Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nellynka
29. apr 2013

Ahojte kocky,

prosim Vas neviete mi poradit, kde by som nasla fotopostup na tuto tortu, alebo aspon poradit mi, aky krem je to hore v com sa kupu prasiatka. A neviem ci tu som aj videla predpripravu na nu, ake casti tela prasiatok treba urobit. Dakujem.

lucula73
29. apr 2013

@nellynka ja idem dnes robiť tie prasiatka,kamoške na tortu......tú si upečie sama.bol tu postup na tie prasiatka,ja ho mám doma,skúsim ho tu nájsť,ak ti ho nik nehodí,večer ho sem šupnem 😉

lucula73
29. apr 2013
nellynka
29. apr 2013

@lucula73 superrrrr, dakujem, aj ja som si pamatala, ze som to tu niekde videla, ale kde ? 🙂)))) a pls nevies mi poradit, hore mam dat nejaky parizsky krem, alebo co?

mia1111
29. apr 2013

ahojte babulky, tak pridávam moju rýchlovku - tortu pre manžela k narodkám, bral ju spoluhráčom z futbalového tímu, takže preto dres Slávia (ale Staškov, nie Praha :D). Torta mala obrovskýýýýýýýýýýýýýýýýýýý úspech, zjedla sa do poslednej omrvinky a keby bolo viac, zjedlo by sa viac :D. Chalani (tí rýchlejší, čo stihli 😀) si vraj nakladali po 2 aj po 3krát 😅 .Do chladničky mi vošla na milimeter presne, keby bola len o kúsok väčšia podložka, tak nehrozí 😅 . Vyzerá to tak, že asi budem ich "mančaftová tortárka" 😀 😀 😀 , vraj lepšiu ešte nejedli 😵 😵 😵 . Vnútro torty - marlenka, váha 5kg 😉

evuska32
29. apr 2013

ešte mám otázku pre skúsené tortárky - ktorá hotová poťahová hmota má približne rovnakú chuť ako mliečny marcipán a dobre sa s ňou robia postavičky a kvietky? ďakovala 😉

snu
29. apr 2013

dobry den,. prosim vas neake inspiracie pre chlapa k 50tke ? pecem sem tam, toho pana nepoznam,neviem co sa take hodi k 50tke??? dakujem

mirinecka
29. apr 2013

@aduskatt ďakujem za odpoveď

monikad1
29. apr 2013

Tak tento týždeň okrem 8 závinov a 4 koláčov, len táto jedna tortička.
Niekedy sa tu hanbím niečo pridať, také máte nádherné tie torty 🙂

jenie123
29. apr 2013

Ahojte kocky.. konecne som sa sem dostala.. vobec vas nestiham citat.. nastupila som do prace a teda baby obdivujem vas, ktore robite torty popri prace.. toto su moje vikendovky a idem vas docitat a opacitkovat..

aduskatt
29. apr 2013

@monikad1 ja hviezdicka je miluckaaa

jenie123
29. apr 2013

@aduskatt dakujem moc za inspiracku k havinovi.. 🙂

aduskatt
29. apr 2013

@jenie123 za malicko🙂 som rada, ze trosku pomohlo

vecernicci
29. apr 2013

@ajka82 tak úplně všechny kromě mořského světa tam vietnamec má 😉 postupně si je nakoupím 🙂

jakelina
29. apr 2013

@vecernicci a myslíš na mě, já u sebe nosím telefon kudy chodím a ty nezavoláš 😀 😀 😀 Já beru jakékoliv dvě kromě růžové, tu už mám.

jenie123
29. apr 2013

@aduskatt urcite.. 🙂 som sa bala, aby sa vobec na psa podobal.. 🙂))

Tento tyzden ma caka lietadlo.. dnes mi doniesli model a rozmyslam ako upevnit kridla.. Ci na spadlach alebo karton obalit.. baby ako ste to riesili?

bambula1307
29. apr 2013

@lawli ja som robila a aj jedla, je to sladke, ale je to trochu ine..nie kazdy to ma rad, neda sa toho vela zjest. Ja jem vsetky zakusky s kavou...bez cukru,.splachnem a je dobre 😀 😀 ja som na sladkom zavislaaaa 😉

bambula1307
29. apr 2013

@lussy23 myslim, ze ziadna z nas nerobi na zivnost, ono si reklamu robia tortami a jeden povie druhem a tak z okolia..co byvaju blizko...

bambula1307
29. apr 2013

@nellynka ja by som dala hore ganas okolo prasiatok

bambula1307
29. apr 2013

@vecernicci ja som tiez videla tie silikonky taky cestujuci s domacimi potrebami ich mal kopu po 8e a aj tie pismenka..som si nieco kupila ale somarisko naratal mi o 5e viac a ja neskontrolovala az doma..clovek aby daval stale bacha..vrr

teodorie
29. apr 2013

Holky prosím, nemáte některá uložené angry birds nebo pata a mata, ale v dívčí verzi? Pls 😅

bambula1307
29. apr 2013

@pristela pochvalu si plne zasluzis , tesime sa s tebou 😉

vecernicci
29. apr 2013

@jakelina to víš, že jsem na tebe zapomněla 😀 😀 musíš se připomínat, tak kterou? mrkni na tu stránku a řekni si 😉

zuzka7512
29. apr 2013

@pristela veľmi,veľmi pekné tortuše...

zuzka7512
29. apr 2013

prosím vás,môžem dať do mrazničky mascarpone???zistila som,že ho do konca záruky nespotrebujem...

bambula1307
29. apr 2013

@zuzka7512 myslim ze mozes, jedna pani z talianska nam tu pisla, ze ho da do mrazaka hned ako kupi..bo sa rado kazi..

lucula73
29. apr 2013

@nellynka nellynka,možeš dať čokoládovú polevu........takú makšiu....ja robím aj takú,že koľko váži čokoláda,toľko isto dám šľahačky....a ona nie je taká tuhá,nám všetkým moc chutí........a v nej sa dajú tie šmuhy určite urobiť 😉

jakelina
29. apr 2013

@vecernicci nejvíc se mi líbí tady ty dvě, ale i ta modrá je pěkná.

lucula73
29. apr 2013

@muffinka8 to si vyšľahala tú karamelovú šľahačku a ddo toho primiešala mascarpone..???ďkaujem......

lucula73
29. apr 2013

@jenie123 a na toho havina máš aj postup?či to si podľa obrázku iba robila?