Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

njonja
13. jún 2013

@mamina1978 , @katka23 - ano kocky, ja som mrazila celu tortu - teda moja kamoska moju tortu. Ona robi v jednom 5 hviezdickovom hoteli ako manazerka restauracie a hovori, ze oni mrazia uplne ale uplne kazdu tortu, ktoru dostatnu. Zmrazila moju - slahackovo-mascarpone-cokoladova plnka s malinami. Vraj neznaly clovek by nepoznal rozdiel. dufam, ze som este pomohla - sme na dovolenke v portugalsku a nechodim tu moc na net...

evala777
14. jún 2013

@jakelina nááádhernááá kuchyňa, veľmi sa mi páči 🙂

halienka
14. jún 2013

Dobré ránko babky, prosím vás o súrnu radu, robím čokotortu, boky som už včera olepila čokoládou a teraz som zaliala vrch, za akú dobu to môžem znovu šupnúť do chladničky po zaliatí toho vrchu? Niekde som čítala, že by sa nemalo hneď, ale zas sa bojím to nejako dlho nechať von aby mi moc nezmäkli tie boky a nepretiekla tá vrchná čokoláda...

stankapk
14. jún 2013

@halienka nie som odbornik na coko. Ale ja som dala do chladnicky hned. Tie boky ozaj velmi rychlo makli.

halienka
14. jún 2013

@stankapk ďakujem moc, si poklad, už to tam aj idem šupnúť 😀 😀

jakelina
14. jún 2013

Můj dortík, váží 1,5 kila a vezu ho na Slovensko na sraz. Tak se moc těším, kolem oběda vyjíždím, ještě to musím nějak zabalit, aby mi po cestě nezačal téct. Podmínkou bylo, že se musí vejít na podložku 20x20 cm.

blcha
14. jún 2013

@jakelina krasny krtto krasna torticka s dovolenim si ju ukladam 😉

jakelina
14. jún 2013

@blcha děkuji a klidně si ulož 😉

blcha
14. jún 2013

@jakelina este sa chcem spytat ked to mas tak pekne vytienovane to mas sprayom robene ? alebo ako? 😉

florentina
14. jún 2013

@jakelina děvče, ty máš nejhezčí krtky tu 😉...taky ukládám...Johanka zrovna jí jahůdky a vykouknul tu na nás ten tvůj krtek, tak se tu raduje jak malá🙂

florentina
14. jún 2013

@jenie123 tak jsem ráda, že se ti to podařilo zachránit... 😉

jakelina
14. jún 2013

@blcha ne jenom štětcem prachovkou do ztracena 😉

katie555
14. jún 2013

ahojte , chcela by som sa na rychlo opytat- robim s maminkou tortu a chcem vyskusat ten rafaelo krem do toho..akruat co kukam ze ide tam aj pudding , takze chapem spravne ze pod mmf musim dat vyslahane maslo z cukrom?

florentina
14. jún 2013

@benjik no vidíš, to mě ani nenapadlo...já pekla muffiny naposled před lety, to jsem ještě nedělala dorty aj. a měla jsem jen košíčky, teď mám formu a chystám se péct na víkend, místo dortu sobě k narozkám. A jak to z toho dostanu jsem ještě nepřemýšlela, takže děkuji za tip, udělám to tak. Ale ty košíčky jsem sháněla spíš kvůli ozdobě těch muffinů, líbí se mi v tom více a taky kvůli tomu, že si to pak každý může vzít do ruky atd... A máš zkušenost s balením do papíru? Přemýšlím do jakého, aby se hned neumastil, nerozpadl...možná spíš do celofánu...ale máš pravdu, určitě to bude taky pěkné....

florentina
14. jún 2013

@katie555 tuším do rafaelo krému jde i máslo...to co jde pod potah musí mít větší podíl másla než ostatních surovin, aby to netopilo potah...takže buď jak píšeš dát jen máslo s cukrem a nebo si dej kousek krému co ti zbyde vedle a přimíchej ještě trochu másla, ať tam je ten podíl větší a můžeš dát to...

katie555
14. jún 2013

@florentina jej dakujem ...ja peciem len tam amatersky a teraz som chcela vyskusat tento krem...len viem ze puding rozpusta....este raz dakujem

lifinka
14. jún 2013

Ahojky, přidávám dortík a hlásím úbytek -9kg 😀 tak při další hubnutí mi držte pěsti.

mirinecka
14. jún 2013

kočky, potrebujem radu, mám urobiť túto tortu, poradte ako tie gaťky, guličky som už pochopila injekčnou striekačkou ale ako tie kraje? prosím prosím budem vďačná za každú radu

mirinecka
14. jún 2013

zabudla som foto 😉

lifinka
14. jún 2013

@jakelina teda to je krásná kuchyň, super jsi vybrala, to se Ti bude péct a vařit! 😵 😵 😵 😵 😵

blcha
14. jún 2013

@jakelina ano? super tak to by som mohla vyskusat 😉

jakelina
14. jún 2013

@lifinka jééééééé, ty jsi šikulka. Devět kilo to je skvělé, já strašně fandím všem kdo se sebou něco dělají a nevymlouvají se na to, že nemají čas cvičit, zdravě jíst, hýbat se. Jsi skvělááááááááá 😉

aduskatt
14. jún 2013

@mirinecka nejakou ozdobnou vykrajovackou urobit borduru, na penovej podlozke to navlnit, prilepit a spoj zamaskovat tou ruzovou maslickou a bielymi pasikmi ako je na foto

janula.h
14. jún 2013

@jakelina brutaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaal 🙂 nádhera 🙂

janula.h
14. jún 2013

@lifinka waaaaaaw super len tak ďalej podľa čoho chudneš?

mysiatkoo
14. jún 2013

@mirinecka nie su tie gulicky skor bielkova poleva na medovniky? pride mi to menej pracne ako sa babrat s injekcnou striekackou s hmotou....a ani si to dost dobre neviem predstavit, ale mozno som len nespravne poxopila 😕

ajka82
14. jún 2013

@mirinecka vyzera ako bordura nariasena , citam ze aduska uz radila 😉 a gulicky sor bielkova poleva, alebo si kupp tie tubicky na zdobenie od oetkera a s tou bielou porob gulicky ;)

aduskatt
14. jún 2013

@mirinecka suhlasim s @ajka82 , tiez by som gulicky nerobila cez striekacku.....bud poleva, alebo ked uz, tak vysulat.zo striekacky by si nemala z toho pekne gulicky

mamina1978
14. jún 2013

@jakelina Tak uz si aj krasnou krtkovou tortickou 😵 😵 pokrstila novucku krasnucku kuchynu 😵 😵 😵 😵
Nech sa ti v nej super pecie 😉 🙂

jakelina
14. jún 2013

@mamina1978 děkuji krásně 😉