Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

monika837
21. feb 2013

@mamina1978 Dakujem, pozrela som si tvoj album... robis kraaaaasne torticky.... si velmi sikovna... 😉 🙂 😵

katkak23
21. feb 2013

@ajka82 a aj ostatné čo farbíte - tie motýle si najprv vymodelovala z jednofarebnej hmoty a potom si ich dofarbila dotienovala - používaš práškové farby?
Baby vy aké farby používate na maľovanie už urobených dekorácií? a ako sa s práškovými farbami pracuje aj sa v niečom rozmiešaju či len tak a ten prášok sa tam nejako udrží ? Ďakujem lebo ja som zatieľ robila len gelovkami na farbenie su ok ale na kreslenie alebo taketo tieňovanie ani moc nie....ĎAKUJEM 🙂

luciahromadkova
21. feb 2013

@tweetinka.co ok, takze hmotu mas fajn, to ti pojde dobre zafarbit, aj sa s nou dobre robi, prestuduj linky a verim, ze sa zadarí...
maslo urcite klasicke napr. rajo s 82 % tuku a viac pomer masla a cukru- 100 g masla a 80 g práškového cukru, ale ja uz robim od oka, mozes tam dat pre chut napr. aj nutelu,
sablony na topanocky najdes v tej teme 2, kde su postupy na zdobenie

lenka268
21. feb 2013

Ahojte zienky, prajem vam pekny den, mohla by som sa vas spytat, som totalny laik v peceni toriet ale chystam sa urobit svoju prvu a mam doma formu s priemerom 22 cm. Zda sa mi to ale malo. Prosim vas aky priemer formy je taky najidealnejsi na gulatu tortu. Bude to nieco lahucke iba korpus a plnnka ziadny marcipan, to si netrufam. Sem tam sem zavitam a pozeram tieto vase krasne torty. Dakujem za radu. Pekny den.

elienka
21. feb 2013

@lenka268 priemer podľa toho, pre koľko to chceš ludí, ja pre nás doma (ja s manželom) urobím priemer 18 cm a máme to na niekoľko razov a ešte aj ponúknem.
a ešte ma napadlo, môžeš upiecť v hrnci ak máš väčší priemer, alebo upeč napr 1 a 1/2 korpusu a urob tortičku vyššiu

ajka82
21. feb 2013

@katkak23 tieto motyle som robila vsetky z bielej a potom praskovymi farbami na sucho som ich pofarbila

aduskatt
21. feb 2013

@lenka268 z 22ky na doma stacit bude, ked nerobis megavelku oslavu😨)

pralinka25
21. feb 2013

@lenka268 ja ked robim 22 cm priemer vyde mi to zhruba na 2,5 kila to mas pre 10 ludi v pohode este aj ostane zalezi ako vas je vela a kolko si kazdy rad da 😉 nam to v rodine bohato staci.

lenka268
21. feb 2013

@aduskatt zidana velka oslava, nic take, len muz ma meniny v sobotu tak len tak skusobne, dakujem spravim teda tak. 😉
@elienka , dakujem spravim teda z tej 22 cm , ten hrniec ma tiez napadol ale na prvy krat to bude stacit urcite, ked sa nepodari aspon mi nebude luto velkeho korpusu 😀 .

bambula1307
21. feb 2013

@mamina1978 Zdenka, dakujeem 😉 ..tak vieme sa vsetky vcitit do podobnej situacie... 😉 . Aj sa nam poniektorim podobne stalo...takze sa musime potesit, ked je namaha snaha..ochota a este aj vola spravit taku krasnu velku torticku za babku ocenena..aj ked oneskorene 😀 cmuk

lenka268
21. feb 2013

@pralinka25 dakujem , nemala som vobec odhad, takze dakujem vam za rady, lebo som rozmyslala ze zajtra rano nastartujem auto a idem do tesca kupit vacsiu formu. Neviem na co 😖

aduskatt
21. feb 2013

@lenka268 nemusis🙂 podla mna torta bude mat tak 2,5 kg, takze na doma vam staci🙂

reruna
21. feb 2013

@florentina ty jsi úžasná 😉 ty to máš tak perfektně spočítané, pro mě je to úplná španělská vesnice, tabulku v excelu jsem možná kdysi před několika lety na nějakém školení udělala, ale nepoužívám to, k ničemu to nepotřebuji, takže teď už samozřejmě vůbec nevím, jak se v tom pracuje...prosím tě nehodila bys mi do té tabulky ten košík, co mám péct? mramorový korpus z 8 vajec, krém mascarpone tmavý (2 mascarpone, 2 šlehačky, 1 čokoláda castello na vaření) - kolik to vyjde i s tou režií? troubu máme elektrickou, myčku sice nemáme, ale tak jar taky spotřebuju - hmotu si k tomu připočítám už sama, kolik použiju na ty růže a potáhnutí. A za tu práci si prosím účtuješ kolik - za to jedno patro, když je tam spousta modelování - jestli ti teda nevadí, že se ptám takhle konkrétně. Já jsem řekla 1000,Kč plus mínus, ale myslím, že to bude málo....

mizulienka
21. feb 2013

@mariann2 neda sa mi komentovat na FB, pisem tu, neviem konkretnu znacku, ale viem, ze Kenwood je super, Bosh tiez....asi som velmi nepomohla ale skus popozerat tie znacky.

mariann2
21. feb 2013

@mizulienka ďakujem, kenwood je vraj hlučný a doosť drahý, a je ich veľa, keby niekto odporučal konkrétne 😒

elienka
21. feb 2013

@mariann2 mne sa aj tento páči, len keď ja ho nevyužijem, ale vyzerá naozaj "trvanlivo"
http://kuchynske-roboty.heureka.sk/eta-0028/

mizulienka
21. feb 2013

@mariann2 hmm je mi luto, ale neviem ti s tymto poradit.

BABY, mna asi klepne, v sobotu som mala ist na ten kurz a teraz mi volal muz, ze uz ma teplotu, teraz este musi ist na sluzobku do prahy, pride zajtra, takze urcite nepride vylieceny ☹ nebudem moct ist na ten kurz....
MALI BY STE NIEKTORA ZAUJEM????

lenka268
21. feb 2013

@aduskatt a mozem sa este spytata na nejaky tip na korpus, lebo vsade citam, vsade je iny pocet vajec, bez prasku do peciva, s praskom do peciva, tak vobec neviem aky mam urobit aby mi to nesplasklo jak bublina 😒 stat sa pravdaze moze 😵

ajka82
21. feb 2013

@mariann2 http://www.heureka.sk/?h[fraze]=Kenwood+KMX+51 ja mam tento(ale biely) a mne sa veru nezda byt hlucny proti tym co som zazila 😉 ani moje deti sa nezobudili ked som s nim robila co pri rucnom co mam sa veru prebrali...

aduskatt
21. feb 2013

@lenka268 to uz si musis najst, co tebe vyhovuje.-) ja robim mramorak v svetlej verzii

sticker
21. feb 2013

@dada2007 No to je dobrý rozdiel v cene 😝 Je síce iná, ale teda výsledok vyzerá byť ten istý 🙂

lenka268
21. feb 2013

@aduskatt no tak skusim co som si nasla a uvidim, ked sa neosvedci skusim druhy krat iny. Asi len tak to uvidim. 😵 . dakujem.

aduskatt
21. feb 2013

@lenka268 asi tak nejak🙂

daducha
21. feb 2013

Ahojte babulky, tak sme sa po 5-tich dnoch vratili z lyzovacky a ani sa nepokusim Vas precitat lebo to sancu nemam 😀 .A hned ako som vybalila uz aj korpusy peciem 😀
Ale chcem sa Vas opytat, ako by ste piekli taku tu tehulkovsku tortu,co je len brusko a prsia.urobit to v miske alebo klasika korpusy a zrezavat a dotvarovat puncovinou ? Ma to byt pre dooost ludi a nemam ziadnu hranicu kolko ma stat 😀 .
Dakujeeeem

jakelina
21. feb 2013

Kočky moje, fakt jste ještě nedělaly tenisovou raketu ani jedna??? Prosím 😀 😀 😀

aduskatt
21. feb 2013

@jakelina zlatko, fakt ne☹ inak by som ti uz davno nieco hodila

jakelina
21. feb 2013

@aduskatt děkuji, já jsem našla spoustu inspirací, ale mám raději ty od vás tady.

zuzka7512
21. feb 2013

@pristela ďakujem