Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
27. máj 2013

Ahojte ,moc sem uz nestiham chodit ani torty poriadne pozriet uz pomenej peciem neni casu a chcem sa spytat tie co pouzivate smartflex niako sa mi zda,ze sa zmenil stale vnom mam take malinke hrudky ako cukru aj ho premiesam a ked zacnem valkat ostavaju mi malinke hrudky,ze ked ich vyberiem tak mi na hmote ostanu jamky a uz je hmota skareda nieje pekne hladka 😒 .Chcela by som vediet co aj niekto iny ma stymto skusenost ci len ja mam smolu a to som mala aj ine prichute.
@wera.g teraz som zbadala tu tvoju malovanu tortu tak ta je nadherna 😵

eliska22
27. máj 2013

@wera.g nádherné volačo, každá jedna a tá maľovaná waw 😵

dada2007
27. máj 2013

@ajka82 už si posielala poštou postavičky? v akom stave došli?

levandulka3
27. máj 2013

@pristela ja som si dala tlačiť logá klubov a vzory LV na kabelku u natortu.sk a maaaaaaximálna spokojnosť, krásne farby 🙂 perfektne zabalené 🙂 na druhý deň doma 🙂 odteraz tlačím len u nich aj ked su na opačnom konci republiky

levandulka3
27. máj 2013

@wera.g bože tá magnoliová je prenádherná 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 z akej formičky si robila, musím si ju uložiť hoci ja by som ju nezvládla, maľovanie mi moc nejde 😒

muffinka8
27. máj 2013

@pristela a nevieš orientačne aké sú ceny tých "dosiek"? A aké veľkosti majú z ktorých režú? To my musia celý jeden kus narezať?

dm1
27. máj 2013

@muffinka8 v baumaxe mavaju pri doskach aj zbytky - odpady a vobec to nie je drahe aj ti to este upravia ak potrebujes iny rozmer

muffinka8
27. máj 2013

@dm1 aha ... a taká celá je aká veľká?

79zuzana
27. máj 2013

@wera.g ta torticka s magnoliami je uzasna...aj som si ju ulozil,aj ked je jasne,ze ju robit nikdy nebudem, ale co...raz sa mozno aj ja naucim malovat na torty 😉

79zuzana
27. máj 2013

Jej, dievcata, pozrite co som nasla....free kurz na malovanie na tortu....je to sice v anglictine, ale mozno by to niekomu nevadilo 😉 Treba sa len zaregistrovat a mate to;)
http://www.craftsy.com/classes/cake-decorating

dm1
27. máj 2013

@muffinka8 myslis cela doska alebo tie odpady? to su z roznych dosiek co sa tam predavaju ci do kuchyne ci ine a tie odpady su odrezky z toho

muffinka8
27. máj 2013

@dm1 myslela som celú, takú sololitovú, že či majú len jeden veľký rozmer, alebo rôzne z ktorých potom režú

elamaslakova
27. máj 2013

@wera.g Nádherné tortičky

ajka82
27. máj 2013

@dada2007 nooo, na velke prosenie posielala-medvediky-odpadlo par usiek-inak v pohode-prilepili vodou, vlacik tomas isiel postovym kurierom- myslim, ze keby s krehkym balikom na poste nepohrkaju aby zistili ci tam nieco nehrka, aby si kurier nemyslel, ze nieco rozbil, tak by prrisiel v poriadku-zlomilo sa im cislo a odpadlo jedno kolecko-tiez si prilepili vodou a pingu prisli v poriadku ako krehky balik...postavicky som zapichla do polystirenu a krabicu vyplnila tymi lahkymi gulickami co davaju do balikov(to mi mm dal, ked mu prisli drziaky na mikrofony, tam ich bolo kopec). no ak chces posielat sprav si foto pred a na ich zodpovednost...ale ja uz sa asi ukecat nedam, stale mam nervy ci to bude pouzitelne... mm chodil na spoje do skoly, aj robil chvilku na poste na zaciatku a ked som pocula, ze tam sa hraval s balikmi futbal a krehke nekrehke ked vyberali z auta a leteli aj meter kym zastavili na zemi, tak eeee 🙄 😒

mizulienka
27. máj 2013

ahojte dievcence, zasa krasne torty ste pridali, vsetky vsetucky 😉

dievata, chcem sa s vami poradit...neter bude mat 1.sv. prijimanie, rozmyslam, ze by som urobila tortu, bude to 30.6. ale jediny problem, ktory vidim je, ze oni byvaju pri Plzni, co je 10hodin autom odtialto?
Myslite, ze torta by to prezila bez ujmy, nepokazila by sa? aj keby tam bol maslovy krem...

aduskatt
27. máj 2013

@dada2007 ja som posielala babatka niekolkokrat a vzdy bez ujmy, ale tak tam zasa nie su nejake extra male tenke casti

dm1
27. máj 2013

@muffinka8 neviem veru tusim u nas maju rozjne

aduskatt
27. máj 2013

@muffinka8 myslim, ze Ti narezu , ako potrebujes.........ja mam odtial 50 x 50 cm podlozku, podarilo sa mi zohnat aj 28x28, takze zrejme ako si povies, tak budes mat......a vies si kupit aj celu hotovu a tu ti narezu podla tvojich poziadaviek,

blcha
27. máj 2013

babulky idem po radu ako namiesam taku telovu farbu? robim s mmf a mam len praskove farby s drogerie gelovku mam len ruzovu a idem robit pat a mat a neviem ako im spravit hlavy a ruky keby boli taky bleduckoruzovy bolo by to asi blbe ze? inak moje prve postavicky tak drzte palce snad sa mi podaria mam na to cas do piatka tak snad nieco ulepim 😀 😀 😀 😀

ajka82
27. máj 2013

@mizulienka sprav si chladnicku 😉 vychlad si flase s vodou alebo ak mas vankusiky do chladnicky prenosnej, daj na spodok krabice, na to karton a na karton poloz torticku a zavri... tak by to malo vydrzat uplne v pohode

muffinka8
27. máj 2013

@aduskatt no veď to sa pýtam aká veľká je tá celá z ktorej narežú 🙂

red_kika
27. máj 2013

@muffinka8 este jedna otazocka..aku trvanlivost ma potom taka hotova postavicka?

zuziq
27. máj 2013

baby kde maju najlepsiu cenu na smartflex? neviete mi poradit?

wera.g
27. máj 2013

@pristela ďakujeeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 veľmi sa tešíííííím, že sa ti páči 😵 a niekde je aj taká už robená? lebo ja som si maľovala len tak, bez predlohy, výnimočne som nikoho nekopírovala 😀 😅

@vlada111 ďakujeeeem moc 😵

@luciahromadkova jeeeej ďakujeeem 😉 mala som pôvodne v pláne ju spraviť tmavšiu, ale nemala som úplne rovnaké farby a bála som sa aby som to nepototo.. 😀

@pipka moooooc moc ďakujem 🙂 ja mám magnólie tiež veľmi rada, hoci táto voňala.. vanilkovo 😀

mia1111
27. máj 2013

@blcha - skús zafarbiť trolilinkou kakaa

aduskatt
27. máj 2013

@muffinka8 ahaaa, no sorry, moj mozog este nepracuje full🙂) no, popravde, videla som ju, ale netusim, aky mala rozmer. Som ti pomohla teraz, ze? 😀

wera.g
27. máj 2013

@eliska22 ďakujeeem moc moc 😉
@
@levandulka3 ďakujeeeeeem moc moc moc 😉 formičku mám z formicky.sk, takú tú tvarovaciu silikónovú a lupene robím len tak skalpelom z hlavy 😀
@79zuzana ďakujeeeeem veľmi pekne 😉 treba skúsiť, ja tiež len skúšam, hoci tu bolo to skúšanie také so strašnou trémou, keďže sa jednalo o tortičku svadobnú 😅
@elamaslakova ďakujem veľm pekne 😉

wera.g
27. máj 2013

@pristela a ešte ma teraz napadlo 😀 čožééééé, ty si netrúfaš maľovať na tortu? TY? veď ty maľuješ prenááááááádherne, tak prečo tie obavy? 😉))

muffinka8
27. máj 2013

@red_kika ja osobne by som postavičky nejedla, je tam príliš veľa farby a keď chceš aby pekne držala tak musí byť aj trochu vytvrdnutá. Ono sa tam nemá čo pokaziť, ono to len stvrdne na vzduchu.
@aduskatt 😀 😀 šak nevadí 😀

red_kika
27. máj 2013

@muffinka8 jest som ani nechcela..skor ze ci sa to nepokazi alebo tak 🙂