Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
16. jún 2013

@viera6 no to uvidime🙂 ked bude vysledok publikovatelny, dam foto🙂

jakelina
16. jún 2013

Holky teď jsem se vrátila ze Slovenska. Jela jsem z Čadce vlakem, vedro, špína ve vlaku ☹ no jsem hned letěla do sprchy a jdu se podívat na krásné dorty co tu jsou za víkend a pošlu nějaké fotečky ze srazu. Jinak bylo super, bylo nás přes třicet a super nálada i parta. 😀 😀 😀

petka28
16. jún 2013

@artepf jak se dělá prosím ten čokoládový mantinel?🙂

jakelina
16. jún 2013

Holky omlouvám se za tapetku, ale musím se podělit o fotečky ze srazu. Je tam i něco z okolí, naše chatky a společná fotka. Postavičky dělala Tonka a ten dort s řepou je její vítězný dort. Dušan tam hrál na kytaru, tak bylo i zpívání a sranda kolem toho. Srdíčko dělala Marienka, ukazovala zdobení bílkovou polevou na boku.
Orloj byl úžasný ve dne i v noci osvícený. Fakt krása. Určitě to stojí za výlet, jet se tam podívat. 😉

akapulko
16. jún 2013

ahojte tortarky -pekarky🙂)chela by som vediet co si myslite o mojom vytvore ,teda ci sa tato torta hodi na okruhliny 50.a ci vxdno z torty pre koho som to robila teba ako to bolo myslene?vase postrehy?Nika 😒 😀

elamaslakova
16. jún 2013

@jakelina Tonka s Duškom sú za každú srandu 🙂 , sú to úžasní ľudia

halienka
16. jún 2013

@akapulko podľa mňa si to robila učiteľke v škole, 50-ka je síce maličká ale je, a celkovo sa mi tortička páči a viem si predstaviť ako veľa bolo na nej roboty vymodelovať všetky tie postavičky a kvietka atď. A čo sa zákazníčke nebodaj nepáčila? 😕 😅

akapulko
16. jún 2013

@halienka tak mne povedala ze paci a je to taky txp cloveka ze som jej z tvare nevedela vycitat ci fakt🙂len preto lebo mam dilemu ked na nu stale pozeram ci sa hodila na 50 ci nie nejak detska ?alebo ja neviem ,mam z nej zmisane pocity!a je pravda ze som sa tam naprplala!🙂ano pre ucitelku🙂

mamcas
16. jún 2013

Boze tortozienky,vy ste asi zazracnice 🙂 take krasne torticky ste popridavali. Ja som dnes robila druhy krat v zivote s tym maslovym mantinelom a nemala som Ho veru dokonale rovny a teda ani torty nie su :( vy nanasate tolko aby to bolo uplne hladke? Mne sa to nejako nedarilo :( je nato nejaky figel? A este jedna otazocka,aby ste nemali zacapkanu tortu pouzivate rukavice?Kujeeem za odpoved

adrika202
16. jún 2013

víkend za mnou cely pretortovaný ,a rano zas praca 🙂 lopta je čokoladova, a ta beyonce je cokokorpus/ pribinak s lesnym ovocim a muffky polka cokoladova polka s pribinakom ...ta torta s muffkami bola taka pekna objednavka od dcery mojej kamaratky maminke na narodeniny 🙂 dievča ma 16 rokov,nezaraba no našetrila si 🙂 take milé,teda mna to dostalo 🙂

halienka
16. jún 2013

@akapulko no ak si nemala iné zadanie, tak prečo by mala byť nespokojná? Niekto chce vyslovene len decentnú s kvetinkami a niekto zas takúto tématickú, ktorá niečo hovorí o tom človeku, čím je, čo ho baví, čo má rád atď. ale ak si nepovedia akú chcú tak musia rátať aj s tou aj s tou možnosťou 🙂 ja mám tiež niektoré také reakcie, niekto hneď híka a iný nepovie ani "pekná" 😀 a častokrát híkajú nad takou, čo sa mne ani moc nepáči a tá čo sa mi páči, tak nič 😀 a o robote ani nehovorím, keby tí ľudia vedeli čo sa človek na tom narobí....

aduskatt
16. jún 2013

taaak babulky, prvotiny hotovo a teda krpec sa sam potrapil s pismenkami, plus pridavam jednu akcnu🙂

mamcas
16. jún 2013

Tak toto su oni, zadanie boli - nie velmi marcipanove - preto je tam skromna vyzdoba a aj tak maju viac ako pani chcela zaplatit. Len naplnene mali tolko kolko chcela max dat 😖

sticker
16. jún 2013

@aduskatt Teda, tej je šikovnejší ako ja 😅 Aj ho to bavilo, alebo už nikdy viac? 🙂

aduskatt
16. jún 2013

@sticker posunula som Tvoju otazku dalej a ze bavilo🙂 ale potahovala som ja🙂

akapulko
16. jún 2013

@halienka este by som mala otazku kedze tu pisem prvykrat🙂cena za tortu sa tu moze rozoberat verejne ???

sticker
16. jún 2013

@aduskatt Adi, ale aj ostatné baby, poradíte mi pls., ako robiť s tým pipingelom, keď ho chcem ako vodu do bazéna? Tento týždeň ho mám robiť, neskutočne sa bojím. Ešte mi to aj časovo nevyhovuje, lebo piatok a v sobotu mám toho veľa a neviem či stihnem tú tortu... Mám ten gel aj zafarbiť modrou, však? On je bezfarebný? A koľko ho dať, ako sa to nanáša na hmotu? Asi blbé otázky, ale si to neviem ani len predstaviť 😒

aduskatt
16. jún 2013

@sticker malilinko farby a na tortu ho davam lyzickou

eliska22
16. jún 2013

@gabka32 nie, ničím nie sú plnené a marcipán som na to len položila, ničím nepotierala, drží to 🙂 robila som kakaovo nutelové sú v téme receptov na šiestej či siedmej strane neviem presne 😉 deťom chutili, hned bolo po nich 😀

lussy23
16. jún 2013

@akapulko tortička je krásna🙂 či sa hodí na 50 neviem, skôr by sa hodili kvety alebo kniha... ale ono aj záleží aj od hobby alebo zamestnania oslávenca🙂 Asi to bude pre nejakú učiteľku, alebo inú profesiu, kde sa venuje deťom.
@mamcas krásne
@aduskatt krásna
@adrika202 krásna

lussy23
16. jún 2013

@janula.h krásna
@dada2007 nádherné @artepf - nádherné

lussy23
16. jún 2013

@dagmarmustafa krásna
@daducha krásne . To autíčko je roztomilé, a Maťko a Kubko a medveď sú suproví.
@daducha
@nelly75 krásne

lussy23
16. jún 2013

ahoj prosím máte postup na Phinias a Ferb? A krivú tortu? ďaKUJEM

akapulko
16. jún 2013

@lussy23 tak knihu vyslovene nechceli!chceli aby tam bola ucitelka nejka akoze katedra -a toto som doplnila tym mojim zbytkom,ale vdaka za postreh.)))

lussy23
16. jún 2013

@akapulko aha. veď akú chceli takú majú🙂 Ja som si myslela, že to bol ako vaš nápad, keďže ste sa pýtali, či sa hodí🙂

halienka
16. jún 2013

@akapulko podľa mňa nie je zakázané hovoriť tu o cenách 😀 babky väčšinou berú v priemere za 1 kg torty 10 Eur, ale je to asi indivindi, lebo je rozdiel torta, kde chcú jeden veľký kvet a torta, kde chcú vymodelovať pomaly celú zoologickú záhradu...

vlasta80
16. jún 2013

konečne niečo aj pre nás domácich 😀 😀

jenie123
16. jún 2013

Ahojte kocky.. uzasne torty ste pridali.. ze waaau..
pridam vam sem moje tohto tyzdnove.. sumec bol bezlepkovy a posledna trochu nevydarena fotka chladnicky.. 🙂)))))

dagmarmustafa
16. jún 2013

@simasa Ano jedla oplatka.

anibas
16. jún 2013

@jakelina Super stretnutie - a ja Ťa hľadám na foto - a Ty si zmenila farbu 😀 😀 😀 😀 Ale pristane Ti 😉 😉 😉