Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
17. máj 2013

@lamps krásná je

mamina1978
17. máj 2013

@lamps Krasnuckaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵

livia76
17. máj 2013

Pre nášho rodinného umelca - grafika zortička k 40-tke 😉

evicaka
17. máj 2013

@lucula73 ahoj, tak ja mám obyč wiltonku modrú, ale tie výraznejšie časti som ešte pretrela prachovkou modrou metalickou. Názov neviem lebo u nás to v obchodíku predávajú v kelímkoch naváženú, takže pôvod neznámy 😖

lydik
17. máj 2013

@mamina1978 krasne kvietky sa podarili. Len chcem v dobrom upozornit, ze pre ne mame aj slovensky nazov - iskernik. 😉

aduskatt
17. máj 2013

@lydik 🙂 neviem preco, ale je tu zauzivany nazov ranunculus, zrejme preto, lebo sa lahsie hladaju podla toho videopostupy na nete🙂

vlada111
17. máj 2013

@lamps supeeer

mamina1978
17. máj 2013

@lydik Dakujem, to som nevedela 😕 😔 Zase nieco zaujimave , tu sa fakt vela noveho naucim 🙂 😵 😵
A mas pravdu ,teraz som nasla na nete ze :
latinsky - ranunculus
slovensky - iskernik
cesky - Pryskyřník
Ale tiez si myslim, ze ako uz @aduskatt poznamenala, tak pre nas sladulienky, je ten nazov vzhladom na hladanie inspiracii a postupov, predsa len najviac ranunculus najvyhovujucejsi 😉

mamina1978
17. máj 2013

Opustam vas 😔 ....kavickova pauza u konca .............................. idem modelovat 😀 😀 😀 😀 😀 Aj ked prsty bolia ☹ ......... No nejako dobojujem, ziskala som o den naviac....... do pondelka mam casuuuuuuuuu 😀 😀 😀

janula.h
17. máj 2013

@lamps nádhernáááááááááá

aduskatt
17. máj 2013

@mamina1978 🙂 vela stastia, ja som prave potiahla a idem sa trapit s motorkou

mia1111
17. máj 2013

@

mia1111
17. máj 2013

@dm1 - ja som to včera pozerala na TOM, či je to pružné, som nevyčítala, ale krajku baba urobila.

mia1111
17. máj 2013

@lamps - prekrááááááááááááááááááásna 😵 😵 😵 😵 😵

mia1111
17. máj 2013

tak ja pečiem desiaty plát na marlenku a mám dosť. Už len krém vymiešať a naplniť ju, nech môžem ísť pre drobca do škôlky... taaaaaaaaak sa mi dnes nechce 😅

lenox7386
17. máj 2013

Ahojte. Som iba začiatočník. Pečiem torty iba pre rodinu, hlavne pre malého. Tento rok si vybral parník, tak uvidíme čo z toho bude. Vaše torty sú nádherné!!!!!!! Chcem sa spýtať z akej hmoty robíte poťah. Ja som zatiaľ robila iba MMF, ale nikdy som to nemala také krásne hladké. A ako dosiahnúť lesklý povrch?

aduskatt
17. máj 2013

@lenox7386 ja pouzivam Smartflex

lenox7386
17. máj 2013

ešte sa spýtam. Som z Topoľčian, neviete mi niekto poradiť blízku predajňu, kde by som kúpila gelové farby, smartflex a tak...

jakoubek25
17. máj 2013

Ahoj,poradíte mi prosím,jaý krém nebo co mám dát pod potahovací hmotu,aby mi netekla?Mám smrtflex.moc děkuji

mia1111
17. máj 2013

@jakoubek25 - najistejšie je vymiešané maslo s cukrom, prípadne s odrezkami čistého korpusu. Určite nedávaj pod poťah tvarohový krém, alebo pudingový, v ktorom je menej masla, ako mlieka, to by sa Ti poťah topil...

gabkostanka
17. máj 2013

@jakoubek25 ja som naposledy vymiesala maslo s nutelou pod mmf potah 🙂

nika1985
17. máj 2013

@lenox7386 priamo v Topolcanoch je predajna ako je matador alebo na bojnej predava pani z domu.

lifinka
17. máj 2013

ahojky holky tak týden volno a dneska dokončený MCqueen 😉 , jdu "olajkovat" vaše dortíčky 😵 a musím se pochválit za měsíc mám -5kg mám dělenku, tak mi držte palce při dalším shazování kg!!! 🙂

lifinka
17. máj 2013

@lamps teda úžasná a ten květ a barva květu, to je prášková???

lucula73
17. máj 2013

@mia1111 a ako je to s tými rkajkami?idete niekde objednávať?či?
inak ja som akurát zamiešala tú montanu na krajku,teraz to má dve hodky odpočívať,tak večer vyskúšam,či to pojde 😉

lamps
17. máj 2013

@lifinka áno je to prášková, vlastne tri práškové v kope 😵 Sugarflair Spring Green, Rainbow Dust Olive green a Clystal colours Kiwi

dajna11
17. máj 2013

tu je k PSP podla želania a idem na dalšie......hopsa hejsa 😀 😀

mia1111
17. máj 2013

@lucula73 - čakáme, či sa niečo podarí vybaviť @aduskatt, ak nie, tak bud.týždeň objednáme z Čiech. Dnes mi volala mamina, že mi vybavila u tetuš v Bohumíne, že by som si mohla tovar objednať na jej adresu 😵 . To nie je naša rodina, ale rodina maminho priateľa, tak ma to vôbec nenapadlo, ale som mame toľko o tej krajke básnila, že ju napadlo sa opýtať tej tetuš, či by to šlo a ona súhlasila 😵 . Som pre nich piekla pred 2 týždňami marlenku a boli nadšení, tak sa teším, čiže ak nič neporiešime na SK, objednáme z ČR. 😉

lamps
17. máj 2013

@mia1111 a budeš dovtedy spávať? 😀 😀 😀 😀

aduskatt
17. máj 2013

@mia1111 ja cakam na odpoved od chlapika z NR, ak sa do vecera neozve volam mu....