Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
28. dec 2012

@jenie123 ja som robila z toho len anjelikov a vianocne ozdoby na stromcek. Krasne sa to da inak nastriekat sprejom napr. zlatym teraz je akurat v tescu v akcii za 70 centov ja som kupovala za 3 😝 a su krasne ozdoby z toho. videla som nadherne veci z toho porobene len nebolo zatial tolko casu na to

pristela
28. dec 2012

Holky , no neviem ci ma moja žena neubije / @pipka / ked to napisem 😀, ale huráááá , ideme spolu na svadobnú cestu !!!!! 😵 😵 😵 😵 😵
a uz je dohoda, ze tam budeme behat a hladat cukráren , aby sme mohli mat fotosu aj pre vas sem 😀 😀 😀 😀 😀

@dm1 pocuj ten tvoj maly je ako cez kopirak !!!!! si sa naklonovala 😀
@lawli ty mas kazdu jednu torticku tak fantasticky krasne potiahnutu, uuuuzasneee, necháápacka 😅 , uplna naadhera

lucula73
28. dec 2012

@aideen neviem či ti už poradili,ale ja by som to potiahla najprv natenučko aa potom na to by som to lepila,asi lisom na cesnak sa to dá urobiť 😉

vlada111
28. dec 2012

@dm1 Dani krásni ste

lokalistin
29. dec 2012

Tako ahojte kocky uz som zase tu dakujem za pacitka a priania

@dada2007 super to uz skoro ako kitchen aid inak nabuduce, by sme sa mohli stretnut aj viacere niekde na neutralnej pode

@pristela zlatus no som nevedela,ze ty koli mne take skraslovacie akcie 😉 mala si nieco za lubom?Ta pripomienka na zaciatku sa mi hned nezdala,ze "on ta bude iba oplodnovat"-no nejak som mu nevonala sa zdekoval do kosa Inac este raz diky, som sa fajne odreagovala, dufam,ze to niekedy zopakujeme, niekedy by som sa rada niecomu priucila. Dakujem moc za darecky uz som aj ja konecne pysnou majitelkou Hand made by Pristela 😀 Ake si to chcela tie vykrajovacky na motyle?tie obycajne plastove ci nejake plechove?Ja mam tie patchworky by som ti z toho mohla nieco dat

BABY @pristela uzasna zienka myslim,ze ma pravdu bude to tym menom,dostala som vela krasnych darcekov a este mi aj krasnu pochvalu dala, ze "ty si uplne ina ako na fotkach,v skutocnosti si sympaticka" no co vam poviem mila, uprimna tak neviem ako posobim na tych fotkach ☹ 😉 a viete ako to ma ona dobre doma zariadene?Jak som dosla ona len trosku hlasnejsie povedala jeden cajik jedna kava a uz som mala na stole caje na vyber ake chcem a hned vsetko zariadene, zrazu dobehol Kubko a doniesol pre maminu pohar vody, ze maminka budes smädna-no uplne,ze bohovsky team

@ajka82 krasna s tymi hortenziami robila si ich tou vykrajovackou so zilkovacom? pekne sa ti podarili mne vyzerali trochu postihnuto nejak som sa tym zilkovacom netrafila do stredu 😝

@njonja krasne

@dajna11 krasne vianocne ruze

@abriela ja mam ten valcek bez rucok,ale baby na nemeckom fore pisali,ze pouzivaju normalnu vodovodnu plastovu trubku nechas si ju odrezat v dlzke aku potrebujes a mas to za par €

@mysiatkoo ti dalmatinci su bozski

@mamina1978 dakujem maslicky su kupene a uz stastne dopravene do nemecka,teraz som v de len do 11.1. to idem zase domov ako to urobime? na kafco(horucu cokoladku) s tebou sa tesim,ale ak by nam to teraz neklaplo a ty formicku potrebujes poslem aj postou

koira
29. dec 2012

@eliska22 ...noo tak mickeyho bych podle predlohy snad zvládla..ale taky nejsem nijak zvlast dobra malířka...ale diky 😉

dada2007
29. dec 2012

@lokalistin jasné že sa môžeme stretnúť.......noooo problem 😉

dada2007
29. dec 2012

@lokalistin a @pristela ? je to zjav aký nevidíš často 😅 😅 😅 ........otvorená, vtipná, neskonale šikovná a múúúdra a pre mna úžasný človek, pri ktorom sa nenudím a vždy si dobre pokecáme..........a ešte, vždy poradí, pomôže ked môže........... 😉

lamps
29. dec 2012

@lokalistin
@dada2007 dievčence súhlasím s vami @prietela je také drobné, ale veľmi milé a veselé stvorenie.
@pristela neodpovedala si mi na moju otázku, že keď budú moji marťankovia bývať u teba, či budeme aj normálne rodina? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
29. dec 2012

@dada2007 😕 😕 😕 dych si mi vyrazila 😕 😕 😕 😕 nieco potrebujes? 😕 ale , že až mihalnice sa mi od radosti zatočili ako som si to precitala 😀 😀 😀 😀 kujeeeeem cicuska moja 😵
- teda viem si uplne farebne predstavit co u mne vravite ked treba negatívne 😕 😕 😝 😅
@lokalistin 😀 si zabudla napisať, že peeeessss oplodnoval, aby si tu baby nemysleli že mm mi tu oplodnuje kazdu moju navstevu 😀 😀 😀 😀 😀 nee, díík, nechaj tak , ja kupim take tie plastove , dnes pojdem mrk ci ma cinanko open 😉

jooooj , a team už vycvičený rokmi 😀 😀 😀 😀 si mala vidiet zaciatky, ked dali navsteve na stôl pohár v nom horuca cista voda , a kávu s lyžickou doniesli samostatne že nech si zarobia ako čaj 😀 😀 😀 alebo automaticky doniesli uz zarobenu kavu s cukrom , smotankou a mliekom / zarobenu podla mna -ja pijem takú detsku 😅 😕/
no ked si odisla tak som premyslala kde som ta ja videla na foto 😅 si ma zmiatla 😅 a to na tej foto v kuchynke bolo !!!! chaaa ! 😅
ale , ze strasne mila navsteva, este raz moooc dakujem za gule, su fakt suprove, uz su na stromceku a vypadaju tam božsky 😵 😵 a aj za ornamentiky a hlavne plechovicu 😅 😅 a celu navstevu dakujem 😵 😵 😵

pristela
29. dec 2012

@lamps 😀 😀 😀 no jasne, vsak aj veselku musime vystrojiť !!!! či budu len tak na volno žiť spolu ? svadby su drahe 😝 ale narodky by sme mohli sláviť 😀 😀 😀 by ste konecne mali dovod dofrcat aj vy k nam 😉 jaaj a aj tebe mooc velka vdaka za mile pismena o mne 😅 budem sa musiet na tych navstevach krotiť a spravat ako doslepák 😕

ajka82
29. dec 2012

@lokalistin ano s nim som robila 😉

florentina
29. dec 2012

@dm1 jé, velmi si potěšila mé srdéčko tím vaším krásným stromečkem...nádhera...já miluji vánoce a vše kolem a z vašeho stromku úplně vyzařuje domov, láska...

florentina
29. dec 2012

@dm1 jo a ještě jsem chtěla napsat, že vám to všem společně moc sluší...krásná rodinka!

florentina
29. dec 2012

jo a když už jsem konečně pochopila jak to s těmi dárečky je 😀 , tak také všem moc děkuji za dárečky a posílám dál...jsem ráda, že tu s vámi mohu být a stále se zlepšovat!

lamps
29. dec 2012

@pristela 😀 😀 😀 a ja by som im takú malinkú svadbu v kruhu najbližších aj urobila. Torty urobíme, pokecáme 😀 😀 😀 a krotiť sa vôbec u nás nemusíš, ja mám rada takých pojašených dospelákov, pred tebou som tiež bola trochu za vážnu, aby si si nemyslela, že mi prepína 😀 😀 😀

lawli
29. dec 2012

@eliska22 ďakujem 😵 ,ja som stále verná MMF a každú tortičku sa snažím potiahnúť tak aby bola bezchybná ,ale ver mi ,nie je 😀 😀 😀
@pristela ďakujeem 😵 ,vždy poťahujem tak ,aby som potom nemusela prekrývať nepekné miesta ,alebo respektíve mám predstavu o tom ,kde čo bude a kde budú miesta voľné a na tých si potom dávam záležať 🙂
babuľky všetkým moooc ďakujem za páčitká 😵 😵 😵 ....jaj hneď ma prsty svrbia na ďalšiu tortičku 😅 😀 😕

levandulka3
29. dec 2012

tak a pre tento rok finito, posledný kúsok Súdok vína - dobrý ročník (8 kilový macko) 😝 😝

simasa
29. dec 2012

Ahojte, pridavam dve torticky pre dvojcata...

lokalistin
29. dec 2012

@pristela no ved som napisala,ze zdekoval sa do kosa,tak dufam,ze babule pochopili,ze tvoj drahy nemusi spat v kosi 😉

1zaza
29. dec 2012

Ahojte, pridávam posledné dve tohto ročné.

dm1
29. dec 2012

@florentina dakujem moc 😵 . Dnes doobeda sa chuda zrutil cely stromcek lebo slabo drzali nozicky zlomene ale na moje pocudovanie prezila cela vyzdoba az na dve 3D gulky 😝

dm1
29. dec 2012

jeej dakujem vsetkym moc krasne za darceky 😵

mimcak
29. dec 2012

aj ja dakujem za darčeky 😵 😵 ,neviem síce od koho boli,ale poslala som ďalej 😉 🙂

dm1
29. dec 2012

kocky prosim vas ktora na stretko doniesla take tie plnene mini zelmicky - jednohubky? By som to chcela spravit na silvestra nemate recept?

aduskatt
29. dec 2012

dakujem za darcek, posielam dalej🙂

nika1985
29. dec 2012

Ahojte neni to sice pracne pecena marcipanka ale je robena z lasky strasne sa z nej vytesujem dneska ideme gratulovat bratrancovi narodila sa im druha bambulka 😉 tak nech maju nieco vyuzitelne 🙂

maya30
29. dec 2012

Ahojte tak konecne posledny tohtorocny maraton za mnou, vsetko sa to nakopilo na jeden den, mam dost uz ani prstom nehnem 😀 dakujem @pristela pristelke za vzacne rady ohladom otvorenej krabice, aj ked to nepisala priamo mne, ale aspon vidno ze vsetko poctivo citam 😎 mala som z tej torty bobky, no myslim ze to nedopadlo najhorsie 😉 Prajem vam krasneho Silvestra, a do Noveho roka vhupnime oboma nohami, kedze nevieme ktora je ta spravna 😝 😀

jakelina
29. dec 2012

@lamps jáááááááááák malinkou svatbu. Já myslela, že uděláte velkou a všechny nás pozvete. Tak zase nic jo 😒 😒 😒 ???

jakelina
29. dec 2012

@1zaza máš svoje dortíky na Fb???? Bych tě chtěla v přátelích, můžu se kochat i tam, jsou krásné. 😉