Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzana_1
21. feb 2013

@lucula73 a co v hrubych cislach znamena "piect pomaly"? 🙂 ja debiiiiil

zuzana_1
21. feb 2013

@patka6 sice toto nebude moja prva,a tiez neviem ako to dopadne 🙂 potom hodim foto,ak to bude publikovatelne 😀

ajka82
21. feb 2013

@zuzana_1 nedavaj, jedine ak chces aby sa ti potahovka roztiekla 😝 ...maaaslo 😉

monika837
21. feb 2013

Ahojte dievcata, urobim z Marshmallow ruzicky na tortu? Dakujem Vam za odpoved... 😉

sisix
21. feb 2013

@tinki v pohode dej do mikrovlnky ale jen na par vteri. A pak rozvalet rukama. 😉

wera.g
21. feb 2013

@tinki poriadne v rukách rozpracovať, ona zmäkne 🙂

bambula1307
21. feb 2013

@hankyt ja mam tento, je fajn,ale ked chcem dobre vyslahat krem..je to trochu slabe...no mam aj silnejsiu masinu ..tak je to ok 😀
http://mixery.heureka.sk/bosch-mfq-4030/

elienka
21. feb 2013

@wera.g to je krásna tortička, tie motýle, to je z toho patchworku? a ako si ich prosím ťa vyrábala? to je z čiernej poťahovky a potom namaľované prachovými farbami či ako?

makda
21. feb 2013

@patka6 ja som 24 cm piekla zhruba 1 1/2 hodiny. no urcite nepozeraj, ked tak az po tej hodine najskor 🙂

lucula73
21. feb 2013

@zuzana_1 nieeeeee.......roztopilo by ti poťah...vymiešaj si maslo s troškou cukru alebo nutely a tým potri celú tortičku,hlavne tam,kde je ten pribináčikový krém,aby si to prekryla 😉
A pomaly znamená,že na menej stupnov a dlhšie.......ja pečiem všetko na 150 stupnov,zhruba hodinu.aj viac .záleží do množstva cesta a rúry 😉

patka6
21. feb 2013

@makda ja som ho piekla hodinu a potom som vybrala lebo uz sa mi zdal upeceny, ked som pichla do neho spajdlu tak sa neprilepila, tak snad to nebude surove :D

bambula1307
21. feb 2013

@muffinka8 Kludne si poved 40 urcite to nieje vela..lebo aj to modelovanie nemozes robit len tak zadarmo...co ked je kamaratka. Ku mne tiez tak kamaratky chodia..spustim 10e z ceny..ale viac nie..ozaj sa ti potom neoplati trapit sa s tym 😉

tweetinka.co
21. feb 2013

ahojte Kočky.. je tu toho stráášne veľa popísanéo, tak skúsim konkrétne.. Chcem ísť robiť tortu na krst mojej dcérky 😉 . Moja predstava je taka, ako je na fotke (viem, nie som náročná 😀 ). doma mám kúpenú marcipánovú hmotu bielu 1,4kg a ružové farbivo.. Chcem sa spýtať:
1. Máte tipy, ako sa najlepšie robí s marcipánovou hmotou? Ako ju dať na tortu, ako s ňou pracovať - môže ísť na hocijaký krém alebo na vrch torty už nedať žiadny krém? Kedy si rozvaľkať tú hmotu? (môžem aj skorej a nechám si ju odležať?...
2. Máte tipy na výrobu kvetiniek, ozdôb na tortičku (z marcipánu?)...
3. Máte dobrý tip na plnku? (najlepšie bielu)... Aby chutila, aby pekne držala a aby nebola náročná 😀
4. prípadne máte dobré skúsenosti s konkrétnymi korpusmi? (kde by som chcela pridať ružové farbivo)..
čiže aj zvnútra chcem tortu bielo-ružovú...
5. Akú podložku by ste použili?.. kde sa dajú kúpiť?..
Vopred vďaka a všetkým úspešný a príjemný deň.

mariann2
21. feb 2013

babýýý, pomooc, pokazil sa mi robot ☹ 😢 😢 a ja mám ešte pred sebou 7 tort ☹ viem, že ste to tu už veľa krát preberali, aký robot je najlepší, ale prosím ešte raz o radu, ktorý si mám kúpiť, ktorý je najlepší???????

mamina1978
21. feb 2013

@florentina , @dada2007 , @anibas , @mizulienka , @vlada111 , @dm1 dievcata dakujeeeeem moc krasne za komentariky 😵 😵 😵 a s tou cenou hmmmmmm, tak ona vie , ze to bolo ako vdacnost za ich pomoc, preto len za material,ze inak mi davaju ostatny aj za robotu, tak dufam, ze to tak aj bude chapane, a aj od nej som napriek tomu dostala tringelt a teraz dokonca priniesla aj sladkosti pre moje deturence, 🙂

katkak23
21. feb 2013

@tamianati to poznám 🙂

bambula1307
21. feb 2013

@dm1 ja robim pribinak, tak ze slahacku vyslaham zvlast, tvaroh zmiesam s vanilkou a kr. cukrom..necham chvilku postat, aby sa cukor rozpustil..potom zmiesam dokopy..a az nakoniec pridam 2 OLe pudingy rozmiesam slahacom..tot vsjo..kyslu smotanu nedavam a ani ole neuberam..potom je to trochu ina chut...chyba mi tam ten puding 😉
No a ked to robis niekomu musis pytat viac ako 10e..bo tento je drahy krem.

katkak23
21. feb 2013

@mariann2 no pani 7 tort.... no ja by som utekala aspon po rucny mixer ;)

bambula1307
21. feb 2013

@mamina1978 Zdenka tak sa tesim aj ja, ze pani ti nakoniec reklamu robila..niekedy ludom neskoro dojde....aka si super sikovna a obetava 😉

luciahromadkova
21. feb 2013

@tweetinka.co
1. tu najdes videa ako potahovat, vybrala si si akurat dost zlozitu verziu a ak si zaciatocnicka, 😉 alebo si to nikdy nerobila, toto je darcekova skatula a teda potahuje sa najskor bok vyvalkaným pasom pricom tam kde ide vrchnak sa troska vyhne dohora, aby to bolo pekne, potom vrch je asi z platu potiahnuty zvlast a boky su upravene pravdepodobne kliestikmi
tiez je dolezite aku mas hmotu- to tu nepises, lebo kazda ma ine vlastnosti- elasticitu a aj odlisnost v zafarbení, taktiez nepises aku mas farbu ci praskovu alebo gelovu
pod potah musi ist krem s vyssim obsahom masla, inak by ti to roztopilo potahovku, alebo boky a vrch obmazes maslom vymiesaným s praskovým cukrom /ak tortu budes plnit napr. slahackovým, tvarohovým alebo jogurovým kremom, ci mascarpone/
hmotu rozvalkas a musis potahovat hned, lebo potom to schne a straca elasticitu a tvrdne
2.postupy na kvetinky a postavicky najdes tu https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipa..., treba skusat 😉
3. plnky a korpusy tu https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipa..., vsetky su overene, vyskusane, napr. pribinacikova je fajn a chuti ako pribinacik 😉 zvladne aj zaciatocnik, ale upozornujem ze moze ist len dovnutra torty nie pod potah, vrch obmazes maslo s cukrom
4. co sa týka zafarbenia korpusov, nemam skusenosti, ale upozornujem, že farbivo v korpuse citit, takze korpus by som nefarbila ak to nie je nutne, ak chces potom korpus napr. mramorovy bez kakaa, by sa zafarbit dal, recept najdes na linku v bode 3, resp. piskotove cesto ide farbit
viem ze chces krasnu tortu, ale ak naozaj ides robit prvýkrat tato torta je robena aj za pomoci pomocok, babatko je napr. zo silikonovej formicky, na vsetko treba zrucnost tak mozno by som zvolila len jednoduche srdiecko /alebo len kruh/ bez vrchnaku s babatkom a s jednoduchymi kvetinkami s vykrajovackou vid. nizsie foto, samozrejme v ruzovej verzii
ak budes potrebovat pýtaj sa dalej, zelam super torticku 🙂

mamina1978
21. feb 2013

@bambula1307 bozinku , ty si to tak krasne z duse napisala .... 😵 😵 😵 😵 😵 dakujeeeeeem 😉 🙂

jakelina
21. feb 2013

Na přání pro malého syna mého synovce, který v sobotu bude mít tři měsíce a proto čtvrt dortu.

luciahromadkova
21. feb 2013

@tweetinka.co jaj este tieto linky som zabudla http://tortyodmamy.sme.sk/fotopostupy-torty-od-..., tie videopostupy

mamina1978
21. feb 2013

@jakelina krasnucka torticka 😉 a ten napad na stvrtinovy dortik ......bombovyyyyy 😵 😵 😵 😵

sticker
21. feb 2013

Babuľky, dnes som bola pozrieť u nás v meste formu na tie guličky, čo sa dávajú dolu okolo torty a skoro som na riť padla - 27€ 🙄 Mne sa to veľmi páči,ale teda nie som ochotná zato dať taký peniaz 😒 Takže mi ostáva asi len to ručne vyrobiť, no to zase nebudú také rovnaké ☹
A môžem sa vás opýtať, keď robíte tortu bez poťahu, iba napr. čokoládovú, ako to mám obliať, aby to pekne vyzeralo, aby mi tá čokoláda všetka nestiekla len dolu, príp. aby na bokoch bola rovnomerne? Treba aj tak dať na korpus maslo vyšľahané, alebo môžem liať priamo na korpus? 🙂

tweetinka.co
21. feb 2013

@luciahromadkova
waw.. dakujem za vycerpavajucu odpoved. Si zlata. Tu torticku by som chcela trosku zjednodusit. V podstate len srdiecko - to srdce potiahnut ruzovou hmotou a na vrch vyrobit len kvietky (biele), chcem skusit tie topanocky.. a miminko kúpim (asi najskor nejedle.. 😎 )
Ta hmota.. je to táto: http://www.cukrarskepomocky.sk/produkt/potahove... a farbivo gélové.
To maslo - asi je najlepšie klasické kravské maslo (to 82%)? Nevieš aký by mal byť pomer maslo-cukor?
Inak, ako si dala fotečku, tak v podstate taká bola zjednodušená verzia, ako si ju predstavujem (alebo na čo si "trúfam")
raz som robila tortičku (asi pred 7-mimi rokmi)..tak prikladám.. (zvnútra pistáciová 😒 )

mamina1978
21. feb 2013

@monika837 jasne , daju sa robit ruzicky aj s MMF, ja ich robim tiez....ked chces ,kuki moj album tu na MK 😉 🙂

katuskad
21. feb 2013

ahojte. chcela som sa spýtať, tie ktoré ste už robili s tou burizonovou masou, dá sa pekne tvarovať aj odstáta, alebo je lepšie za čerstva? a ako to uskladnovať a ako dlho? dakujem... 🙂

a ešte by ma zaujímalo, ked robíte nejaké postavičky na tortu, tak si za ne účtujete navyše, alebo je to v rámci torty?

aduskatt
21. feb 2013

@katuskad ak ich je viac, tak navyse, ak jedna, tak v ramci torty 🙂 ale to tiez si kazda riesi asi inak, ako jej vyhovuje

pristela
21. feb 2013

ach , holky , mam na sobotu tortičky, kto ma prinúti dnes upiecť korpusy ? 🙄 ja teda milujem kazdu tvorivu pracu , len sa ani za svet nikdy!! neviem dokopať začať 😝 asi ma zas čas zajtra potlačí 😀 😀 😀

Inak s tym pribinakom , holky nebláznite a nezdržujte sa s robotou navyse!!! Všetko treba bachnuť do jednej misy vyslahat a pak pridat prasok creme ole !! ta vyslahana slahacka vam aj tak padne, ked tam prisypete creme ole - je to zbytočneeeeeeeee, ked mate tolko casu na rozdavanie treba radsej ku mne dojst korpusy vymiešať 😀 😀 😀