Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

timotejkabrejkova
25. feb 2013

@lamps Presne tak, súhlasím. Aj to je zázrak že som dokázala upiecť tortu 😀

mizulienka
25. feb 2013

@zuzana92101 ja som tiez rada, ze este niekto podobny sa nasiel 😀 😀
a ja mam tento mesiac robit 2 take...jedneho macqueena a este chutington, ci ako sa to pise, neiem narycho, su to stali zakaznici, tak som nechcela vymyslat, ze po 2 rokoch pecenia neviem take nieco urobit, tak snad si neurobim iba hanbu 😨

lamps
25. feb 2013

@timotejkabrejkova 😀 😀 😀 😀

pristela
25. feb 2013

@timotejkabrejkova moj tiez nemohol mat 15rokov , že neplodný 😀 😀 😀 , a tak sa stalo, že sme nášho čertoša splodili v rekordne rýchlom čase 😀 😀 držím silno pačoky 😵 😵
@lamps si poklad , kujeeeeeeeem , vypada to lahko 😀 😀

timotejkabrejkova
25. feb 2013

@lamps Tie špáradla sú načo na lopte? Bratranec chcel aby som mu upiekla ale som ešte nerobila tak som sa bála tak som ho presvedčila že niečo iné bude lepšie 😀 podľa čoho vyrezávaš ten marcipán na loptu máš šablónu?

timotejkabrejkova
25. feb 2013

@pristela Ďakujem 🙂

aduskatt
25. feb 2013

@mizulienka prosim ta,. co te ten chutington? 😅

mizulienka
25. feb 2013

@timotejkabrejkova aj ja drzim palce 😉
treba verit, ze zazraky sa este stale deju 😉
citala som pribehy mamiciek, ktorym lekari potvrdili, ze nemozu mat babo a teraz su mnohonasobne mamicky, najtazsie to je asi iba rozbehnut, tak vam silno silno drzim palce 😉

lamps
25. feb 2013

@timotejkabrejkova tie slúžia ako výstuž, aby torta držala tvar, ale keď robíš len polovicu lopty netreba ich tam dávať

zuzana92101
25. feb 2013

@pristela ja mam ulozene nieco taketo, mozno pomoze

timotejkabrejkova
25. feb 2013

@mizulienka Ďakujeme

zuzana92101
25. feb 2013

@aduskatt to je vlacik, nie?

timotejkabrejkova
25. feb 2013

@aduskatt Ja som tiež práve zisťovala taký vláčik 😀

aduskatt
25. feb 2013

@zuzana92101 netusim, sak keby som vedela, sa nepytam🙂))))))nemam ani potuchy, musim najst na nete

aduskatt
25. feb 2013

@mizulienka ahaaaaa, tak s tymto som sa nestretla🙂 uz sme vymenili JimJam za Disney Channel🙂)

alexandrakocikova
25. feb 2013

@lokalistin dufam, že nič vážne. no ja som robila cesto od teba a krém od Dadky212.som si vybrala z každého niečo🙂 ale dakujem. nabudúce spravím aj krém od teba, som zvedavá, ktoré vyhraje.

zuzana92101
25. feb 2013

@aduskatt na jim jam nechodia 😉, aj ked, mohli by, stale tam tocia to iste... 😉

njonja
25. feb 2013

@pristela milacik, tie tvoje zasterky su neskutocne!!! Ta moja torta bola rychlovka, lebo som zistila, ze strasne zle sa mi robi v inej ako mojej kuchyni tu v DE, kde sa mozem roztahovat! Tak to vzdy len zjednodusujem koncept, aby som to mala co najskor z krku🙂 Moj byt v BA je tak strasne maly, ze sa tam neda pohnut a je nas tam ako bielych mysi! 😀 😀 😀 a vsaaaaade kopec veci naukladanych ..

alexandrakocikova
25. feb 2013

@timotejkabrejkova ja všetko robím z Pasta dama top špecial.Baby na nu velmi nadávajú, ale mne sa celkom páči.Mne sa s nou dobre robí.dobre sa s nou robia napr. tie krajky, všetko, také plastické, čo potrebuješ ohnut a tak..ale inak ona nikdy nevytvrdne,je velmi dobrá na poťahovanie, ale na tvarovanie je ževraj lepší smartflex

alexandrakocikova
25. feb 2013

@dm1 ačo idete doLudaníc?

alexandrakocikova
25. feb 2013

@ajka82 ja som robila tiež lízatka,ale kupila som si na ne original čokoládu určenu na tieto lízatká candy melts...žiadne bublinky,nelepila sa.len z celého balíčka za 3,5 vyjde len 10 lízantek

luciahromadkova
25. feb 2013

@njonja som na teba myslela, dlho si nic, fajn ze je vsetko ok 🙂

luciahromadkova
25. feb 2013

tak moje vikendovky, boli sme v nedelu odcestovaní takže až teraz
skatula s kvetmi pre svokru k narodkam, sa tesila 😵
druha pre manzelovu krsnu k narodkam
a tretia so stencil- skuska, mala byt pre kamosku, ale sme sa nestreli, tak ju dostal manzelov kolega k narodkam
vsetky tiramisu 😉
a moja vikendova chladnicka 😀
a ste zapisali.........tak idem citat

aduskatt
25. feb 2013

@zuzana92101 jaj, sak ja uz neviem, my sme vyrastali na Vlak tomas, Bob stvitel, Finley, Autobusy v jednom kole...no, des a hruza.ale ked bolo treba pol hodky zmiznut od decka, bolo to dobreeeeeeeeeee🙂

sticker
25. feb 2013

Tak si práve pozerám tému fotopostupy a to ja nikdy nedokážem ☹ Tam je toľko vecí a pre mňa úplne španielska dedina 😅 😝 A tom som len na 7 strane 😀

zuzana92101
25. feb 2013

@aduskatt no ved aj my, stale na tom ficime, este k tomu hasic sam a angelina balerina 😀

vecernicci
25. feb 2013

@muffinka8 já krémy vlastně všechny dělám tou 13 😉 😉

mizulienka
25. feb 2013

baby, po dlhom case som mala volne popoludnie a stravila som ho s vami a vobec nelutujem 😉 😀 bolo mi s vami super, som si aj oddychla 😉

este jedna prihoda z dnesneho rana...katka chcela rano strihat papier noznickami, tak som jej dala ale nevsimla som si, ze s noznickami vybehla hore, po chvili pocujem len muza, ze aaa kati ty si tu???? a potom na mna vola, ze Luci pod hore pozriet, ake ma katka nove vlasy 😕 ani nepamatam, ako som vybehla po schodoch a katka na jednej strane vlasy ostrihane nad ucho, druhu stranu si nechala dlhu 😕 a ofina ako hlava pomazana z tej rozpravky Mysi kozisek...takze tolko dnesny zazitok 😉 😀
nevedela som, ci plakat, ci sa smiat. 😉

jakelina
25. feb 2013

@mizulienka jé bobina. Já jsem si hned vybavila tu scénu, jak se Kačenka ostříhala vlasy, aby mohla jet na hory ve filmu S tebou mě baví svět 😀 😀 😀