Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
31. máj 2013

@mamcas skladovat v igelite, ak sa ti zhrudkovaite, tak navlhcit vodou, pridat ceru a premiesit, malo by to pomoct

dm1
31. máj 2013

kocky ja mam ruky vytahana az nazem svalovica a unava brutalna ten smart na potahovie mi bol cert dlzen 😝. dokopy maju 23kg tak dufam ze sa budu pacit. Okruhlu som spravila v podstate inak ako chcela ale tak povedala ze bielo-zlata, perlet, ruze hore a elegantna nie ze sa mam drzat presne obrazka 🤐

pralinka25
31. máj 2013

@karap myslis tea? 😀 hlavu som robila v miske a telo v malej stvorcovej forme a potom pozresavala trosku. ci co konkretne potrebujes vediet?

zklimekova
31. máj 2013

dnešná ..pre dvojčatá 🙂

pipka
31. máj 2013

@eliska22 no veru Leni, sa mi teraz nakopili 😅 😅 ale uz na dlho mam teraz len same krpotinky, ale zas dost 😉

pipka
31. máj 2013

@chavierka dakujem 😉 stuha je klasicka, nejedla, satenova 😉

pipka
31. máj 2013

@katkak23 ano vydrzala, lebo ja ju drzim vzdy zospodu, tak nema preco nevydrzat, a teda aj zenich ked pre nu prisiel, tak mali vysoku krabicu a drzali ju dvaja zospodu 😉 uz mi volali, ze je stastne na mieste urcenia, tak som spokojna 😉 a nastastie im ani nezmokla 😉 ...lebo toto pocasie je jak naschval 😠 🙄

a farbila som ze yelow gold gelovka wilton ale len na stipku sparatka do bieleho smartflexu 😉

pipka
31. máj 2013

a moooc dakujem za pacitka 😵 😵 😵
zenich s nevestou boli nadseni, tak dufam, ze im aj chutit bude 🙂
som dostala 20€ trinkgeld, tak mam na MDD na lizatka 😵 😀 😀

pipka
31. máj 2013

@mia1111 oni uz tu vadnu varku stiahli, ja uz som odvtedy kupovala salko velakrat a klop klop vzdy ok 🙂

tamianati
31. máj 2013

@katkak23 krásna, presne takúto kombináciu kitty a bleska pečiem na bud. týždeň 🙂

lenja01
31. máj 2013

prosim vas,je tu niekto , kto ma rychlo recept na pribinackovu plnku? do malej 20cm formy na 2x prekrojenu tortu 🙂 dakujem

79zuzana
31. máj 2013

Tak, moja nocna babracka. Zvieratka su synovi do skoly na Bake sale a tie druhe su svadobne. Nevestu vcera napadlo, ze prekvapi svojich hosti a kazdemu da v hoteli do izby cupcake ;) Objednala si ich vcera o piatej popoludni a o jednej rano ich uz 30 stalo hrdo na stole ;) A aby mi nebolo malo robotky tak 6 z nich su bezlepkove 🙂

blcha
31. máj 2013

@sticker veru vysoka bola4platy cesta tri ktrat plnena plnka plus ovocie tak pekne narastla preto sa mi tak zle potahovala no nemam este taku prax ale uz si pre nu boli a spokojnost velka tak som rada a uz som dokoncila dalsiu pat a mat ta je taka mensia 3,8kg no a mam po objednavkach uz nemam vobec nic tak som zvedava kedy sa kto ozve ze chce upiect lebo mi to aj chybat bude 😉

pralinka25
31. máj 2013

@pipka prosim ta ked si robila teraz tuto trojposchodku boli si pre nu dnes kedy si zacala piect korpusy a plnit? mna caka buduci tyzden prva 3 poschodka na svadbu a neviem ako si zadelit ten cas pri malom. u mna bude spodna maslova ta kavovo orechova. stred bude pribinak a vrch kokosova. rozmyslam ze by som si spravila v stredu uz tu maslovu len neviem ci to neni skoro ja to vo stvrtok asi cele nestihnem :( v piatok by som to chcela cele zlozit dokopy uz vsetko hotove. no neviem ako casovo na to.

mariann2
31. máj 2013

ahojte, pridávam prvé dve tohtotýždňové

sticker
31. máj 2013

@mariann2 Bože ja len tichúčko obdivujem tie kvietky..... Ach, aj ja chcem také vedieť ☹ 😢 😀 😀 😀

pipka
31. máj 2013

@pralinka25 piekla som v utorok a v stredu, v stredu vecer som plnila maslovou orechovou a vo stvrtok cez den parizak a pribinak, a vo stvrtok v noci som potahovala a kompletizovala...a dnes doobeda ju brali 😉
ruzicky som si samozrejme robila dopredu 😉

najhorsie ze ja si robotu musim delit na obedne a nocne spanky deti 😝 ja nemozem robit pomimo 😅 🙄 lebo likvidatori by tomu hned dali 😀 😀 😅
inak kebyze som sama doma, tak to za dva dni mam hotovo..takto to robim minimalne tri az styri 😅

pipka
31. máj 2013

@mariann2 naaadherne su tie kvietky 😵 😵 😵 klobuk dolu 😉 a ta ritulka je tiez suprova 🙂 🙂 🙂

pralinka25
31. máj 2013

@pipka aj ja mam ruzicky uz porobene. a tiez mam presne tento isty problem ja mam zbojnika sice len jedneho ale ako keby boli traja lebo ked nieco robim tak zrovna vtedy najviac potrebuje moju pozornost. takze tiez delim. horsie je ze on chodi spavat az okolo polnoci takze vecerne robenie je tiez velka bieda. preto rozmyslam co a ako. a viem ze ty mas tiez malych preto som sa pytala teba ako si to robila 🙂 dkujem za odpoved. takze tiez zacnem v utorok to tak vidim
inak mas ju kraaaasnu

@mariann2 tiez neskutocne kvety krasa

pipka
31. máj 2013

tu este pridavam dnesnu rybarsku, parizak, maliny, 3,4 kg a idem sa vrhnut na poslednu k MDD konecne aj pre moje deti 😅 😀
ale to uz bude len taka sup sup 😉

zandanem
31. máj 2013

@zklimekova
@mariann2
@pipka
zlaté ručičky, taky bych to chtěla tak umět 🙂 snad jednou ... jste moc šikovné 🙂

karap
31. máj 2013

@pralinka25 aha,ten ,,mobik,, sa vola Teo? 😀 Hrozne krasna ta torta je a syn bude mat o tyzden narodeniny [4],tak by som mu taku chcela urobit.Musim poriadne pokukat tu Tvoju a vymysliet ako na nu.Prosim Ta,ked budem mat cas,napis mi stranu,na ktorej je ta fotka,lebo to uz neviem najst.....

sisix
31. máj 2013

Dnes jsem zkousela muffiny pina colada a musim rict, ze ................... mnamky!!!! Doporuciji 😉

dajna11
31. máj 2013

kamoške na výročie svadby,taká malá mala iba 1,5kg. 😀 😀

dajna11
31. máj 2013

čo to tak nakrivo neviem ....tu je celá

lussy23
31. máj 2013
lussy23
31. máj 2013

@muffinka8
@sissmiss
@ajka82
@blcha

krásne tortičky

lussy23
31. máj 2013

@katkak23 @lubicakovac nádherné tortičky. Najviac sa mi páči tá na 18.
@adrika202 @petkaa28 @katkak23 @pipka krásne tortičky

eliska22
31. máj 2013

svadobná do daru, tie gerbery sú v skutočnosti cyklámenové, nešlo mi to odfotiť 😝 bola presne nadiktovaná, tak som sa moc nemohla realizovať .....

sticker
31. máj 2013

@eliska22 Prosím ťa, na tých gerberách ako robíte tie mini lupienky hneď pri strede? Niekde na nete som videla, že mali nato takú menšiu formu a z toho to krájali.... A keď nemám, môžem to len tiež z veľkých lupeňov odrezať? 😅