Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
23. nov 2012

@maya30 aha, tak to jsou jiné, já jsem právě tam viděla ty a nevěděla jsem jak bych to vykrojila a proto jsem to nevzala.

pipka
23. nov 2012

@jakelina prekraasna je Amalka 😵 😵 😵 podla mna krajsia a jemnejsia ako ten vzor...taka nepreplacana 😉

pipka
23. nov 2012

@rachel36a pooprasuj suchym stetcom alebo jemne potri ruky cerou a tak zlahka prejdi prstami po torte 😉

inak ja odkedy pouzivam tu silikonovu podlozku na valkanie, kraasne sa vyvalka a nelepi a nepotrebujem ani zrnko solamylu 😉

rachel36a
23. nov 2012

@pipka ďakujem, aj ja sa chystám kúpiť, tak dúfam, že potom to už pôjde jedna radosť...

lubi22
23. nov 2012

@jakelina - krasna torticka s Amalkou 😵 Mozno ta pani chcela viac kvietkov kvoli detom, u nas teda cim viac doplnkov co sa daju "odrypnut" tym lepsie, deti sa hned na ne vrhnu este pred krajanim torty (im o tortu ako taku nejde) a kazdy si vybera kvietok, lienku. Mne sa tiez pacia jednoduchsie torty, ale ked si davam robit a nepeciem, tak kvoli detom (na detskej oslave ich byva cca 10) tam musi byt vela takych odlupnutelnych detailov 😅

jakelina
23. nov 2012

@lubi22 asi ano 😉

ajka82
23. nov 2012

@daducha ano, nohy so zadkom, ruky, telo s krkom a hlavu, potom som to pospajala, ale dratikom(resp. spajdlou alebo sparatkom by sa tiez dalo) som si to istila, som sa bala, ze sa to rozpadne... no a baby mi tu radili dat kornutok alebo oplatku pod suknu...kedze ja som kornut nemala a oplatku len taky maly zbytok, stocila som do kornuta vykres, ktory som dala ako suknu a suknu cez to... a tak to drzi 😅

bambula1307
23. nov 2012

dievcence, tak mam hotovu pre to moje dieta. Uf ,ale som znicena, jak keby som dva dni zemiaky kopala.
Nakoniec to ma 10kg 😀
Spodna je cokoladovobananova..pudingovomaslova. Slahackovych sme sa uz objedli. Stred je prazsky maslovy krem a vrch orechova.
kedze nemam v pc fotoshop..podpisala som sa rovno na tortu 😀 . Vlacik a stromceky , slnko su z burizonky, prazce a kmene stromov z cokohmoty .

aduskatt
23. nov 2012

@vlada111 kujem🙂 som mala malu dusicku, ci mi vyjde 4 kg smartflex som ti skoro isla volat vecer, ci nahodou nemas navyse 😀

ajaku
23. nov 2012

ahojte, vkladám moje dve posledné 😎

yamahafazer
23. nov 2012

jedna dalsia iba som zdobila kamoska si upiekla

kacenika
23. nov 2012

Ahojte,
nadherne torticky ste napiekli, radost pozerat 😵 .. @jakelina ta amalka je dokonala, ovela krajsia ako original 😉 ..
@aduskatt klobuk dole s tymi mini tortickami, ja sa trapim hodiny s jednou, toto by mi trvalo aspon mesiac 😝 ...

Dievcence, chcela by som sa Vas opytat, torty potahujete uz na podnose, alebo najskor potiahnete a potom prekladate? Ja s tym vzdy bojujem a cakam kedy sa mi torta zruti alebo rozpadne 😕.. Tuto tortu som prvy-krat potiahla az na podnose, ale zas som sa bala aby som si neporezala foliu 😕.. Tato posledna moja torta bola od zaciatku katastrofa - nic sa mi nedarilo.. Pismena otrasne, cela je akasi nedorobena ci co.. 🙄 V skutocnosti ma trosku krajsie farby ale aj tak nie som moc spokojna 😒..
No a tu je moja dobojovana Kitty..

aduskatt
23. nov 2012

@kacenika ved ja som to robila 23 hodin...........od vcera rana do dnes.akurat teda som si dovolila od pol tretej do siestej pospat🙂 skoncila som hodinu pred odovzdanim

aduskatt
23. nov 2012

@kacenika ja potahujem na podlozke

pralinka25
23. nov 2012

@kacenika vsak je nadherna ta torticka co sa ti na nej nepaci

sisix
23. nov 2012

@bambula1307 ahoj, stromky jsou krasny jak si e presne delala? Myslim tu cast z burizinu. Dekuji a s dovolenim si ukladam do inspiraci 😉

jakelina
23. nov 2012

@kacenika vždyť je krásná, já taky krémuju i potahuju na podložce. Dám si kolem dortu papíry nastříhané na tenké pásky, tak celý dort obložím a pak pomažu krémem. Až to ztuhne, tak to sundám, důkladně očistím celou podložku a potahuju. Obřezávám kolem plastovým nožem a nic se nepořeže.

vlada111
23. nov 2012

@aduskatt nabudúce kľudne volaj, u mňa sa vždy nájde 😉

vlada111
23. nov 2012

@pipka zvládne to, neboj. Oni si vždy bez nás poradia. Len Keď nás majú po ruke tak sú nemtaví 😀

kacenika
23. nov 2012

@aduskatt waw aj tak klobuk dolu, si sikovna 😉 .. Tak sup oddychovat 🙂
@aduskatt, @jakelina ja som vsetky predchadzajuce torty najskor potiahla a taku prelozila na podlozku.. len sa mi vzdy v jednom mieste na spodu narusila podobratim na noz.. uz aspon viem ako na to 😉 A s tym papierom okolo je super napad, urcite vyskusam. Dakujem..
@pralinka25 ja neviem, nieco mi na nej skratka nereze.. ja mam rada minimalisticke torty ale tu mi bud nieco chyba alebo je niecoho vela 😕 nevadi. V pondelok robim dalsiu Kitty, tak uvidime ako dopadne ta 😀

A dakujem vsetkym za pacitka 😵 !!!

aduskatt
23. nov 2012

@vlada111 uz bolo osem vecer🙂 som stachala do kaufu cukriky kupovat🙂 nakoniec mi ostalo asi 150g Smartflexu🙂

vecernicci
23. nov 2012

holky jsem nějaká mrtvá, v noci jsem nemohla spát a dneska jsem si ani nemohla lehnout, protože jsem musela udělat pět dortů 😝 už se těším do pelechu 😉 a už aby šly spát děcka 😝
a na perníčky jsem dneska ani nešáhla a to jich mám naobjednaných hafo 😝 chjooo

mishulle
23. nov 2012

můj dnešní na společnou oslavu švagrové, a tchánovců, dle inspirace z netu, ořech korpus, čoko krém, pod potah máslo+ cukr, jednou prokroj

mimcak
23. nov 2012

ahojte krásne tortičky ste zas napiekli. 😵 Mám na Vás otázočku. ked si urobíte napr. postavičky na tortu dávate ich tam tesne pred odovzdávkou,alebo hned na tortu? Lebo napríklad ja keď som teraz robila tu kuchárku s tým hrncom bola krásne vytvrdnutá. Nechávam schnúť kvety a postavičky vo vytrínke za sklom ,lebo tam je najsuchšie,rýchlo to schne a nesadá tam prach. No keď ich vyberiem a niečo dokončujem,tak zmäknú. Tu kuchárku som postavila k tomu hrncu už tesne pred odovzdávaním torty.Dúfam,že im vydržala a nesplasla. Čím to je aj vy to máte tak? Máme dosť vlhký dom tak asi tým.Ale zas keď to dám na tortu a do chladničky tak po vytiahnutí by asi tiež zmäkla.Vždy mám strach či to vydrží.

bambula1307
23. nov 2012

@sisix jej tesim sa,ze sa ti pacia. 😉 stromceky su na spajdlach, kmene som modelovala z plastickej cokolady a korunky. su z burizonovej hmoty,..co su marschmelow cukriky..ja som mlala jojo...tie rozptopis v mw alebo v hrnci a do toho pridas burizony..dala som od oka..zamiesala a tvarovala..len take nepravidelne tvary..nechala stuhnut a potom sme s malou malovali gelovkami rozpustenymi vo vode. Rozmyslala som aj nad praskovymi. 😎 kedze je jesen..tak som im dala jesenne farby..najskor zelenu, potom zltu, cervenu a nakoniec kakao 🙂..tak je to take mis mas. Povodne som rozmyslala,ze to obalim do hmoty,ale potom si vravim,ze to vyzera ako listocky 😀 , tak som to nechala tak.

stankapk
23. nov 2012

ahojte kocky. pridavam moju dalsiu tortu, a vsetky vas obdivujem ktore popri praci stihate robit torticky. ja som spravila jednu, a bola som uplne znicena!

pipka
23. nov 2012

@vlada111 no preesne si to trafila...ked musi, poradi si...len ked som doma, tak za polhodinku milion otazok typu ...maminkaaa, kde mame...maminkaaa, ako to mam urobit...maminkaaa, a na co je toto...a kam sa to dava...

takze som sfinka, ale ja rada vypadnem, nech si to tu uzije aj on... 😝
teraz sa krpci zobudili a jak duracelky keby vypili...plni energie, horucka prec....taaaak az take zle to zase nie je 😅 😉

jenkka
23. nov 2012

Jeeej ake krasne torticky 😉 Baby ako to robite, ze niesu vase torty take uchytane, ci ako to mam napisat??? Este ich niecim potom natierate? alebo iba ja som taka nesikovna, ze moja je upackana? 😕 Tak pridavam aj ja svoj prvu torticku na zakazku 😀

monikapo
23. nov 2012

a moje sladulky ,prva zjedena v rekordnom case, to som este nevidela, teraz som bola pri tom 🙂 kebyze nevidim, tak neverim 😅 ako kobylky, zlati boli prvackovia nasi 😀

dm1
23. nov 2012

@vecernicci ja som vcera nejake pernicky zdobila som si to uzivala ake som mala plany ze vsetko na PN stihnem tak odvcera poobedia je mi na figu dnes rano v bolestiach vstala a isla si po 2 antibiotika 😢 . Ak sa mi vratil zapal a cele to bolo zbytocne tak ma asi slahne 😔 . Buduci tyzden mam jednu tortu ale ak sa to nezlepsi zial to budem musiet zrusit snad to pochopia 🤐