Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
28. feb 2013

@blcha oblíbené jsou třesené krémy (hrk hrk krémy) - nějaký creme olé, šlehačka a kompot, jogurtové plnky - šlehačka, ovocný jogurt a želatinový ztužovač za studena, cukr, mascarpone plnka - čokoláda bílá nebo tmavá, šlehačka - uvařit, vychladit, vyšlehat, přidat mascarpone

mia114
28. feb 2013

Ahojte.babulky moze mat puncova torta v tvare talianska 6kg?mam stale pocit ze ju taku velku nespravim ze bude mala.

blcha
28. feb 2013

@reruna ja robievam najcastejsie pribinacika ,chuti mi aj rafaleo aj ked je tam maslo ,potom parizska slahacka 😉 len dookola robim tie iste takze chcem aj neake ine skusit overene dobre co chutia 😉

dada2007
28. feb 2013

@blcha toto su šlahačkové, čo mám uložené......

Mascarpone plnka:
---2 slahacky dam do hrnca, do toho 2 biele cokolady, ked sa to rozpusti, odstavim, necham vychladnut, potom na noc do chladnicky, rano vyslaham a do toho na najnizsom stupni mixerom zaslaham 2 x 250g mascarpone. Davam vzdy aj stuzovac do slahacky, niekedy aj 2ks.

Pribináčiková plnka:
2slahacky vyslahat pridat jemny tvaroh 500g , nie hrudkovity!!! pridat vanilkovy cukor +praskovy podla chuti, vymiesat dokopy a pak nasypat do toho 2pudingy bez varenia crem ole, a pridať kyslu smotanu.

Jogurtová plnka:
2 šľahačky si vyšľahám, pridám jogurty (3 ks zvolenský buď biely alebo ovocný) dávam aj 1 kyslú smotanu všetko ešte premiešam a pridám želatínu za studena a je hotovo ...potom na korpus dám plnku a na to ukladám mrazené ovocie napr. jahody, maliny...

Karamelová šlahačková plnka

Upalis cukor- 300g na karamel , nalejes do toho 2x slahackovu smotanu , miesas pokial sa ti karamel uuuplne nerozpusti, das na noc vychladit a pak vymixujes , presne ako parizska slahacka.

Višnová plnka so šlahačkou:
500 ml višňovej šťavy 300 g kompótových višní 60 g krémového prášku Zlatý klas 2 lyžice kryštálového cukru 1 balíček vanilínového cukru.
Do višňovej šťavy zamiešame kryštálový cukor, vanilínový cukor a Zlatý klas. Uvaríme hustý puding, do ktorého pridáme scedené višne. Povaríme do zhustnutia a necháme vychladnúť. Dáme na korpus, na to vyšlahanú šlahačku.

Parížska šlahačka s bielou alebo mliečnou čokoládou:
Den vopred rozpustis coko v slahackovej smotane , das do chladnicky a na druhy den vyslahas a hotofka.

Nutelová plnka:
400ml smotany na šlahanie(kúpila som origoš tortovú v Kaufláči, tuším 500ml)
3pol.lyžice nutely
2pol.lyžice práškového cukru
1 vanilkový cukor
2 smetafixy

Šlehačka s tvarohem (u nás doma nejoblíbenější)
1 smetana ke šlehání (250 ml)
1 měkký tvaroh bez tuku (250 g, klidně i ve vaničce, ten používám nejčastěji)
moučkový cukr podle chuti (cca 4 lžíce)

Nejprve vyšleháme smetanu s cukrem do hustého krému. Poté vmícháme tvaroh a dobře promícháme, aby se chuti spojily.
Někdy potřebuji krém lehčí, proto použiju dvě smetany a trochu více cukru na jeden tvaroh. Žádný ztužovač ani želatinu nedávám a krém se mi nikdy neroztekl. Tento krém je ideální ve spojení s ovocem, například na "Skleněných koláčích" (viz článek Piškotové těsto). Pokud je krém odlehčený dvěma šlehačkami, lze do něho přimíchat několik lžic kokosové moučky a případně přikápnout kokosový likér nebo sirup, potom je výborný v kombinaci s kakaovým těstem a čokoládou.

mariann2
28. feb 2013

ďakujem vám kočky za rady, nakoniec som to urobila tak, že som vyšľahala salko s maslom, zvlášť v miske 300 ml mlieka s kokosovým ole, zmiešala to dokopy, pridala 5 lyžíc kokosu a bol mňaam 🙂

blcha
28. feb 2013

@dada2007 super super dakujem si zlata 😉 ukladam a opisujem ako zerava 🙂

efci
28. feb 2013

@timotejkabrejkova pozerala som si, sikovna si. Ja chcem len obyc. potiahnut tortu bielym fondanom a dozdobit bonbonami a uz teraz mam z toho paniku he he. Lebo som to este nerobila, ale chcem vyskusat.

pipka
28. feb 2013

@lucula73 neviem ci priamo hmote..ale ze prisli zlomene, teda prasknute vedra a natrhnuty igelit uz tu ktosi pisat 😒

ved stalo sa, zivot ide dalej..len ma to stve, sak nemale peniaze za to dam a stvrt vedra v tahu 😝

nastastieee, ze zbytok vyzera ze je ok, dnes som potahovala a je fajn 😉

blcha
28. feb 2013

@dada2007 ked budem niekedy potrebovat aj neake maslove viem na koho budem otravovat 😉

pipka
28. feb 2013

inak baby aky ja mam dnes den 😝 🙄 🙄 🙄 dnes sa mi dariiii, coho sa chytim 😒 ☹
co sa mohlo, to sa rozbilo, vylialo, roztrhlo, rozmazalo...nervy take mam, ze uz som si frtana naliala 😅 😅 🙄

tak som tu nadavala cez obed, ze maly sa zobudil a dojde do kuchyne, ze ...mama, do liti sa nehovoli 😅 😅 😅 😝

vseeetko sa mi serie 🙄 potah sa mi roztrhol na uz potiahnutej torte...rozmazal sa mi stencil, rozliala som komplet novu pixlu jedleho lepidla na zem, rozsypala sa mi cela flasticka so zlatou prachovkou, chytim spendliky, vysypali sa...vezmem noznicky, zastrihla som si do prsta...co sa mne este dnes moze stat 😠 😠 😠 😠 😠 🙄

lamps
28. feb 2013

@pipka Janka moja, už nič sa ti nemôže stať, choď ty len pekne oddychovať, vylož nôžky a tu s nami popíš niečo a bude ti lepšie 😅

aduskatt
28. feb 2013

@pipka tazky den, pozeram☹ tak drzim palce, nech je uz dobre

pipka
28. feb 2013

@lamps no ved ...poslusne tu uz sedim 😉 este som macka domodelovala na zajtra, dopeka sa korpus ...mimochodom aj ten mi vykypel z formy a zaserkal mi ruru 😠 😅 😅

ale inak uz dnes brvou nehnem 😎 😎 😎 😅 😝

pipka
28. feb 2013

@aduskatt dakujem moja, dnes to fakt ze potrebujem 😅 😉 😀

stankapk
28. feb 2013

@pipka A to som si myslela ako sa mne nedari... Mne sa iba sekla parizska slahacka z 3 slahaciek a MMF tvrde jak beton sa mi nedal rozvalkat tak to mam vlnovkaste na bokoch. Ale ty urcite vyhravas ;)

pipka
28. feb 2013

@stankapk no tesiii ma...aspon v niecom 😅 😀 😀 😝

som si hovorila, ze musim s tym smartflexom setrit, ked uz som stvrt vedra musela orezat...a potiahnem tortu, a nechtom som zavadila a trhlina na takom mieste, ze by som to nezamaskovala nicim 😠 🙄
tak pekne cely potah dole...to uz nepouzitelne samozrejme, lebo sak aj s maslom 😝 🙄
tak nanovo obmaslovat, nechat zatuhnut, nanovo vymiesit smart..a potiahnut...cize minimalne pol kila v prachu 😠 🙄 🙄

dnes sa mi skratka dariiiii 😅 🙄

ale deti aku maju radost, ked som im ukazala dalsiu hrudu smartu na hranie a jedenie 😅 😅 😀 😀 😀
cele poobedie sedeli v kuchyni jak blchy a valkali a vykrajovali 😅 😀 😀 😀

lamps
28. feb 2013

ja som včera písala, že musím modelovať vílu a ešte ju nemám hotovú 😎 😎 😎, ale tiež som trochu najedovaná, T. si odložila cicku z minulotýždňovej torty a cicka začína pukať, netuším prečo. T. bude z toho nešťastná. A mňa štve, že neviem, prečo tie postavičky pukajú a bojím sa aj niečo vymodelovať dopredu, aby to nepopukalo 😠 @pipka

pipka
28. feb 2013

@lamps ja robim len den dopredu vzdy 😅
kym by zacalo pukat, je to uz spravidla zjedene 😀 😅

bambula1307
28. feb 2013

@pipka Janka to chce odych..daj si pauzu 😉

pipka
28. feb 2013

@bambula1307 dala som si pauzu...dala som si kit kat 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
28. feb 2013

@pipka tak to budem asi robiť tak ako ty a nebudem musieť riešiť prečo pukajú 😀

pipka
28. feb 2013

@lamps tak tak...a este by sa mi naaahodou mohlo stat, ze zrusia tortu a ja dopredu vymodelovane figurky...no naco? aby to moji krpci chudatka museli zjest? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
28. feb 2013

@pipka už som tebou poučená a beriem si tvoje rady k srdcu, budem sa podľa nich riadiť a nem budem mať žiadny problém 😀 😀 😀

pipka
28. feb 2013

@lamps veeeelmi spravne 😎 😀

aj ked neviem ci prave dnes mam den na rozdavanie dobrych rad 😅 😝 😀 😀 😀

lamps
28. feb 2013

@pipka môžeš byť pokojná, toto dobrá rada rozhodne je 😅

pipka
28. feb 2013

toť moje dnešné trápenie 😅

spodok mramorový korpus, lesna zmes a parižska slahačka, vrch orechový korpus, rum a gaštanový krém.
7,2 kilová opacha.

florentina
28. feb 2013

@pipka teda ale nádherné trápení...se mi strašně páčí...s dovolením ukládám do inspirací...

pipka
28. feb 2013

@florentina jeeeej Kati dakujeeeem, normalne si mi zdvihla naladu 🙂

aspon budem mat krajsie sny 😅 😵 😵 😵

daducha
28. feb 2013

@pipka krásna, krásna, krásna ...po tych vsetkych nehodach skvelý výsledok 😵 😵 😵 .Nech sa uz iba darí 😉

pipka
28. feb 2013

@daducha juuuj dakujem zlatusik 😵
zajtra mam detsku s macikom...tak duuufam, ze uz bude vsetko v poriadku a budem sa moct vysantit 😅 😎