Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katkak23
19. mar 2013

@aduskatt no ja si myslim ze sa ti ozvu zastavia sa a poslu ti asi rovno laistro lebo tam islo len o kontrolu co mas resp nemas na webe

mia114
19. mar 2013

ahojte, moja dnesna torticka.teraz ma caka torticka pre svokra, ma na nej byt teliatko, tak som zbvedava ako ho spravim, chcem ho spravit take velke. Robili ste niekto s burizonovej hmoty postavicku uz taku vacsiu??

zuzana92101
19. mar 2013

baby, prave si bola pani pre tie prve 3 torty a ona bola taka stastna, ze ma vyobjimala a vybozkavala 😀, to sa mi este nestalo 🙂 🙂 🙂 . Taka som happyyyy, vcera uzasna reakcia po telefone, dnes toto, velmi ma to potesilo. Konecne existuju aj ludia, co prejavia uprimnu radost 🙂 🙂 🙂 🙂

aduskatt
19. mar 2013

@katkak23 aha, cize take, ci mam reklamacny poriadok a VOP v sulade so zakonom? tak toho sa nebojim🙂

aduskatt
19. mar 2013

@zuzana92101 tesim sa aj za Teba, toto sa tak dobre cita🙂

zuzana92101
19. mar 2013

@mia114 perfektny transformer, to ani synovi neukazem, lebo by take chcel aj odo mna 😀, staci, ze si rozkazal lego chima na tortu 😝. Snazim sa ho tak nenapadne prehovarat uz asi 3 tyzdne, na nieco lahsie 😉 a niiiic, baran maly, stale hudie len to svoje.

dm1
19. mar 2013

@levandulka3 tak trochu inspiracie z netu

zuzana92101
19. mar 2013

@dm1 na tu prvu by som sa nechala nahovorit 🙂, ale to su asi tie platy vzorovej hmoty, nie? vyzera to dobree

bambula1307
19. mar 2013

Jaj babullky vcera vecer o 17 sme kupali deticky a v tom vypli elktriku a zapli az dnes o 13.30..takze bojove podmienky..zima ..ze 15st. Plynove kurenie nejde bez elektriky..jedina pomoc bola plynovy varic. Deti som nababusila a snad budu bez ujmy..uf

Ja som sa rozhodla skusit red velvet..tak som zvedava , farbu tam nedam, ved to je aj tak len pre efekt... 😉 😀

lucka_o
19. mar 2013

@lamps ja som to potravinove nezohnala vraj ich v tescu uz dlhsie nemali a ako mam s gelovkou zafarbit? pouzivam vilton gelovky, len pridat do cesta namiesto kakaa? narastie potom korpus??? dakujem za radu

79zuzana
19. mar 2013

@cat wow, dobra si 😉 neviem si to nejak predstavit s ruzovymi kvetmi, tie cervene tam vyzeraju super 🙂

lamps
19. mar 2013

@lucka_o áno, môžeš dať gelovku do cesta

ejco
19. mar 2013

babenky, vsetky mate moj obdiv ...............ste umelkyne.

lucka_o
19. mar 2013

@lamps a uz len podla intenzity pridam? aku chcem sytost? dakujem

lamps
19. mar 2013

@lucka_o áno, presne tak 🙂

timotejkabrejkova
19. mar 2013

@mia114 Tak to hej to je transformers Bumble perfektný, sánka dole 🙂

mizulienka
19. mar 2013

@dm1 Dani, prosim porad mi 😉 robila som cokohmotu, klasika 1 coko 200g z lidla a 4 lyzice kukur.sirupu...chcem robit ruzu ale ta hmota sa strasne lepi, aj na valcek a stensit sami lupene vobec nedaju, lepi sa mi to na kosticu....mam zlu hmotu alebo na to treba ist inac? dakujem krasne za radu

ejco
19. mar 2013

Kocky,ked robite tortu kamaratkam,beriete menej penazi ako od cudzej?

lamps
19. mar 2013

@ejco podľa toho, o akú kamarátku sa jedná, ale lacnejšie robím len jedenej super kamoške. Ostatným dávam za takú cenu ako ostatným 😅

lucianas
19. mar 2013

vím, že to tu několikrát už padlo, ale kolik si říkáte za kg dorty? rozlišujete i podle druhu krému?

jakelina
19. mar 2013

@lucianas 250,-

dm1
19. mar 2013

@mizulienka je mozno moz teplo skus ju dat do ladnicky nachvilu ja niekedy musim tak robit ze vykrojim kolecka dam nachvilku zatuhnut a potom stencim a zase cakam a az pak skladam zalezi ako je teplo v byte. A ani mne sa nedaju stensovat lupene presne tak isto ako z hmoty nesmiem moc tlacit tahat lebo sa mi to potrha robim to trochu inak kosticou gulickou na viac krat neviem to opisat 😝

lucianas
19. mar 2013

@jakelina díky moc

náhodou, nemáte někdo inspiraci na řezy k narozeninám, bez marcipánu, jen krémové, případně s čokoládou? jakou polevu, nebo čokoládu používáte?

jakelina
19. mar 2013

@lucianas čoko z Lídlu a řezy dělám jenom pro nás domů.

kader
19. mar 2013

Můj druhý dortík 🙂

mizulienka
19. mar 2013

@dm1 dakujem Dani a nemas nahodou skusenost s kupovanou coko hmotou, z ktorej sa dobre modeluju ruze?

dm1
19. mar 2013

@mizulienka tak to veru nemam. ale ono sa z toho dobre modeluje neboj vyhoda je ze sup do ladnicky a mas to tuhe netreba to nechavat susit len si proste musis zvyknut ze sa s tym robi inak ako s potahovkou. Ja si vzdy narobim stredy, potom prvu radu lupenov na vsetkych ruziach a kym dojdem k posledenj ta prva je uz zatuhnuta a mozem robit druhu radu

ejco
19. mar 2013

Tu u nas v okoli vsetci beru 10eur za kg.