Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

viera6
26. jan 2013

@levandulka3 prosim ta na toho psíka maš fotopostup?

dm1
26. jan 2013

@jakelina @lifinka ta forma na tej knihe je tato https://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?...
je to urobene z cokohmoty a potom som presla prstom po tom jemne zlatou praskovou a krasne to vyslo s tym - hnedo-zlate

Co sa tyka minnie uz robim len podla obrazka ale na torty od mami je postup tusim od dadulkah ale nejde mi teraz TOM

mimcak
26. jan 2013

@mizulienka Ďakujem . 🙂 No spodný mal priemer 26 bol plnený 2x ,no a tie dva boli iba malé plnené iba o raz kedže to tak chceli . 😉 .No aj ja som sa bala či mi to výjde ,lebo mala byť do 5kg,takže som sa konečne po prvýkrát trafila do normy 😅 ,

mimcak
26. jan 2013

@zuzana92101 Ja ti neviem proste len zavolali,že chcú také meno a číslo. 🙄 Ja som to už neriešila.

nikus5
26. jan 2013

Baby, poraďte mi tie, ktoré robíte penové torty - chcem urobiť svoju prvú penovú dcérke na narodeniny, ale nemám recept na tú penu - prosím, poraďte mi. Dík.

mimcak
26. jan 2013

@dm1 mne ten link nejde otvoriť. tortušky su inak nádherné. 😵 🙂

jaannuusskkaa
26. jan 2013

Baby idem prvykrat robit torticku z potahovej hmoty zo suseneho mlieka....ktory recept mate vyskusany a je fakt dobry 🙂 vdaka 🙂

lucula73
26. jan 2013

@dm1 Danka ani mne nejde ten link...........a tá kniha je prekrásna 🙂

dm1
26. jan 2013

@mimcak
@lucula73 nie ste v tej skupine Martinovej musite poziadat o prijatei https://www.facebook.com/photo.php?fbid=5153591...

dadka212
26. jan 2013

moja posledná, nie som spokojná, nejako ma tá torta nebavila...ale chlapček bol vraj nadšený chcel sa s ňou hrať 😀 a moji opičáci pri nej

adka_8
26. jan 2013

@lifinka tu mame vela postupov aj na minnie https://www.facebook.com/groups/cakelandia/

lucula73
26. jan 2013

@dm1 no už mi to ukázalo a popozerala som,niektoré veci sú fakt krásne,ani som netušila,že to niekto takto vyrába 🙂
ďakujjem za tip 😉

dm1
26. jan 2013

@lucula73 jj kto zacina moze krasne nakupit super su tie bordury perly a podobne len ja vzdy nieco z tej kombinacie mam tak som nekupovala 😝. Az teraz prvy krat. Aj tie nove teraz na tvaricky vyzeraju super

pingu1
26. jan 2013

@dm1 ty mooooj tiket. to co je za knihu? ved to nemoooze byt jedleee. klobuk dolu

lussy23
26. jan 2013

@dadka212 krásna tortička. Inak sa mi vybavili synovci tí tiež robia na fotkách grimasy😀

lucula73
26. jan 2013

@dm1 máš pravdu,mne by sa tam páčilo viac vecí,aj tie krajky....no uvidím,možno z prvej výplaty 😀 ,v pondelok idem po 3,5 roku do roboty,tak či budem stíhať niečo piecť,sa ukáže 😉

lussy23
26. jan 2013

@levandulka3 nádherné. havo je krásnučký
@monikapo krásne dielka
@1zaza nádherné postavičky
@mariann2 krásnučké tortičky @dm1 nádherné tortičky a tá ruža je prekrásna

dm1
26. jan 2013

@pingu1 dakujeem 😵. Ono veeela robi ta krajka ta tomu dodava smrnc 😉

lussy23
26. jan 2013

@dada2007 krásne dielka @ janulah krásnučké tortičky

dm1
26. jan 2013

@lussy23 dakujem

alex87
26. jan 2013

Ahojte zienky...dovolte aby som Vam vsetkym najskor zlozila obeovsku poklonu, tie Vase vytvory je niekedy naozaj aj skoda rozkrojit. Ja som iba zaciatocnik v peceni mam za sebou iba par torticiek 🙂 chcem sa vsak podakovat za mnohe rady ktore som si u Vas mohla precitat a tym aj zistit v com som robila chybu....,mam vsak aj tak otazocku resp. par otazok... tie ciarky pri tych lienkach,chrobacikoch ako robite? a moj drahy je fotograf amater a ma take delo fotak tak som rozmyslal ze by som mu skusila spravit fotak z puncoviny...takze otazka je ako sa robi ta rolka na ten fotak? resp tie bielim napisane veciciy na fotaku sa ako robia? Dakujem este raz a pridam aj zopar foto ktore vznikly aj vdaka Vam...

alex87
26. jan 2013

Ta prva to je moj prvy pokus z marcipanom, ta druha pre mojho malinkeho na prve narodeniny..zial uz po jeho najazde 🙂 red velvet +mascarpone krem. ta dalsia Pokus o coko s coko pundingom a ta samko to je pre kamosku ktora ma prosila aby som jej upiekla tortu ze nechce umelinu z cukrarne a ta posledna to tiez mojej naj kamoske bratovej dcerke 🙂 viem som velmi daleko od tych vytvorov co sem davate aj Vy ale predsa...niekde musim zacat 🙂

lucula73
26. jan 2013

@alex87 ahoj,ja som robila takýto foťák,tie maličké biele písmenká som písala tenučkým štetcom,bola to fakt mravčia robota,ale dalo sa 🙂 ....a telo som robila normálne na plechu z plátov,poskkladala,vyformovala a ten objektív to bola roláda potiahnutá 😉
keďže som tam chcela mať všetkyy detaily,bolo to tiež pre fotografa,tak som odmietlaa robiť foťák z punčoviny,lebo tie úplne všetky detailiky by som všetky nenapísala na taký mal foťák z punčoviny 😒 ,možno to niekto robil a poradí,ale a toto bolo problém a foák bol celkom veľký,mal 3kg 😉

alex87
26. jan 2013

@lucula73 Wauu tak tento som tu uz videla aj som nad tym rozmyslala ale to je pre mna este velmi vysoka liga 🙂 ale aj tak striebornou prachovkou je pisane na to? a tu roladu to mam odkrojit taky tenky plat z toho plechoveho korpusu? ci ako?

lucula73
26. jan 2013

@alex87 ja som to písala nejakou trochu perleťovou,lebo bielu som nemala a nezohnala,a tú druhú časť otázky som nepochopila......upiekla som si normálne plát na roládu,naplnila,zrolovala,odrezala tolko,koľko som potrebovala......a veľkosť to som všetko sto razy rátala,aby mi to vyšlo..........najprv som robila to telo a potom tú roládu,no bolo to dosť pracné.....

ollako
26. jan 2013

@lucula73 krasny je ten fotak. parada, inak som citala taky vylepsovak, nechcem byt mudra, upiekla som az 5 kusov 😅 ,ale niekde na netee som citala ze do noveho pera na atrament sa natiahne farba asi gelova, mozno aj praskova vo vodka neviem isto a tym pisat, ci by to funkovalo naozaj netusim, ale ak hej, tak urcite by sa dobre s tyym pisali tie drobne pismenka, myslim 😀

ollako
26. jan 2013

@lucula73 este otazka kde v PD kupujes jedle obrazky? a aky potah pouzivas a kde kupujes, cez net?

rapunzel1
26. jan 2013

Dokončená, tento víkend len jedna. Red velvet v čoko verzii, spodné poschodie, čoko pribináčik a banány, vrchné poschodie vanilkový pribináčik a jahody, váha 8,1 kg.

aduskatt
26. jan 2013

@ollako ja som si kupila na to plniace pero a po 5 minutach roboty som ho odlozila do suflika............🙂 mam jedlu fixku, ktora uz dopisala, takze si rozrobim gelovku s lakoholom do misky a namacam do toho hrat fixky a tak pisem🙂

aduskatt
26. jan 2013

...pozeram, ze bez okuliarov pisem celkom vtipne🙂 ale hadam kazdy chape, co chcem napisat 😀 😀