Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
23. apr 2013

@aduskatt aj ja si prosiiim 😅 😅 😅

lucula73
23. apr 2013

@jakelina ahojky,idem vyskúšať ten tvoj korpus.......ak by som ho urobila do 25cm formy,kakaový,vyjde mi ho z tých 6 vajíčok prekrojiť jeden krát??iba raz plnku budem dávať,len či to pojde 😉
ďakujem,.
@aduskatt a kde máš ten tvoj recept,som ho nenašla,tie mufiny 😉

aduskatt
23. apr 2013

@lucula73 dala som ti link do IP🙂

florentina
23. apr 2013

Ahoj holky, přidávám jeden golfový dortík...

mimcak
23. apr 2013

@viera6 ja som si nato kúpila valček,ale vraj aj patchwork je nato.

viera6
23. apr 2013

@ajka82 ja som robila teraz v sobotu povodne som chcela červenú a žltú ,no nakoniec mi volali,že chcu vyslovene žltu a modru ..akurat krosná som striekala do hnedo červena 🙂

viera6
23. apr 2013
bambula1307
23. apr 2013

@tinamk ja prilepujem poschodovu tortu ..vrchnu kremom..dam si troska pod podlozku aj na nu a potom tortticku..videla som to tak v telke 😉

bambula1307
23. apr 2013

@maca_p ja robim s miecnou hmotou,ale trosku iny recept ako tu koluje, ..aj teraz som robila, take tie zavoje na boku torty lepila som piping gelom. Je pravda, ze tie kupovane hmoty lepsie chytaju, ked lepis jednotlive casti k sebe. Jeden cas som pouzivala rozpustenu zelatinu..potrela som stetcom diely a prilepila k sebe.

@pristela ja polievam korpusy bud cistym rumom, pokvapkam, alebo si rozvarim v troche vody napr v poldeci 2pl kr. cukru a ked vychladne pridam trochu rumu do toho. Je to celkom chutne..take pralinkove...

dm1
23. apr 2013

@dada2007 daj maila do Ip a poslem ;)

tinamk
23. apr 2013

@bambula1307 dakujem za odpoved🙂 a prilepujes ju akym kremom? a nesmyka sa to z toho potom?

jakelina
23. apr 2013

@florentina moc hezké 😉

pristela
23. apr 2013

Holky mam hotovooo, stihla som jednu navstevu co objednavali tortusky , este pre nas muffinky robim ked uz mi frcia rury 😀 som normalne nestihala tie dobosove platy natierat a lietat k ruram 😕 jaj robit dobosku to ina Jillien 😀 😀 😀 😀

@tinamk ja tiez prilepujem ale to len takou trosickou , spodnu podlozku tiez pomazem kremom a tak isto aj pod nou , davam maslovy krem , ked je v torte , alebo ten co obtieram tortu pri potahovani, prosto nieco maslove co netopi potah kedze to budes potierat na potahu 😉

bambula1307
23. apr 2013

@tinamk puding maslo..vacsinou ho pouzivam aj na obotretie torty..ked to stuhne v chlade je ok.

janula.h
23. apr 2013

ahojky moja včerajšia 🙂 kombinácia podľa zákazníčky 😀 pre tatka na 40 a dcérku na 4

sisix
23. apr 2013

Rolada svetla + coko s kokosem, tmava s hrk hrk krem s mandarinkou, Motyl coko korpus +orechovo-kavova plnka a coko korpus s coko kremem a orechovo-kavova plnka + marmerada

lussy23
23. apr 2013

@pralinka25 nádherná. zlaté su tie myšky
@maca_p @dagmarmustafa @katiatko @ludkas31 @dada2007 @florentina @sisix @janula.h krásne tortičky
@viera6 krásna je ta kvetinka

79zuzana
23. apr 2013

Babulky, idem robit krstinovu torticku, ale pre osem mesacneho chlapceka, tak nechcu ani papucky ani babatko. Tak chcem urobit nejake zvieratka navrch. Nemate prosim ulozene nejake fotopostupy na medvedika, slonika ci nejake take vhodne zvieratka??? Vsetky moje fotopostupy som mala ulozene v pc a uz je po nom 😲

lamps
23. apr 2013

@79zuzana skús pozrieť do 2-ky, je tam dosť postupov, ja som tam dávala postup na sloníka 😉

79zuzana
23. apr 2013

@lamps no vidis...dakujem... Neskora vecerna hodina 😉 zabudla som ze tu je aj dvojka 😀

jakelina
23. apr 2013

@lucula73 můžeš prokrojit jenom jednou, určitě. 😉

nanima
23. apr 2013

ahojie xcela by som vas poprosit o radu, ☹ monitor k notebooku je lepsie spravit z burizonovej hmoty alebo z tortovej oplatky?

lamps
23. apr 2013

@79zuzana mňa to tiež málokedy napadne, teraz to bola náhoda 😀 😀 😀 mám svetlú chvíľu 😀 😀 😀

makinka2
23. apr 2013

Ahoj holky, jdu zase otravovat 😀 chtěla bych poprvé vázat květy, jakou sílu drátku si mám koupit třeba na orchidej, aby to udrželo, nějaký jsou dost tenký, díky moooc 🙂

zuzana92101
23. apr 2013

@nanima ja idem robit buduci tyzden a mam v plane z tortovej oblatky, zlepim to cokoladou, potiahnem smartom...este medzi to prilepim spajdle, aby to drzalo...to je moja teoria, uvidim, ako to bude v praxi 😀 este som to nerobila 😉

...ak ma niekto iny napad, sem s nim 😉

aduskatt
23. apr 2013

@zuzana92101 myslim, ze Tvoj napad je uplne ze perfektny🙂

nanima
23. apr 2013

@zuzana92101 a potah ide priamo na oblatku ? alebo ju treba natriet maslov. kremom? nezmekne ta oblatka

lokalistin
23. apr 2013

@dada2007 strasne sa mi to paci,ked je na niekom vidiet ako sa kazdou tortou zdokonaluje,palec hore.milujem take albumy

domeli
24. apr 2013

ahojte šikovné maminky, možno to sem nepatrí, ale vypadla mi cukrárka a ja súrne hľadám niekoho, kto vie a spraví tortu hello kitty v BA mojej dcérke na oslavu, lebo si ju veľmi praje. Je tu niekto takký príp. poradíte?
Veľmi ďakujem.