Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

horalocka
27. máj 2013

@blcha vdaka, snad sa podaria... 🙂

patrikmisko
27. máj 2013

pridávam fotečku tortičky pre môjho synčeka k 4 narodeninkám, mala presne 10 kg 🙂

nellynka
27. máj 2013

@luciahromadkova dakujem, uz som nasla aj postupy na jednotlive figurky 🙂

halienka
27. máj 2013

Ahojte babky, mám robiť čokoládovú tortu, teda zákazníčka si nepraje ani fondán ani marcipán, má rada čokoládu, myslíte že môžem použiť čokohmotu/čokoplastelínu, takú tú čo sa rozrába čokoláda s povareným cukrom vo vode? Je to chuťovo stále ako dobrá čokoláda, či zmení to chuť? Ak by to nemalo byť také radšej by som asi zvolila klasické polievanie...

gumidekmomo
27. máj 2013

ahojte kocky prosim vas mam robit tortu futbalovy klub Chelsea londyn ...nemate nejake napady? nechcem tam len znak na ten tiez neviem ako ak by ste mi poradili budem velmi povdacna :D

dajna11
27. máj 2013

@wera.g krásne sú všetky ale tá malovaná je wau.....dakedy skusim namalovať aj ja,len zoženiem belobu a na nejaku pre nás sa vyformujem 😀 😀

lenja01
27. máj 2013

prosim vas, citam, ze kupujete praskove farby v drogeriach, to su ake? bola som v dm a maju len na textil 😀

jakelina
27. máj 2013

@lenja01 zajdi do nějaké starší drogerie a nebo je mají v Globusu, Tescu a různých marketech.

lenja01
27. máj 2013

@jakelina mam si pytat jedle farby, ze? snad niekde zozeniem, dakujem

jakelina
27. máj 2013

@lenja01 mají to u pudinků a kypřících prášků. V drogerii u nás je taková stará, je tu už snad padesát let, mají tam i barvy, ředidla a takové a u toho mají ty barvy.

benjik
27. máj 2013

@njonja Ahoj,moc díky za odpověd - jsi první od koho toto slyším!Koukám,že moje býv.doktorka na to pěkně kašlala.Už alespon chápu,proč se mi vrací únavový syndrom atd.Hm za deset let ani jedna kontrola na toto 😝

jakelina
27. máj 2013

@mimcak a kdybys udělalal to srdíčko jako bonbonieru a dovnitř dala ty čokoládky co má rád???

mimcak
27. máj 2013

@jakelina Aj mna napadla ta bonboniera,ale nepoznám žiadnu bonbonieru z takym obsahom kakaa aby som ju použila potom do tej mojej 😝 ,a nalámať tam iba čokoládu to by nevyzaralo asi dobre hm. Nepoznáte náhodou niekto bonbonieru s vysokým obsahom kakaa?

bambula1307
27. máj 2013

@mimcak a keby si vyrobila bombony z tej cokosky? silikonove formy nie su drahe. To len roztopis nalejs dnu a potom vyklopis a dozdobis.... 😉

jakelina
27. máj 2013

@mimcak však roztopíš tu čokoládu a naleješ do nějaké silikonové formičky na pralinky a je to. Třeba něco takového, stojí to pár korun. Už jsem to dělala a jde to krásně ven i to hezky vypadá.

jakelina
27. máj 2013

@mimcak tady ta stojí 50 korun

ajka82
27. máj 2013

este jedna tortusa pre kamosku k vyrociu, len som zvedava ci to bude aj tak pochopen ako zmyslala... v tej zltooranzovej guli posypanej cukrom bude este pichnuta foto jej manzela 😅 inak si ona kazla cervene srdiecko a chcela napichat tie vecicky do neho, len mne sa nepacili na drotikoch, tak su takto...

ajka82
27. máj 2013

@mimcak tak ako baby radia by som urobila... roztopit, naliat do formicky... ja som kupila u cinaanka okolo 2 eur stala

benjik
27. máj 2013

@nellynka ty cupcakes - to máš ty vykrajovačky,že? Dělá se s nimi dobře? Cchi si je koupit pro děti na sušenky.

ajka82
27. máj 2013

hehe, mm prave prisel domov, tak som sa ho pytala, ze keby dostane na vyrocie taku tortu s jeho fotkou zapichnutou, ci by to pochopil 😅 ... no nepochopil 😝 tak som zvedava ako to pochodi u kamosky 😀

benjik
27. máj 2013

@ajka82 myslíš jako že je jejím středobodem vesmíru?

benjik
27. máj 2013

krása,krása,krása,jako vždy a všech,opravdu nádherné dorty přibyly!

aduskatt
27. máj 2013

@lenja01 Detecha maju v drogerii Teta

ajka82
27. máj 2013

@benjik ano 🙂

muffinka8
27. máj 2013

@ajka82 mňa čaká o mesiac červená torta. Čím si farbila poťahovku? a aká to je poťahovka?

ajka82
27. máj 2013

@muffinka8 cervena extragelovka a potah smartflex