Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
25. feb 2013

@pristela ja som myslela ze oni ked si vyberu trebars 2. Triedu bez poistenia doporucene ale na ich rizoko, nie tvoje. Ja podacie listky davam cez net a v maili mam hned potom kopiu s podacim cislom ktore poslem kupujucemu. Tiez sa mi stalo ze som cakala balik a ani balik ani listok, nastastie mi pani dala podacie cislo a s tym som sla na postu. A za tu sumu co ta stoji posta to by uz nebolo na kuriera? Podla mna kludne by si mohla mat aj 5 eur postovne, ved neposielas lacne veci.

lifinka
25. feb 2013

@lokalistin ten pekáč mám to by bylo asi nejlepší je dlouhý a i zaobléne kratší strany 😵 díky

mizulienka
25. feb 2013

@jakelina ved presne, ja mam strasne vycitky kvoli detom, z unavy sa vyspim ale stale sa vo vnutri zozieram, ze deti sa same hraju, ja nervozna, ach jaaaj....
ved ked mne niekto povie, ze mne je dobre, ze mam peniaze aj za torty, tak mu poviem, ze oni si kazde popoudnie sadnu a vypiju kavu, vecer pozru telku, v noci spia a ja ked ulozim deti behom vyberat hmotu a fakt bez prestavky modelovat, piect, plnit, zdobit, deti sa zobudia som s nimi, potom vecer znova k linke sa postavit do noci robit....

joj prepacte mi, ale tak som sa rozohnila 😀 🤐 😨 uz koncim 🤐

dm1
25. feb 2013

@pristela Ozaj Zanetka keby si chcela aj ostatne holky co idu do ludanic tak mozem nalozit auto tymi tvrdenymi kartomni - krabicami co mam z prace su ozaj super hrube a velke nie je problem doviest mame ich tu kopuuuuu

dm1
25. feb 2013

@mizulienka mne akurat cez vikend mama nadala lebo som isla zo stvrtka na piatok spat o 3 rano a rano o 6 vstavala do prace..... ze teraz sa mam setrit ked mam stale problemy zdravotne ale zase na druhu stranu ja si stale hovorim ze aspon nemam cas na to mysliet 🤐

pristela
25. feb 2013

@dm1 aha a ved to este casuuuuuu 😀 😀 ked odpisali na mail tak je to iste si myslim 😕 😀 aj ja tesim , zrovna som pozerala na fb ze kolko luudiiii idee, veeelaaa 😀 ale tesiim 😀 len nech este nic nepýtaju 😀 som prave zaplatila sociálku a som mimo 😝 zas 😝 😀

@lifinka jo , nalepila biele okna a pak vytienovala čiernou na boku , bielou v zadu a modrou v predu , ale nieje to nutnost , mozes nechat biele alebo das bledo modre 😉

macamac
25. feb 2013

jemine baby, ja sa akože nechcem furt vracať k tej mojej jedinej "torte" tu 😀 😉
ale straaaašn sa prekvapilo a dojalo,že ste mi ju lajkli 😔 😉 🙂
úprimne 🙂
veľmi ma to potešilo. veľmi

a zamilovala som si túto témičku-ste tu také zlaté všetky 😵

a hádam jediná téma na MK, kde sa neháda 😀 😀 😀 🙂

ale radíte si a tešíte sa z úspechov 🙂

pristela
25. feb 2013

@muffinka8 ne kurier je nejak 10€ a nebyvam na zbernom mieste , uz v Ba je to jednoduchsie ale tutoky 😝 a jojo chapem , ale nerobim to , bojim, bojim , keby som mala pisat co vsetko si na mna uz ludia povymyslali 😅 radsej neriskujem 😀

@dm1 mamina ma pravdu!!! 😅 jasne ak to nebude problem tak kludne dones , ja ta pak aj tak budem este asi prosit a otravovať aby si mi skocila do cukrarenskeho 😅 😅 😅 len este neviem po co , no ale takaa sanca , isto budem nieco chcieť bo tento u nas je des a hrozaaaa

adkoalauri
25. feb 2013

Baby, prosím vás, aké vykrajovačky používate na písmenká. Minulý rok som kúpila modrú lištu ale tak som sa pri nej natrápila, lepila sa mi do nej hmota, dobre že nie hodinu som sa hrala s jedným písmenom. Máte nejaké typy, ktoré sú fakt dobré? Myslela som na nejaké nerezové, alebo nie je nejaká hračka pre deti, ktorá by sa dala na to použiť? ďakujem za pomoc.

pristela
25. feb 2013

Holky a je to tu !!!!! už mi chyba len spiderman 😠 mam futbalku 😅 , moje nervy ako to ja ubožiatko blbe z matiky urobim ☹ ☹ ☹

jakelina
25. feb 2013

@macamac já se tady taky cítím strašně dobře. Už jsme měli i malý sraz na Slovensku a všechny ženušky co tu jsou mají úžasné velké srdce a hádat se tu snad nikdy nezačneme. 😀 😀 😀 😉

jakelina
25. feb 2013

@adkoalauri tak si kup nějakou abecedu s vyhazovací lištou, to ti vytlačí samo to písmenko 😉

lamps
25. feb 2013

@adkoalauri hmotu si rozvaľkaj, nechaj chvíľu obschnúť a až potom vykrajuj písmenká. Použiť sa dajú aj písmenká na plastelínu 😀
@pristela Žanetka, to zmákneš ľavou zadnou, nie je to také ťažké ako to vyzerá. Máš robiť celú futbalku alebo len takú pol futbalku?

njonja
25. feb 2013

@dada2007 jeziiiis , Dadi, tak som to nemyslela.-) Ja len ze sme boli na Liptove v jednej dedinke, kde nam fakt nic nefungovalo🙂 Ani moj mobil nemal signal a o nete ani nehovorim. ! Iba susedia, ale s rychlostou, ze sa otvaral 20 minut 😀

A tu este jedna na stretko nasich februaroviek 2010. Tu bola este rovna, ale po pol hodke na bratislavykch vymolovyhc cestach som ju tam priviezla uuuuuplne naklonenu 😠 . Nechapem, aj bola vystuzena, aj tak to neprezila☹ Jedna slamka bola trosicku kratsia, mozno preto.... A to som si tak chcela dat zalezat, leb ved na SK je veeeeeelka cukrarska konkurencia, vsak kocky🙂

aduskatt
25. feb 2013

@adkoalauri pouzivam modru listu a pismenka vykrajujem pomocou mikrotenu postup je v teme fotopostupy
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/ niekde tu si to skus najst🙂 este niekde zo zacitku temy sme to davali tusim

njonja
25. feb 2013

@pristela ty koza, jasne, ze zvladnes!!! Ved kuk na tie vzorce na nete, nie je to nic zlozite🙂 Aj ja som to dokonca zvladla🙂

aduskatt
25. feb 2013

@pristela no ako ta poznam, matika nematika, bude to dokonale

zuzana92101
25. feb 2013

@pralinka25
ja by som si upiekla klasicky korpus, naplnila a potom si vyrezala pozadovany tvar, teda tu cesticku...ale este som to nerobila, tak to len tak z brucha pisem 😉

dada2007
25. feb 2013

@njonja zlatíííííííííííííí.........pohodaaaaaaaaaaaaaaaaa..........ja som len vybuchla fakt do smiechu..... 😅 😅 😅
a počuj, poslala som ti žiadosť na FB......Dada Zipso Stankova.......neviem či si ma prijala 😒 😉 🙂

njonja
25. feb 2013

@zuzana92101 zuzi, to je fialova🙂 Ale taka domodra... len som kombinovala farby podla chuti...nie je to jedna konkretna farba...

sticker
25. feb 2013

@macamac Ja som v tejto téme tiež veľmi rada, aj keď teda som občasník čo sa týka pečenia, ale tak ma to tu inšpiruje, že sa skoro teším na marcovú tortu 😀 Aj keď ani neviem či sa podarí, lebo s mmf teda bojujem a stále neviem kedy je ten správny čas vybrať to z mikrovlnky 😅 😝 😀 A ráno vstanem a hneď s kávou zapínam túto tému. Lebo to keď človek vypne pc o deviatej večer tak to rána kopa strán 😀 Nehovorím teraz, čo som bola vonku s babami a vrátili sme sa koľko čítania tu bolo 😀

njonja
25. feb 2013

@dada2007 je dost mozne, ze nie, lebo ja neprijmam, koho nepoznam.-) Kuknem a dam ti vediet! Dik za upozornenie🙂

mizulienka
25. feb 2013

@zuzana92101 dakujem Zuzi, toto mi je troska pochopitelnejsie, to je strasne, ked je clovek takto bez fantazie 😕 😕

florentina
25. feb 2013

@jakelina taky se přidávám...chodím sem relaxovat...zrovna teď mám dělat něco úplně jiného a tak se mi nechtělo, jsem na chvilku zašla kouknout a už tu sedím 15minut...ale zase je mi táááák dobře...no nic, už zase jdu. páááá!

pristela
25. feb 2013

@lamps pán vravi , že len taku obycajnu jednoduchu aby ste to mali lahsie tak obdlznik trava a hore futbalka polovica alebo radsej cela gula to budete mať šup šup jednoduchšie 😀 😀 😀 no zlatý 😀 😀 sme posrandovali po telefone 😀
este tak chcel bránky namalovat!! ale zachranila ma jeho žienka že to by bolo tráááápne 😀 som mu povedala ze ma užasnú ženu !!!! 😵 😀

@njonja jemine to zas vypada dobreeeeeeeeeeeeee, a tie cerešne WOW , žena ruky som ti mala bozkavat ked si tu bola 😵 😵 😵 aj ja ted práve robim muffiny s cerešňou 😀 😀 ale malovane na zasteru 😀 😀

zuzana92101
25. feb 2013

@njonja myslela som si, ja tiez miesam vselico...krasne sa ti podarila 😉

jakelina
25. feb 2013

@pristela Pošli mi do IP mail, pošlu ti tu šablonu, sem mi to nejde vložit. Teda doufám, že to mailem půjde. Mám to tak v blbém formátu, že to nejde nic jiného jenom otevřít. 😝 😝 😝

timotejkabrejkova
25. feb 2013

No žienky genetika v poriadku dnes prišla a doktor že jedine umelé oplodnenie, ale my umelé nechceme tak sme mu povedali že mi to chceme prirodzenou cestou a on povedal že takto to nepôjde, ta čo je panic že nevie ako sa robia deti 😀 ale nie teraz vážne povedala som mu že nechceme umelé že si počkáme na zázrak 🙂

zuzana92101
25. feb 2013

@mizulienka ja uz som to tu pisala...nechci vidiet moje prve auto 😀, to som sa s tym trapila, obrezavala, topil sa mi krem, ja som sa pri tom tiez uz zacala topit 😀 Som rada, ze to odo mna uz nikto nechcel...zatial.
Urcite sa ti to podari 😉

zuzana92101
25. feb 2013

@mizulienka no akoby si o mne pisala, nic v zlom, ale radost si mi spravila, ze nie som v tom sama. 😉

lamps
25. feb 2013

@pristela ujo má jasnú predstavu 😀 😀 😀 😀 tu je postup, ktorý som použila ja pri mojich futbalkách http://tortyodmamy.sme.sk/lopta-futbalova
@timotejkabrejkova veľmi želám, aby to vyšlo, veď zázraky sa dejú okolo nás každý deň 😉