Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
22. mar 2013

@viera6 v dvojke teme s receptami je kavovoorechovo rumovy krem, tak som tam nahradila cukor medom, inak vsetko rovnako🙂

aduskatt
22. mar 2013

@cat ja dakujem🙂 ja davam do kazdej poschodky vystuz, lepsie sa mi potom spi🙂)

pristela
22. mar 2013

@katkak23 ja ani neviem rozmery, ono je to jedno pokial zrezavas si urobis rozostup podla toho 😕 viem ze jednu som davala aj rovnaku velkost hore aj dole a zrezanim sa urobil rozostup, taka mala by mohla byt 23cm a 18cm a vacsia 28 s 23

jakelina
22. mar 2013

@ajka82 jak se zapichují ty spirálky do dortu, dávala jsi tam drátky nebo párátka???

pipka
22. mar 2013

@mima595 ano moja...dobre ti ťuklo 😀 😀 😀 setrim potahovku, tak davam len ten vrchny kruh a na celu tortu az tu vrchnu konecnu vrstvu 😉
a masla klasicky...zarovnam a nic nazvys 😉

pipka
22. mar 2013

moja veverica 😝 😎

aduskatt
22. mar 2013

@pipka paradna🙂)

jakelina
22. mar 2013

@pipka krásná je

pipka
22. mar 2013

dakujem babulky 😉

a tu prva zo serie kittyniek 😎 dnes som si makla...som za obedny spanok spravila tri torty...a stvrtu naplnila a obmaslovala..ale teda mam dost 😝 nastastie malý spal 3 a pol hodiny 😎 😵 😵
mna keby filmovali, tak by sa bali, ze maju prepnuty rezim na zrychlene premietanie 😅 😀

ale aspon uz mam vecer volno 😉

aduskatt
22. mar 2013

@pipka ta je milucka🙂)

pristela
22. mar 2013

@pipka ty preco to nedavas naraz tie fotošee , háá ??? sporíš páčitká ???? 😝 😀 😀 😀 😀 😀 je za ne nejaka zlava na mrazene ovocie alebooo????

nika1985
22. mar 2013

@luciahromadkova jasne neni problem ja idem v utorok do mesta na poradnu mozme mrknut ak baby nepojdu skor.

pristela
22. mar 2013

@nika1985 na poradňu ???????????????? nebááázni !!!!!

vlada111
22. mar 2013

@pipka jééééj, super

pipka
22. mar 2013

@vlada111 dakujeeeem 😵

pipka
22. mar 2013

@pristela jasneeeee 😀

aale nie, decka som tu mala za ritou a omylom som to odklikla skor 😝
este mam jednu, ale nemam tam este meno...musim najprv tuto partu hic nahadzat do postelí a potom pridam 😉

inak ja obdivujem vsetky co robia tie vikendove kvanta tort ...ja mam 5 a maaaaam dost 😅 😝
ponika som odovzdala rano a to ma v noci alebo zajtra rano este jedna caka... 😝

pipka
22. mar 2013

@pristela inak...neviemci uz tu bolo pisane, ale uz maju SK lidle konecne zase mrazene ovocieeeeee 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

luciahromadkova
22. mar 2013

@pipka jasne spravu som poslala 😵

pipka
22. mar 2013

@luciahromadkova super, zatial som necitala, tak pre istotu som pisla 😉 radsej 2x ako ani raz 😀 😀

florentina
22. mar 2013

@katkak23 já mramorák nedělám, tak ohledně něj nemůžu radit, ale hodně záleží na náplni ...já dělala do těch průměrů co jsem ti psala pribiňák, ale na přání byla ještě jedna vrstva dortu z punčoviny, to hodně váží, plus ovoce...zdobení minimální, to nevážilo nic...a ten dort měl 22kg, takže pro těch plánovaných 100 lidí ok. Ale co vím, tak jsem ho měla extrémně těžký, holky i při stejných rozměrech ho mají většinou o dost lehčí. Z toho mi jednoznačně vyplývá, že ta dvě patra pro 100 lidí jsou prostě málo. Já nevím, u nás třeba není zvykem na svatbách mít více dortů, ale jsou regiony, kde je to běžné. Tak já bych jim to prostě řekla, že toto stačit nebude, ale dál už je to prostě na nich.

katkak23
22. mar 2013

@florentina no ved som sa s nou natahovala ze 3posch. urobime aj podla mna krajsi look som jej poslala ale nie nechce tak som to vzdala a hovoto bude taka aku povedala aj ked nema predstavu a ked bude hanba ked v polku ludi torta nebude ich problem...lebo vies ako pribinak zmizne a to duplom ked bude teplo a jun a taka osviezujuca tortucha...

viera6
22. mar 2013

krásne tortičky zas pribudli 🙂 ..
ja som robila len taku rychlovečku pre nás banánové tiramisu..

viera6
22. mar 2013
pipka
22. mar 2013

no a posledna kittynkova 😎

pre pristelku ...zvlastne foto na jej "lajkovanie" 😀 😀 😀

nika1985
22. mar 2013

@pristela preco neblazni spravis mi ju ty 😉

lamps
22. mar 2013

Ahojte cukráročky, krásne ste napiekli, ja nemám tento týždeň žiadnu tortušu, ale mám objednávku na máj na svadobnú tortu, tak som sa veľmi potešila, keď mi pani povedala, že potrebuje svadobnú tortu a potom sa pýtam, že v akých farbách asi by mala torta byť a ona, že krémovo-biela ☹ ☹ ☹ ☹ žienky idem robiť 4-tú svadobnú tortu a všetky budú v krémovo-bielych odtieňoch, prečooooooo?

lussy23
22. mar 2013

@pipka nádherné tortičky

luciahromadkova
22. mar 2013

@nika1985 dakujem pekne ak by ta to neobtazovalo, napis prosim do IP c. uctu poslem peniazky a este raz dakujem 🙂

lussy23
22. mar 2013

@lenkalela - krásnučká tortička na to že je prvá @svetlo55 @jakelina @zklimekova @ajka82 @pukica @tinamk @lifinka
@aduskatt krásne tortičky babenky
@cat krásna ružička
@dajna11 nádherná postavička

nika1985
22. mar 2013

@luciahromadkova nie vobec v pohode v utorok ti tam behnem a peniazky az po 😉