Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
21. mar 2013

@zuzinka1982 Dr Oetker je to najdrahsie a najhorsie na trhu na potahovanie☹ hmotu si bud vyrobis, recept je na prvej strane tejto diskusie, alebo kupis v cukrarskom shope

zuzinka1982
21. mar 2013

@aduskatt dakujem pekne za radu

aduskatt
21. mar 2013

@zuzinka1982 za malicko

alexandrakocikova
21. mar 2013

Baby prosím ako vyrobím hokejovú bránku? z čoho to mám spraviť?

aduskatt
21. mar 2013

@alexandrakocikova z hmoty urobit taku sietku, susit na krabicke od caju, na tych bokoch🙂 videla som niekde na to fotopostup, ale nepamatam kde

lokalistin
21. mar 2013

@dada2007 dakujem moja,no este ze som tam neni normalne by som ani jednu nechcela,ale keby som tam bola urcite by som kupila vsetky 😝 uvidim v maji ak este budu nakupim 😀

dada2007
21. mar 2013

@lokalistin ved ja som tam nechcela ísť.....vôbec......ale to DETI !!!! chceli dolu v potravinách niečo......a potom sa DETI!!! chceli ísť odviesť výťahom......a nakoniec ma LILI zatiahla do toho obchodu-že mami poď seeeeem, ty si choď kupiť niečo na pečenie a ja im idem zase upratať pílniky a laky na nechty! 😅 😅 no čo pre DETI nespravííííííííš 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

halienka
21. mar 2013

Ahojte babky 🙂 prosím vás, tie ktoré pečiete viac korpusov naraz ako to robíte? Miešate cesto po jednom a po jednom pečiete? lebo mi to príde, že jednoduchšie by bolo si napr. 2 dávky vymiešať naraz, len potom neviem, či tá jedna môže stáť kým sa prvá upečie a potom piecť druhú, či je možné piecť 2 korpusy naraz? Totiž pečiem práve 2 poschodovú prvýkrát , to druhé poschodie také malé, a teda robila som to postupne, no zakaždým umývať misky, metličky 😝 😀 tak ma napadlo, že by bolo jednoduchšie vymiešať naraz, len zas ako ďalej? 😅 ďakujem za radu do budúcna 🙂

jakelina
21. mar 2013

@halienka udělám z dvojité dávky a dám do trouby dvě formy. Jinak se bojím nechat stát třeba skoro hodinu než se upeče, tak začnu šlehat těsto, když už je to první skoro upečené a jenom jednu formu vytáhnu a druhou dám do trouby.
To když mi nevejdou do trouby obě formy a nebo mám každou jiný korpus

halienka
21. mar 2013

@jakelina no veď práve toho by som sa bála nechať to stáť, viem že niektoré cestá to vôbec neznesú, len neviem ktoré, či teda aj korpusy 😀 A keď dáš piecť dve formy naraz tak neprihára niektorá, upečú sa obe rovnako (teda ak sú rovnakej veľkosti)? Ja mám elektrickú trúbu s ventilátorom, neviem, či by to bolo v pohode...Tak ako si písala som teraz robila tieto dve, najskôr tú väčšiu som dala picť a potom som si znovu urobila cesto na menšiu asi 15 min. pred dopečením som začala, takže stálo hádam len 3 minúty a ako som vybrala veľkú tak som vložila malú 🙂 Len ja som taký lenivec, ja vždy hľadám spôsoby ako si robotu čo najviac uľahčiť 😀 😀 😀

aduskatt
21. mar 2013

@halienka vymiesat naraz, rozdelit do foriem a sup do rury🙂 ak sa ti nezmestia formy naraz, tak musis cesto robit zvlast, lebo po hodine uz prasok do peciva nebude posobit

aduskatt
21. mar 2013

Sladulienky, ktora robite so Smartflexom, mozte mi napisat IP? dakujem

halienka
21. mar 2013

@aduskatt ďakujem, tak super, že sa to dá aj tak urobiť, nabudúce budem šikovnejšia 🙂 😉

sisix
21. mar 2013

Holky, chci delat karamelovy krem ze salka ale bez masla. Myslite se muzu to salko zaslehat do slehacky? Nebo jak byste udelali. Dik za rady a typy 😀

mia114
21. mar 2013

ahojte, holky, z kolkych vajec peciete mramorovy korpus do formy 28x28cm alebo 30x30cm? dakujem za rady 🙂

aduskatt
21. mar 2013

@sisix moooozes, smelo🙂) slahacka s bielou cokinou, rozpustit, vychladiet, vyslahat a do toho salko🙂

aduskatt
21. mar 2013

@mia114 30x30 z 10-12 podla velkosti vajec

mia114
21. mar 2013

@aduskatt dakujem za radu:o) tak teda skusm z 10:o)

mimcak
21. mar 2013

juj musela som sa Vám prísť vyžalovať. ☹ už pred mesiacom si u mňa známa objednala vojensku tortu s vojakmi tankom a tak pre syna. chcela rafaelo krem nie velku,tak jej hovorím,že priemer 24 či stačí tak áno. Mala byť teraz na sobotu. Dnes Vám ju stretnem hovorí,že stačí tortu na nedeľu a že kolko asi bude stáť.Tak jej hovorím,že 20eur ako pre ňu,že inak by bola drahšia. poznáme sa odmalička aj sa stretávame občas tak si hovorím,že nevezmem od nej za robotu. No a k podstate veci. Rozhovor skončil tým,že 20eur a v nedelu ráno si pre ňu príde.Ja som vošla s deckami do obchodu zdržali sme sa tam asi 15min.Vyjdem z obchodu ona tam stojí a vola ma. Že Miši nebudeš sa hnevať ked si u teba nedám upiecť tortu??? 😠 Vraj že jej teraz volala teta,že malému upečie nejakú tortu. Že ona tete dávno spomínala,že dala piecť tortu pre malého u mňa a nič jej nehovorila a že až teraz jej volala,že jej upečie nejakú ona. 😀 😀 😀 Musím sa tomu smiať,lebo tu blbosť jej neuverím. Akože čo si ona myslela,že jej upečiem zadarmo ako darček. 😠 Hovorím no dobre a čo ja mám teraz urobiť s tým tankom a panáčikmi dať detom nech sa hrajú. hovorím jej že no dobre tak čau ponáhlam sa.juj ako vo mne pení

aduskatt
21. mar 2013

@mimcak ☹ tak to nastve

pristela
21. mar 2013

@halienka juuj ja robim davku aj z 10-12vajec naraz , porozdelujem do tortovniciek a davam piect vsetky naraz/ ale len tak aby sa mi zmestili na jednu priečku , naposledy som tak mala strčene tri formy ledva som zavrela dvierka 😀 ked peciem korpus na rovných plechoch a mam ich viac tak kludne dam naraz jeden hore druhy dole /ale len rovne na plechoch!!! / pustim ventilator a je to . / s ventilatorom peciem len ked mam v rure dva a viac rovnych plechov, inak nie/

mimcak
21. mar 2013

@aduskatt tak to hej☹ akože má aj malú dcerku bude mať v auguste rok a ak ma osloví,že chce tortu.Tak jej poviem že mám plno. Ja neviem čo si myslí,že ja nakupujem zadarmo 😠

muffinka8
21. mar 2013

@mimcak že ha ha ... no ako fakt neviem či sa jej zdala cena veľa 😕 ... no ja tej tete neverím 😀 ak by jej fakt volala, tak normálny človek povie, že torta už objednaná, nech radšej upečie koláč, alebo čo. A zaujímavé, že teta sa takto na poslednú chvíľu zobudila 😖

mimcak
21. mar 2013

Jaj idem sa odreagovať radšej a počítať si tých pár strán dozadu čo ste tu popísali.

mimcak
21. mar 2013

@muffinka8 ved to a s tou tetou je v kontakte možno aj každý deň. A ona jej volala presne behom tých 15minutách čo som bola v obchode.

muffinka8
21. mar 2013

@mimcak hmm, podľa mňa by si každá z vás zaslúžila aspoň 5€ minimálne za prácu na torte. Lebo vidíš, aj cenu dáš super a aj tak nič z toho.

mimcak
21. mar 2013

@muffinka8 ja by som tiež určite povedala tak,že torta je už objednaná. Aby radšej upiekla koláč.Ale tá torta bude určite len čokoládová a nie s vojakmi ako chcel jej syn.

mimcak
21. mar 2013

Za dobrotu na žobrotu

muffinka8
21. mar 2013

@mimcak no, veď to ☹ ktovie ako sa malý zatvári keď mal možno niečo sľúbené alebo sám niečo chcel.

aduskatt
21. mar 2013

@muffinka8 to aj mna napadlo, ked sa maly tesi na tanky a dostane cokoladovu s nejakou ruzou, asi bude velmi rad