Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
28. máj 2013

@viera6 myslim, ze v pohode, piping gel sa neposuva, drzi tam, kde ho das

viera6
28. máj 2013

@aduskatt či by som mala vyšľahať šľahačku a zafarbiť a klasicka modra gelovka je pekná?lebo mam, ale tu z drogerie...

aduskatt
28. máj 2013

@viera6 ja by som zafarbila ppiping gel, voda s nim je realistickejsia ako slahackova🙂

aduskatt
28. máj 2013

@viera6 musis si fotky posuvat vzdy kliknutim na lavu sipku
http://www.flickr.com/photos/sayitwithcake17/40...

blcha
28. máj 2013

babulky vcera pat a mat a dnes sa idem pokusit o slnecnice tak drzte palce robit kvety to mi zatial moc nejde ale na slnecnicu mi netreba ziaden drotik tak snad to zvladnem aby sa aj troska podobali len potrebujem spravit jednu aj taku vacsiu a nemam ziadnu vhodnu vykrajovacku takze budem musiet asi kazdy lupienok vyrezavat zvlast 🙂

maya30
28. máj 2013

@pristela @dm1 @vecernicci a ine baby co ste na fb v skupine tortickomania - chcem sa spytat ci tam uz neberete nove baby alebo vas musi niekto pridat ? Posielala som tam ziadost asi pred tyzdnom a nic ☹

dm1
28. máj 2013

@maya30 to ale nie je nasa skupina nasa je tortomaniacky z MK v hentej len som a tusim adminky su tam baby z torty snov.

martina05
28. máj 2013

ahojte, chcela by som sa spýtať a poprosiť o radu....pečiem rôzne zákusky, penové torty a podobne ale na marcipánovú som zatiaľ nenabrala odvahu. Moja babka bude mať 90 rokov a ona verí len čokoládovo orechovej torte. oslava bude 15 júna...a špekulujem nad tým, že by som ju prekvapila a spravila jej túto tortu, s tým že na vrchu by išiel marcipán aby to lepšie držalo aj kvôli tomu, že bude teplo a torta sa bude prevážať...
Viete mi prosím poradiť
1/ dobrý recept na orechovú tortu s čokoládovým krémom - môže byť aj taký čokoládový so šlahačkou alebo niečo podobné....
2/ poradiť ako s marcipánom, kde ho kúpiť, ako ho vyrobiť, prípadne ako sa to na tortu naťahuje???
Veľmi Vám ďakujem za všetky rady - chcem babke spraviť radosť a príde mi to pre 90 ročnú gazdinku ako najlepšie prekvapenie a darček s kúskom srdiečka...

z.junasova
28. máj 2013

Mám jednu otázočku. Včera som robila kvetinky zo smartflexu flower. Normálne som si hmotu zafarbila, vyvalkala, vykrojila kvetinky a postupne som ich začala na penovej podložke stenšovať a vlniť. Prvá bola ok, keď som išla robiť druhú tak už mi pri stenšovaní okrajov hmota vráskavela, zrejme akoby za ten čas obschla a nevyzeralo to pekne také akoby zvráskavené, popukané na povrchu. Moja otázka je čo s tým robiť? Treba zvyšnú vyvalkanú hmotu nejako zakryť alebo inak zabezpečiť kým robím jednotlivé kvietky? A to isté mi spravilo aj keď som použila smartflex velvet, z ktorej mi zostalo.

maya30
28. máj 2013

@dm1 ano tu myslim z torty snov... vsak ste tam skoro vsetky 😀 😎 a je to uzavreta skupina len pre baby co pecu, tak mozno maju dake kriteria alebo co 😝

aduskatt
28. máj 2013

@z.junasova hmotu, ktoru aktualne nepouzivas treba dat naspat do igelitu, Flowerka schne velmi rychlo.

dada2007
28. máj 2013

@z.junasova .....možno vyvalkať malý kruh z menej hmoty a prikryť to sáčkom....a možno nevykrajovť si dopredu kvetinky, ale postupne po jednej. Potom by sa to stať nemalo......

dadulka271
28. máj 2013

Skušam kvietky no moc mi to nejde musim cvičit 😒 a neviem ako mam upevnit orchideu o drotik aby mi tam drzala 😠

dada2007
28. máj 2013

@martina05
1... recepty na korpusy či krémy môžeš pozrieť tu, čo ťa zaujme https://www.modrykonik.cz/diskuse/recepty/marci...
2....ak ho chceš vyrobiť-tak zo sušeného mlieka alebo z cukríkov? alebo kúpiť hotový-odporúčam smartflex velvet-predáva sa v rôznych baleniach a chutiach.....nájdeš ho v každom e-schope s cukrárenskými potrebami

martina05
28. máj 2013

@dada2007 a koľko by som potrebovala na jednu tortu - obvod 26 cm....???

martina05
28. máj 2013

@dada2007 a ako to na tortu natiahnem???

wera.g
28. máj 2013

veď sú super 😉 ja orchideu robím každý lupienok na drôtiku zvlášť a potom len spojím dokopy, takže v tomto ti poradiť neviem 😅 ale možn@ len drôtik s očkom na konci, prilepiť ho tam hmotou a jemne začistiť, to by mohlo držať 😉 dadulka271

wera.g
28. máj 2013

isto zvládneš, už sa teším na foto 😉 ja som tak tiež slnečnicu robila, každý lupienok zvlášť 😉 @blcha

z.junasova
28. máj 2013

@aduskatt
@dada2007 Ďakujem za odpoveď 🙂 aj som si myslela že to treba asi niečim prikryť.

dada2007
28. máj 2013

@martina05 kup si kýblik 1,4kg......rozvalkať odporúčam 1,1-1,2kg aby ti vyšlo na celú plus na pekný spodok torty....rozvalkaný kruh musí mať priemer cca46cm(26 priemer vrchu a 2x po 10cm boky). Zvyšnú hmotu použiješ na písmenká, čísla, kvietky, lístky, atd.
..tu video ako potahneš tortu

https://www.youtube.com/watch?v=WPmZ112_4J8
z.junasova
28. máj 2013

@wera.g Ahoj Vierka, sledujem tvoje tortičky, sú úžasné a tvoje kvetinky sú mojou veľkou inšpiráciou 😀 musím povedať že kvetinky z drôtikmi alebo zlepené z lupienkov mi ešte moc nejdú, ale dúfam že sa ich naučím 🙂

katkossko
28. máj 2013

@viera6 Ja som robila vodu z vyšľahaného bielka s cukrom, ako na medovníky a potom som si v alkohole rozmiešala jemne modrú a krúživými ťahmi ,,namaľovala". Pod bielkovú hmotu som jemnumko natrela piping gel, pre istotu 🙂

mnamuela_aduskatt
28. máj 2013

nový recept - čokoládovoorechové muffiny, klasika pri košíčkoch na muffiny🙂 dobrú chuť

viera6
28. máj 2013

baby prosim vas mam robit tortu ako dve slzy na jednej strane ma byt k45 kvet orchidea fialkova.. a mačka a druha pre chlapa k50 pes a kvet by som spravila červenu kalu,ale vobec neviem aky dat podklad biely?
a tu su tie moje vymodelované postavičky snat sa to podoba na psa a mačku 😝 😀

florentina
28. máj 2013

@1zaza tvoje květinové vazby jsou nepřekonatelné!
@pristela nevím, kde se dá takový podnos na dort sehnat, ale taky mám tento uložený v inspiracích, hrozně se mi líbí. Budeš takový dělat?

zz134
28. máj 2013

@karmenta moja fixka pise ...teda kreslim s nou ock, mihalnice atd....

zz134
28. máj 2013

@mysiatkoo
mam k tomu aj fotopostup , hodim do fotopostupov. Asi je to od niektorej z Vas ....

florentina
28. máj 2013

@wera.g nádnerné dorty, ten malovaný je neskutečný!

voskovaeva
28. máj 2013

nemate niektora fotopostup alebo video na tortu kamion dakujem haldam haldam a nic nevidim 🙂