Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

barborkam
20. mar 2013

@dm1 si velmi zlata, dakujem...este sa spytam, robim krstinovu tortu a chcu na podlozke, na ktorej bude torta, vlacik z hmoty. Cim to tam prilepim, aby im to nespadlo?

aduskatt
20. mar 2013

@katuskad uz som ti odpovedala, ze piping gelom🙂)potries potahovku, das gel, potries oblatku, myslim, ze sa to da aj medom lepit

aduskatt
20. mar 2013

@katuskad ked prilepis kremom, zvlhne a zvlni sa ti ten obrazok
http://www.jedleobrazky.sk objednavala som tu

katuskad
20. mar 2013

@aduskatt no len ja neviem čo je ten gel 😒 😅 a mala si tenký alebo hrubý obrázok?

mamina1978
20. mar 2013

@zuul tiez si myslim , ze optimalna cena za muffin je 1 € 😉 . Ja som teraz robila tiez Muffiny 19 ks do skoly a plus este jeden ostal neozdobeny 😀 A robila som ich z mnozstva cesta ake mam na cca 26 korpus a + ozdoby, tak to vazilo 1,9 kg a je s tym vela piplacky a vela ozdob, takze to vychadza priblizne ako cena torty. Ak za tortu by si brala 10 € za kg 😉 🙂

katkak23
20. mar 2013

@mamina1978 tiez si myslim ze treba tie muffiny vazit :o)

dm1
20. mar 2013

@barborkam ja lepim vodou aj vlaciky a tak. trosku navlhcim vlacik a pritlacim k podlozke a ono sa to prilepi

sisix
20. mar 2013

@florentina koukni na silver spoon a nebo azo free

zuzana92101
20. mar 2013

@ajka82 fuuuu, tak dlho? no tak to si treba riadne vopred narobit, ked by som to chcela dat okolo torty 😖

ajka82
20. mar 2013

@zuzana92101 no susala som po 3 hod a este sa dost natahoval ten kusok na kraji, tak som ho zacapkala naspat...potom som bola s detmi a pod, tak som nekontrolovala a potom ked mm dosiel vecer, tak som skusila vybrat, to bolo tych 6 hdin asi na linke a isla von super...az na to ze som ju nadvihla a posunula, inak by bola super... ono sa tu tusim aj spominalo, ze aj zalezi od toho aku teplotu a vlhkost mas v byte... ked budes skusat, tak uvidis 😉

zuzana92101
20. mar 2013

@ajka82 dakujem 😉. A take nieco, ze dat to do rury na najnizsiu teplotu (ako ked susis ovocie), to je blbost? 😝 Zeby sa to urychlilo...

zabka88
20. mar 2013

@zuul
@pipka podla mna je to aj malo.. vsak muffinky predavaju v tescu za 1 euro a to nie sú vôbec ozdobené.. len také čisté.. a tá piplačka s tými zvieratkami, vsak sú nádherné 🙂 zuul váž si svoju prácu .-)

ajka82
20. mar 2013

@zuzana92101 aj to vraj niektore robia ale netusim aka teplota

dm1
20. mar 2013

@zuzana92101 ja susim aj v trube na 50-tku ale mam trosicku pootvorene dvierka bojim sa 😝. Dam len tak na 5 min. vyberiem a zachvilku dam zase druhym koncom dnu /tym co bol predtym pri dvierkach/ a takto opakujem po 5 min. dokedy to nie je OK. tak ju mas do hodiny isto suchu

barborkam
20. mar 2013

@dm1 dakujem

katkak23
20. mar 2013

inak ked sme uz pri tych cenach a čo svadobna....davate normalne ako pri obyc torte či viac? dakujeeem

aduskatt
20. mar 2013

@katkak23 podla narocnosti torty, je rozdiel, ak tam das stuhu a jednu kvetinu, alebo modelujes kopec kvetov🙂

svetlo55
20. mar 2013
rachel36a
20. mar 2013

@luciahromadkova ďakujem, ja som našla len také nič moc, tu sú niektoré super....

luciahromadkova
20. mar 2013

@katkak23 ja uvazujem nad tymto http://www.natortu.sk/novinky-marec/profi-mixer..., len ja potrebujem tichy stroj, tiez mi stacia metly, nadoba a ked nie tak asi eta gratus

audiova
20. mar 2013

@abriela ahoj.potrebovala by som poradiť.čítam že robíš plnku tvarohovú.ja budem robiť tortu v forme 24x24cm.stačilo by to množstvo čo tam je napísané,alebo treba 1 a 1/2 dávky?

florentina
20. mar 2013

@sisix juj, no tak silver spoon mám doma a normálně s nimi barvím🙂. Juknu ještě na ty druhé....

florentina
20. mar 2013

@sisix jo a děkuji

abriela
20. mar 2013

@audiova neviem na kt. tvarohovu plnku sa pytas, lebo je ich dost, a kde je recept,kde to je napisane.

audiova
20. mar 2013

@abriela je tu jeden od judit a teraz som našla nejaký z 500g tvarohu a 2 kyslé smotany.tento druhý neviem či si robila

pristela
20. mar 2013

@luciahromadkova @katkak23 aj ja cakam kto aky mixer hodí 😀 😀 a kazdy studujem , obzeram a hladam recenzie 😀 😀 aj tento som uz skumala , ale nema mixer, neda sa umyvat v umyvacke/metlicky/ , nemá napísanu hlučnost , rozmery a ked sa pokazi čo s nim , kam reklamovat ? Nikde na sk som ho nenasla /zatial/ takze je to dovoz a podla dni dodania to objednavaju asi priamo z nemecka , to keby naahodou sa mi pokazi tak by som bola nahratá časovo a aj posielat postou by bolo drahe ☹ tak som tento vylucila a cakam co kto este pridá 😀 😀

abriela
20. mar 2013

@pristela perfekna "ruzicka" ci skor mega ruza
@dm1 wau, padla mi sanka z tej cokolady ako si to spravila - uzasne popisane. Skvele.
@zuul tie muffiny su krasne, veru ja by som nedovolila aby ich mamina dala prec

zuzana92101
20. mar 2013

@dm1 takze ide to, super...ved ked je princip toho celeho, ze sa to ma vysusit... Super vediet, kebyze cas tlaci 😉

abriela
20. mar 2013

@audiova jasne robila som ju. Vystaci ti jedna davka na tortu 24x24 toho kremu je veru dost

katkak23
20. mar 2013

@pristela a ktory je zatial tvoj favorit ?