Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
20. dec 2012

@pristela o 10-tej budem určite doma, musím piecť, akosi nestíham 😀 😀 😀 a na nedeľu mám ešte tortu 😅 a neďakuj toľko, rada som pomohla 😉

lamps
20. dec 2012

@pristela a môžeme dať aj kávu, dúfam, že tu nebude stále zvoniť zvonček alebo telefón ako naposledy 😠

pristela
20. dec 2012

@lamps no ja idem aj s mojím 🙂 ale mozno sa utrhne, no veeelmi nerada :D ale nemusím ist k svokruske a pojdem k tebe na kavicku :D :D :D uvidíme ako to este drahy premyslí 😵
ja mam tiez 2 na sobotu a pak aj po stedrom dni jednu a pak este jednu a ......
Holky a ze aku objednavocku som dostala 😀 😀 tí čo brali ten kamion mi volali , ze ich 80rocna babka , ktora je len za maslove plnky, prosto stara skola 😅 jedla tu tortu a že ona si nic ine nezela pod stromcek len taku tortu odo mna 😀 😀 a ze mam urobit len cisty biely kruh nech nemam ziadne starosti s tym , ziadne kvety , nič 😀 no bozkávam ručičky babičke sladkej 😵 😵 😵 😵
A tu moja dnesna firemna

lamps
20. dec 2012

@pristela torta je bombová, mala si s ňou asi viac roboty ako s nejakou s postavičkami, nie?

pristela
20. dec 2012

@lamps ach ani nevrav 😅 ťažko bolo namiesat presny odtien tej ich firemnej farby , to velke logo slo rychlo ale tie prtinky cierne 🙄 ... aa co sa mi stalo zas ? mala som este par balikov tych malych maršmelov , tak som jeden balik sla zarobit aaaa.. no sups s nim do kosa !!!! jaj som nadavala , sa mi uz nechcelo dalsie zarabat tak som dlabala smartflex 😠 ale že vyvalkala som ho ako papier tenulinkýýý 😀 😀 😀

pipka
20. dec 2012

@pristela ty koki...nemam slov 🤐 😕 bombova 😉 tie cierne pismenka v tych stvorcekoch si prosim ta zena moja ako robila 😕 😕
sak to by som aj jezuriatka proti srsti porodila, kym by som ja toto dala 😅 😅 😅

vecernicci
20. dec 2012

@jakelina asi máš pravdu, manža mi to taky říká, ale od zítra odpočívám celé svátky 😉 slibuju 😀

lamps
20. dec 2012

@pristela to si taký človek, ktorý v živote nerobil tortu ani neuvedomí, koľko nervov spôsobí ☹ ☹

@pipka Janka 😀 😀 😀 😀 😀

lussy23
20. dec 2012

@pristela parádna

pristela
20. dec 2012

jaj baby a ta torta bola maláááá , len A4 😀 3kg takze tie cierne pismenka ......
@pipka no narezala som si tenke pasiky a nahrievala v rukach aby sa dali stocit a nepolamali sa v zhyboch 😀 kedze to rychlo schlo take tenucke 🙄

mysiatkoo
20. dec 2012

ahojte tortarky ;) neda mi nepodelit sa o moj prvy modelovaci pokus peceny pre kamoskinu dcerku 😉

janula.h
20. dec 2012

žienky hlod dňa čo dňa týždňa 😀 Manžel mi vraví bol tu sused a ja že čo chcel? Tortu a ja na kedy? A muž že na zajtra 😀 😠 😠 😀 😀 😀

aduskatt
20. dec 2012

@mysiatkoo nebolo to nahodou pre Ivku?

mysiatkoo
20. dec 2012

@aduskatt bolo ;)

aduskatt
20. dec 2012

@mysiatkoo 🙂

mysiatkoo
20. dec 2012

@aduskatt svet je maly 😎 a ten cukrarsky zrejme zvlast 😉

pipka
20. dec 2012

@pristela no teda...kalap aj so skalpom dole 😀 😅 ja uz vidim ake by som to mala ja docapkane, keby som ciernu "nahrievala" 😅 😅 😅 😀 😝 aj keby som priamo na to mala vykrajovacky, tak to nebude take pekne 😅 😎 😎 😎

dobru zenu som si to ja vybrala 😀 😀 😎

aduskatt
20. dec 2012

@mysiatkoo no ved to🙂) ja Ivku poznam uz roky a pytala sa ma, ci jej upeciem, ked nebude mat cas ta, ktoru oslovila🙂 a vedela som, ze tam chcela dalmatincov, lebo Terazka je teraz do nich blazon🙂) tak preto som tipovala, ze je to pre nu🙂

mysiatkoo
20. dec 2012

@aduskatt no niekto jej vybuxol, tak som sa ponukla s rizikom prepadaku, lebo to je moja 4ta potahovana a vobec prva modelovana len,ale tak hadam sa potesi mala...

lussy23
20. dec 2012

@sisix parádne
@mamina1978 ďakujem. ja to tak robievam, že aj opravujem. a dam až také ušká alebo očká, aké sa mne pozdávajú.
Ono asi hrá rolu aj to, že naozaj mam ten problém s očami, a čo sa mne pozdáva, dobre vidiacim sa nemusí. ďkaujem za rady. Dnes som robila opičku. Robila som takú ešte pred rokom , tu je tá pred rokom.
@lucula73 @pipka mňa modelovanie baví. a keď vidím, že niekto sem dá prvú tortu aj s postavičkami, mňa to úplne posilní a idem robiť aj ja. proste nedokážem nemodelovať postavičky, keď to vedia aj začiatočníčky☹
Tu sú opičky. ale robila som ju ešte predtým ako sem sem šla, aj na to psotupe boli také očká. a psotup podľa ktorého som robila

lussy23
20. dec 2012
lussy23
20. dec 2012

@mysiatkoo jejo krásne. tie psíky sú krásne. oslávenkyňa má aspoň aj darček v podobe hračky.

lussy23
20. dec 2012

@pipka ale iný robia postavičky a vedia aj na prvýkrát, mňa to poháňa aby som robila aj ja. mne je smutno, že mysiatko to dokáže aje amater, ale ja ako cukrár nie.

pipka
20. dec 2012

@lussy23 a preco by si to nedokazala..ved ta prva opicka je celkom dobra, ta druha uz ma trosku horsie ocka, ale ta vrchna je v pohode... 😉
je to len o treningu, nesmies sa tak zhadzovat, ty stale len pises, ze nedokazes toto a nevies tamto...nikto uceny z neba nespadol hovorievala moja babicka..tak sa toho drz...my sme to tiez nevedeli tak, ze lusknes prstom a mas postavicku..ale sme modelovali a modelovali do aleluja...a ja teda som totalny amater a moje postavicky su nic moc oproti niektorym babam tu..ale tak robim tolko co si trufam, nepustam sa do niecoho co mi nejde, ale postupne po troske si pridavam 😉
neboj, hlavu hore, v nasom vekuuz mozno budes sikovnejsia ako my 😎 len to chce trenovat a trenovat 😉

vezmi si, ze ty by si mi mohla byt dcera 😝 😀 a ja som s tortami zacala pred dvomi rokmi...ty kym budes v mojom veku, uz budes inaaa frajerka, ak budes poctivo trenovat a piect 😎

lussy23
20. dec 2012

@pipka mňa teraz zarmutila mysiatko že na prvyrza spravila tak úžesných psíkov☹ mňa to trápi, lebo som vyučení cukrár. a ja sa stále snažím☹ ale nejde to vždy sú tie očká veľké, aj keď mne sa pozdavali.

pipka
20. dec 2012

@lussy23 ale ja nechapem jedno...preco ty hned pises, ze ta zarmuti niekto, kto nieco urobi lepsie..to ta ma motivovat a nie rmutit 😠 😠 😉
spamataj sa dievca...sak ty podliehas svojej vlastnej neistote 🙄
takto nikdy nebudes dobra, ked si nebudes verit 😒 😉

dufam, ze tvoj dalsi prispevok uz bude zniet: jeeej akí krasni psíkovia..idem sa aj ja pokusit spravit takych, mozno aj krajsi budu!
😠 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

muffinka8
20. dec 2012

@lussy23 nič v zlom, ale tým, že máš také veľké a vypuklé tie oči a nos, tak to vyzerá ako keby tvoje postavičky včely poštípali. Stále robíš tie isté oči, tak, že ich nalepíš. Skús im prosím najprv spraviť dierku, jamku a tam ich dať a nebudú také vypuklé. Alebo skús postavičky s inými očami, napríklad také ako ti dala obrázky mamina. Pozri na toho môjho anjela, som si vybrala to najjednoduchšie, oči len dve bodky 😅

pristela
20. dec 2012

@mysiatkoo tí psíkovia su neskutočne krasne vymodelovaný 😵 😵 😵 😵 😵

mysiatkoo
20. dec 2012

@lussy23 vobec som nemala v umysle niekoho zarmutit...a pravdupovediac ma tato reakcia celkom zaskocila....je tu miliarda sikovnejsix,vela rad som si odtialto vzala...a na to to tu je, ci? Stale sa tu rada pozeram s obdivom k sikovnym rukam.... napriklad ta prva opica je krasna 😎

mysiatkoo
20. dec 2012

@pristela dakujem 😉