Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
19. apr 2013

@mariann2 ty jo, ty jsi nezmar. Nechápu jak to stíháš. 😝

aduskatt
19. apr 2013

@katuskad stvorec 28, 21, 15 cca 8,5 kg s plnkami bez ovocia, 9,5 kg s vrchnym a spodnym poschodim s ovocim

jakelina
19. apr 2013

Sovičková, ta mě hodně bavila.

mamina1978
19. apr 2013

Krasnucka ........ 😵 😵 😵

eliska22
19. apr 2013

@jakelina krásnučká 🙂

eliska22
19. apr 2013

vy už takto napečené a ja sedím v robote, zajtra má môj otec 60 tku oslavu veľkú a ja upečené len korpusy 😝 a nemám šajnu ako tá torta bude ešte vyzerať a asi budem ešte dnes dva korpusy dopekať a to ma čaká okrem tohto ešte jedna torta 😝 trošku som svoje sily precenila asi 😝

dajna11
19. apr 2013

moje prvé orchidky v živote...celkomujdú..na koniec som do toho ešte zapichla tie drôtikové slíže a prešvihla som váhu a neva,hlavne že bola moja maličkosť spokojná so sebou...celkom 😀 😀

eliska22
19. apr 2013

kočky, ktoré ste robili súdok, ako na to potiahnutie? narezať pásy, alebo v kuse potiahnuť a potom urobiť ryhy 😕
neviem ako na to 😝 toto myslím, takýto sud 😉

mamina1978
19. apr 2013

@jakelina Ouuuuu ........Ten komentarik pod tvojou tortickou patri tebe Majka 😉 🙂 akosi som pozabudla adresovat 😅
Ta sovickova je fakt krasnuckaaa, chlapcenska verzia 😵 😵 😵 😵

mamina1978
19. apr 2013

@eliska22 uz som ti pisala predtym , ze toto je torticka od @daducha , ale asi si to prehliadla 😉 🙂

eliska22
19. apr 2013

@mamina1978 neprehliadla, ale @daducha neodpísala 😉 ale Ďakujem 🙂

eliska22
19. apr 2013

@daducha ak teda náhodou tu budeš dnes, tak by som ťa poprosila ako si robila ten súdok čo som dala teraz vyššie obrázok tvojej torty?? ďakujem 😉

pralinka25
19. apr 2013

@eliska22 ja som robila sice sud ze to bolo cele torta ale potiahla som to cele hnedou kde bol pootlacany vzor dreva a priamo na torte som tam narobila tie ryhy dlhe. nerobila som to z pasikov lebo to by som musela prakticky najprv potiahnut a potom na to lepit tie pruhy a to je zbytocne vela potahovky. ale da sa tak aj tak. nakoniec som domalovala kakaom

eliska22
19. apr 2013

@pralinka25 ďakujem za odpoveď, veľmi si mi pomohla 😵

pralinka25
19. apr 2013

@eliska22 🙂 za malicko myslim ze to bude mensia piplacka ako to tam lepit po pasikoch
toto je ten moj sud. je sice iny ako tamten ale pointa myslim rovnaka

muffinka8
19. apr 2013

@jakelina perfektná 🙂 🙂 🙂 čím si robila to "perie" na bruchu?

daducha
19. apr 2013

@eliska22 ahoj, prepac, ja sem chodim cez tyzden velmi malinko.Ale sudok je cely z puncoviny, ono sa zda ze je velky, ale bol bol maly a su to pruzky hmoty lepene vedla seba, predtym otlacene s tou otlacackou drevo a potom farbene hnedou gelovkou.Vecer tu zas nakuknem, tak keby nieco pis a ja urcite odpoviem 😉

artepf
19. apr 2013

@jakelina ten je perfektní, úplně dokonalý a originální 😵!
@dajna11 moc krásné kytičky i celý dort 🙂
@eliska22 chtěla jsem ti napsat přesně to co @pralinka25, udělat si vzor dřeva, potáhnout soudek a potom narýhovat, jen bych asi dala trochu silnější vrstvu hmoty, abys to náhodou neprořízla úplně 🙂

miciatko
19. apr 2013

@eliska22 urcite by som najprv potiahla a na torte urobila drazku a potom ju prejdi ciernou prachovkov bud vyzerat uplne dokonale

jakelina
19. apr 2013

@muffinka8 slzičkou vykrajovačkou, lepila jsem od spodu nahoru 😉

muffinka8
19. apr 2013

@jakelina aha 🙂

muffinka8
19. apr 2013

Prosím prosím, už som to tu raz písala, ale žiadna odpoveď 😝 nejaké inšpirácie potrebujem pre 12 ročného chlapca, niečo také všeobecné, prípadne zábavné, srandovné ... už skoro mesiac hľadám a stále nič.

cat
19. apr 2013

moja dnešná:

pristela
19. apr 2013

@muffinka8 nuž to mas tazko , to je taky vek ani dieta ani dospelak 🙄
Pridávam inšpirácie čo mam uložene ale vsetko je take špecifické ☹

mariann2
19. apr 2013

taaak, baby, pridávam sa k ľuďom, ktorým tohto týždňa tesne pred odovzdaním torty, zrušili objednávku. teda ani nie že zrušili, oni sa mi neunúvali ani dať vedieť, že sa oslava zrušila a tortu nepotrebujú... ale keď sa mi neozývali, tak som im pred šľahaním krému pre istotu volala, že či tá torta platí a oni že nieeee, oslava zrušená. Porazí ma, mám síce iba korpus napečený a suroviny na pribináka nakúpené, nemodelovala som, lebo to mala byť iba gitara na tortu, ale aj tak. Čo to sú za ľudia, keby som tú tortu naplnila, tak im ju otrieskam o hlavu, a oni že čo veď sa nič nedeje. Myslia si,že ja mám tie suroviny zadarmo, či čo. Kurnik a to je baba, čo brala odo mňa už niekoľko tort. 😠 😠 😠

florentina
19. apr 2013

@sticker stačí, ale asi záleží jak kdo má rád. Já do formy 23 dělám z jedné a půl dávky....

mariann2
19. apr 2013

ahojte, tohto týždňa nič výnimočné, akurát ten bicykel a tešila som sa z plienkovej tortičky pre neterku, ešte som robila toho fialového Barneyho, ale bol taký nefotogenický, že som ho radšej nefotila 😝

florentina
19. apr 2013

@mariann2 ty jo , to je strašné...už jak psaly holky, jsem si říkala, že je to děs, ale tihle to posunuli ještě o level výše...já nevím, i když to asi nezaplatí, prostě bych jim napsala cenu za korpus, co už máš hotový s cenou a s tím, že korpus si můžou vzít či nemusí, ale že zaplatit musí...aby si ty lidi vůbec uvědomili, jak to je....

florentina
19. apr 2013

@mariann2 škoda, jsem ho viděla nahoře v té lednici, tak jsem se na něj těšila🙂

mariann2
19. apr 2013

@florentina už na to kašlem, korpus zamrazím a nebudem to ďalej riešiť, ale už jej tortu neupečiem