Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

denisak77
17. mar 2013

@dm1 krásne

jakelina
17. mar 2013

Mně skončil víkend, celá ta moje rodinka přijela z hor. Tak tu zase mám kupu prádla. Moc se jim líbilo v termálech i na horách. Jenom nechápu, že manžel sprchoval malého jak odcházeli domů,sundal mu plavky, položil si je ve sprše na umyvadlo i s osuškou. Umyl maléh a začal utírat a plavky pryč. Já nechápu ty lidi, že okradou i tříleté děcko. 😝 😝 😝

janula.h
17. mar 2013

@salonka1981 ale dáš aj ja som dala a robila som to prvýkrát takto potom som to robila aj pri pive 😉 nič zložité a ja som robila takúto more 😉 a tu mám vlny iba z poťahovky ten sneh je autentickejší 😉

aduskatt
17. mar 2013

@jakelina mojej svokre tak v kupeloch ukradli plavky☹(

janula.h
17. mar 2013

@jakelina kks nesranduj to už niekomu chýbajú plavky???? ble je mi zle z niektorých ľudí ☹

jakelina
17. mar 2013

@janula.h no právě. Měl takové fakt hezké kraťáskové, tak mu tam manžel koupil pak v těch termálech takové hnusné za 300,-korun. Nechápu ty lidi 😒 😒 😒

jakelina
17. mar 2013

Tady ty mu tam pak koupil, jiné tam neměli. 😒 😒 Tak ty už mu pak nikdo neukradl. 😀 😀 😀

barborkam
17. mar 2013

@jakelina otlacacou podlozkou vo vzore kamena 😉

jakelina
17. mar 2013

@barborkam super to vypadá a to jsi otlačila než jsi to potáhla že?? Já jsem ještě nic takového nepravidelného nedělala, tak bych měla strach, že jak to budu uhlazovat, že to poničím ten vzor. 😝

zuzzy12
17. mar 2013

@siss_sz to by aj mna zaujimalo ako na to...super to je 🙂

vecernicci
17. mar 2013

@zuzana92101 jj je na to formička, na kterou se to položí a upeče a pak se jen sloupne http://img.mimishop.cz/h/ms/1547/0/0305/a195800...

macamac
17. mar 2013

@levandulka3 krásne torule 😵
ja by som sa chcela spýtať-to na tej farme, to seno-to ako si robila?
díky 😉

dajna11
17. mar 2013

@jakelina no kradne sa už všade...mojej dcere cez zimu ukradli čapicu v školke,mala tiež š roky,ešteže boli naši po ňu autom,akoby tušili,nevbiem akoby šla bez čapice v zime,ešteže jej neukradli topánky,to už fakt nemaju ludia hanby

jakelina
17. mar 2013

@dajna11 no přesně, taky to nechápu. Bylo to snad dvě minuty a bylo tam víc lidí, tak to už nepochopím, že to za to někomu stojí

p69majka
17. mar 2013

@dm1 tie zvieratká sú nádherné. 🙂

dajna11
17. mar 2013

@jakelina čistá kleptomania.ja som sa minule čudovala že suseda si dala chlapom z obchodu doniesť velký balík prachu na pranie a aviváž lebo to nevládala sama,a kým prišla pešo domov aviváž bola fuč....z obchodu je to asi 2min 😀 😀 a i tak to stihol niekto

lucula73
17. mar 2013

@zuzana92101 Zuzka a tú krajku si robila z toho prášku či si to otlačila do hmoty?neviem to rozoznať 🙂 ........

mariann2
17. mar 2013

@florentina ahoj, neviem, či ti už niekto odpovedal, ale ja som už poťahovala polystyrén, nemusíš ho ničím ani mazať, len rovno potiahnuť, krásne to drží, asi by som dala hrubší poťah, aby to bolo pekné rovné, u nás takéto polystyrenové "korpusy" aj predávajú http://www.natortu.sk/kruh/

miciatko
17. mar 2013

babeny kuknite uplne naspodok odkazu, tak toto je uz uplne bez hranic clovek . ..http://www.bulvy.cz/2012/10/20/halloweenske-dob...

florentina
17. mar 2013

@mariann2 moc děkuji za radu! Polystyrenové korpusy už jsem našla i u nás, ale právě jsem přemýšlela, zda to musím něčím pomazat, tak to je super, že máš zkušenost a píšeš, že nemusím. Když by byl jen ten polystyren a potahovka, tak si myslím, si to můžou nechat klidně jako dekorace i v salonu, než se to zapráší a nebude to pěkné. A ještě by mě zajímalo, píchala jsi do toho nějaké dekorace? Řeším jak to v tom drží...zda by se třeba dal napíchat vodopád růží a tak...já zatím nevím, jaké budou dorty, jaké jsou šaty atd...ale abych věděla co případně mohu a nemohu nabízet....děkuji!

janula.h
17. mar 2013

@jakelina nech sa majú radi to už musia byť zle na tom keď kradnú deťom plavky!!!

mamina1978
17. mar 2013

@dm1 Nadherne obe 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lussy23
17. mar 2013

@janula.h nádherné

lussy23
17. mar 2013

@barborkam je úžasný
@aduskatt nádherná 100?

lussy23
17. mar 2013

@jane0852 krásne
@daducha prekrásne tortičky

mariann2
17. mar 2013

@florentina kľudne to tam napichaj drotmi, pojde to ťažšie, lebo polystyrén je tvrší, ale poriadne to drží, pichala som tam kvety drotikované, ale pomáhala som si klieštikmi, chytila som zospodu pod kvietkom drotik a tlačila do "torty" alebo si radšej urob dierku drotom vopred, aby si si nezničila kvietok, ked budeš zatláčať

lussy23
17. mar 2013

@dm1 tie sú nádherné
@levandulka3 krásne
@mysiatkoo krásne
@vecernicci krásne perníčky

lussy23
17. mar 2013

@zuul krásne
@nika222 nádherné
@zuzana92101 krásna
@florentina nádherný tomáš

bambula1307
17. mar 2013

@mysiatkoo nadherna torticka 😉

@dm1 juuj jak super sa ti podarili obe 😀 😀 😀 mm slintal nas slaninkou a klobaskou 😉 a ta detska nadhernaaaa

@vecernicci nadherne medovnicky 😉

emilkaaa
17. mar 2013

@katiatko keď sa vas môžem opytať kde sa vam podarilo pozhaňať taku abecedu a koľko stála. ďakujem