Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akapulko
3. júl 2013

pridavam moju rychlovku pre kamosku🙂 mali tam byt kvietocky ale vobec som nemala chut ani cas na ne:(

z.junasova
3. júl 2013

Ahojte, viete mi poradiť nejaký dobrý a hlavne overený recept na muffiny? Manžel o nich stále básni 🙂 tak ich chcem prvý krát skúsiť tento víkend a chcela by som ich aj ozdobiť marcipánom. Ďakujeeeem 😀

lamps
3. júl 2013

@akapulko ďakujeeeeeeeeeeeeeeem 😅

ajka82
3. júl 2013

@mizulienka ak ti pomoze ze moje velke ako plech mali cca 6,5-7kg

mysiatkoo
3. júl 2013

@ajka82 klobuk dole, ja by som z toho spravila 2 gulicky a aj z toho by do rana boli 2 placky 😀 😀 no nepasuje mi vobec 😝

ajka82
3. júl 2013

@mysiatkoo no ale keby si ma videla, by si sa inak nasmiala 😅 mm chodil za mnou provokacne, ze n nemoze ist ani spat, ked ma vidi takto robit ... a ze nabuduce mam povedat ze modelovat z toho nebudem, nech si deti strazia 😝 🙄

cwilinge77
3. júl 2013

@pipka
@pipka dakujem velmi si mi pomohla.a ked potriem dzemom nebude sa mi topit potahovka?

svetlo55
3. júl 2013

Môj neskutočne nevydarený Nemo ☹

svetlo55
3. júl 2013

Žienky, máte niejaké okrúhle - jednoduché torty pre 40 ročného muža?

kika777
3. júl 2013

@pipka 😀😀😀 no to sa podarilo 😀😀😀
@evala777 pouzila som Magic decor prasok

Dakujem za pacitka

sisix
3. júl 2013

@florentina Mají orisky, gumove bombony a věci macene v cokolade a jogurte.

pipka
3. júl 2013

@cwilinge77 nemala by sa, alebo obtri nutelou a to je istota 😉

aduskatt
3. júl 2013

@cwilinge77 ked potries dzemom, ktorý si robila doma, asi to bude ok, ked potries dzemom z obchodu, ktorý je samý bordel a voda, tak to asdi ok nebude 😒

ajka82
3. júl 2013

@cwilinge77 mam odskusany kupovany dzem pod potahovkou a topil sa 😖 a dokonca aj nas domaci jahodovy topil... nebolo to take, ze by bola uplne roztecena potahovka ale bola taka slizka, bleee

pipka
3. júl 2013

@cwilinge77 tak je pravda, ze ja pouzivam na 99% len svoje domace dzemiky..ale istotu mas tu nutelu 😉

ollako
3. júl 2013

Ahojte babulky, mozete mi prosim poradit, ako ulozit takto ruzicky , ako som pridala fotku nizsie...aby boli v strede tak vyssie? to su na drotikoch?, alebo by stacili sparatka?, drotikovat este neviem...ale vsak..n ruzu dat na drotik by nemala az taka veda, ci?...len ako to spravit aby sa mi tie ruzicky nesmykali, poradite mi prosim?
velmi pekne dakujem

ollako
3. júl 2013

to je z netu inspiracia

daducha
3. júl 2013

Babulky, skusali ste miesto dzemu na korpus topping ? Nevesta neznasa akykolvek dzem a tak chce malinovy topping.Nerozdzabe sa korpus ? Dakujeeeem 😵

aduskatt
3. júl 2013

@ollako upiect v miske malicky korpus,potiahnut a do toho zapichat

muffinka8
3. júl 2013

@ollako keď dáš spodný rad, tak tie horné budú na tom držať, alebo sprav každú ružu na špajlu. Ja to síce nemám tak vysoké, ale tiež to bolo len tak uložené.

lokalistin
3. júl 2013

@mamina1978 moja ak mas lis na zemiaky tak tie spagety ti pojdu super rychlo ja som si ho raz kupila na vlasy,das tam kus hmoty a mas dlhokanske a kopec naraz

miciatko
3. júl 2013

@ollako dat kus hmoty ,vytvarovany do obluka(trebas natlaceny v miske a vyklopit a do toho pozapichovat , len hmotu maj v tej farbe akej su kvety

aduskatt
3. júl 2013

@daducha neskusala, pozri zlozenie, mozno budes mudrejsia🙂

lokalistin
3. júl 2013

@orygynal uzasne

sisix
3. júl 2013

Sikulky, mate zkusenosti s hmotou pasta dama top????? Diky

pipka
3. júl 2013

@ollako najprv napichaj na sparatkach tie ruzicky dookola az potom nejake tri na ne a to ti spravi kopcek 😉 aspon ja som to tak robila 😉 a nepotrebujes ziadnu hmotu pod to ani zvlast korpus 😉

mamina1978
3. júl 2013

@lokalistin Mam , lis ale len taky umelohmotny, ja ho ale vobec nepouzivam 😅 . A ty mas kovovy? A to fakt s tym urobis take dlheeeeee slize 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Si ma normalne potesila 😵 , ze to nemusim po jednom so striekackou 😅 😅 😅
Normalne sa na tu tortuchu tesiiiiiiiiim. 😵 😵 😵 Ale mam aj trochu strach , ci sa bude potom pacit. lebo je to pre kamoskineho manzela k 50-tke a to chce zobrat na oslavu do luxusneho kucharskeho clubu ..... tak mam trosku strach , ci sa im to bude pacit 😕 😕 😕

pipka
3. júl 2013

@daducha podla mna aj topping v pohode, ja som davala aj malinovy sirup taky husty a mramorak to zvladol 😉

ollako
3. júl 2013

dakujem za tipy...idem robit tortu k 60,pre zenu, kvetinovu, tak pozeram inspiracie, mala by byt stvorcova, neviem vobec ci spravim, rozne kvety, myslela som, ze pivonku, do rohu a potom potiahnut, nejake ruzicky, margaretky, gerbery a drobne kvietky, alebo len cisto ruze, nemate nejake inspiracie?, tak ale bez drotikovanych kvietkov? ani farbu neviem aku asi potiahnem bielou a farebne kvety, fakt neviem a este otazocka, ake hrube drotiky na drotikovanie si kupit, chcem to vyskusat aspin ruzu, s listkami, neviem ci sa to sama naucim, ale chcem to vyskusat... peciem, len pre rodinu, tak sa mi po kurzoch moc neoplati 😒

nika1985
3. júl 2013

@sisix mala som ju raz na zaciatku 5kg kyblik este tam je asi kilo nechcelo sa mi zarabat mmf a toto mi poradili uz nikdy viac.je moc mastna mne sa s nou zle robilo