Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bambula1307
4. jún 2013

@mamina1978 joooj marnost sedivaaaa...tak sa drzkajte, no ani neviem co napisat...to je hrozne, drzim palce, nech vas nezaleje 😖

aduskatt
4. jún 2013

@pipka dik, zajtra kupim

wera.g
4. jún 2013

@bambula1307 joooj som nevedela, a ako sa citiš? aj moja svokra má už niekoľko rokov, to ti teda verím, treba sa šetriť 😉 ale škodaaaaaa preškodaaaa, som ťa mala za moju spásu, no čo už, zase víkend bez oddychu, mám okrem nej totiž ešte 6 😕

pipka
4. jún 2013

@jakelina tak to jedine ze spodok spravis v 16 cm forme a vrch v konzerve od mandariniek..ale teda figurku pod lupou budes modelovat asi 😅 😀

jenie123
4. jún 2013

@mamina1978 drzte sa.. :(:(:(:(

jenie123
4. jún 2013

Kocky nemáte inpiracky na svadobnú tortu v bordovej farbe aj s motylikmi..?

sissmiss
4. jún 2013

@bzucinka2 vyvalkala som si biely smartflex do potrebneho tvaru, nasypala trosku modrej farby navrch, prstami rozotrela, na prsty som si dala trosku gelovej navy modrej a trhala som ten smartflex 😅 Tak to vlastne bolo take pomerne realisticke lebo pod tym modrym povrchom bola biela

sissmiss
4. jún 2013

@mamina1978 drzte sa

ucitelka70
4. jún 2013

holky, poradíte mi? chceme upiecť tortu na druhé narodeniny a v pláne je napustiť strúhaný kokos na zeleno -ako trávnik.... čo by ste poradili? máme len starú potravinársku zelenú farbu...

bambula1307
4. jún 2013

@wera.g ja mam nastastie len v zaciatku, tak mam dobru sancu na vyliecenie...plus lekara ktory ma s boreliou skusenosti, uz je mi lepsie ..aspon nemam chripkove priznaky.

Joj ty si aka pracantka..ze 6 toriet..ja som nikdy nebrala tak vela naraz.... nezvladala som to tiez a je to na nervy, ked nemas cas si odychnut. Ja mam este aj zahradu..takze sa mi nedalo.
Sem tam daco spravim,ale to je skor pre rodinu a kamosky 😒
No ale mam jednu znamu z Perneka co pecie ak chces dam ti na nu kontakt..skus ju atakovat..ale ona toho tiez mava vela..a odmieta.

mia1111
4. jún 2013

@jenie123 - juuuuj, no škoda, už je objednávka odoslaná, ale ak by náhodou, budem na Teba myslieť, len mi pošli IP, v správach sa mi lepšie hľadá, ako tu v diskusii.... 😉

mia1111
4. jún 2013

@mamina1978 - moja zlatá, neviem, čo napísať, len sa držte ☹ ☹ ☹ a nech ste v poriadku....

nellynka
4. jún 2013

@karmenta ahojky, ja mam odtial objednanu ale inu, to su take mini kvietky, pozri si rozmery, ale ja som to tusim objednavala cez ebay alebo tu, na tej stranke, uz neviem, ale 3 ruzicky ma vysli silikonka na cca 2,50 eura.

nellynka
4. jún 2013

@mamina1978 drzkajte sa!!!! snad vsetko hodnotne je z firmy doma:/

lamps
4. jún 2013

@ucitelka70 ak je to prášková farba, rozpusti ju v trošičke bieleho alkoholu a šupni do kokosu, poriadne premiešaj a je to, tráva ako ozajstná 😀

anibas
4. jún 2013

@lussy23 Presne tak - jeden autor - všetko moje 😀 😀 😀

jenie123
4. jún 2013

@mia1111 máš to tam.. ;)

ucitelka70
4. jún 2013

@lamps a potom rozložíť na pečiaci papier presušenie.....

lamps
4. jún 2013

@ucitelka70 môžeš, ja som ho sušila normálne v miske, v ktorej som ho farbila, ten alkohol sa rýchlo odparí a je ho tam veľmi málo

ucitelka70
4. jún 2013

@lamps a zrejme nebude stačiť 20 dkg kokosu však na tortu veľkosti klasického plechu?

lamps
4. jún 2013

@ucitelka70 to záleží od toho, akú hustú chceš mať trávu 😀 ak budeš mať pod kokosom zelený poťah, nemusíš toho kokosu dávať veľa. Ja som si určila množstvo "od oka" a ešte mi ostalo. Veď si vyskúšaj čistý plech posypať kokosom a uvidíš koľko ti ho bude treba

ucitelka70
4. jún 2013

@lamps nechcem poťah dávať.... bude doboška a rovno na čokokrém kokos.... takže radšej pridám kokos... díky

adrika202
4. jún 2013

dievčatá pomoooc,torta na 80 ku pre ženu,chcu biely potah,neviem akej farby a teda ani ake kvety,ja antitalent kvietkovy....budem vdacna za každu radu 🙂

florentina
4. jún 2013

@jakelina děkuji, jsi zlato... 😲 ...ale hlavní je, že nebyla voda v domě, takže z tohoto úhlu pohledu vlastně paráda. Když byla v Praze stoletá voda, bydlela u nás celá rodina známých, měli patrový dům úplně celý pod vodou, koukala jen anténa....od té doby jsou má měřítka značně posunutá na to co je a co není problém 😉

pipka
4. jún 2013

@luciahromadkova luci ten hafan , co si dala v dvojke fotopostup je bombovyyyyyyy 😀 😀 😀 ale sak to by som minula kybel smartu len na jeho kozuch 😅 😅 😅 😀

ajka82
4. jún 2013

@adrika202 je tam aj PSP, kvoli farebnej kombinacii hneda +zlata 😉 tak nieco pre predstavu davam... a ako je ta s ciernymi kvietkami na boku, ja som robila prababka na 90tku podobnu s tmavocervenou 😉

florentina
4. jún 2013

@mamina1978 myslím na vás, ať je manžel brzo doma a vše zvádnete co nejlépe....

aadulik2110
4. jún 2013

ahojte, prosím vás tie ktoré farbíte mmf hmotu kakaom, kedy ho pridávate? ja som ho primiešala k práškovému cukru a tak som to zapracovala do hmoty, ale teraz sa mi hmota mrví, čím to môže byť? Ďakujem za odpovede

halienka
4. jún 2013

@sissmiss no super tá tvoja tortička 😵 😵 😵 tá voda je skveláááá 😉 🙂 postavičky aj ja robím po častiach, ak treba tak si aj špajdle do nich zapichujem aby jednotlivé časti držali, a tiež nechávam vytvrdnúť a potom spájam. Väčšinou to robím tak, že začiatkom týždňa si chystám postavičky a kvety a iné ozdôbky a až v piatok alebo sobotu podľa potreby to pospájam a pozapichujem do hotovej torty a popriliepam ešte čo treba 🙂

aduskatt
4. jún 2013

@aadulik2110 prave tym kakaom, velmi vysusuje.skus pridat tuk alebo olej trochu a prepracovat hmotu