Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuul
4. júl 2013

@pipka dakujem ti, dnes idem do kvetinarstva pre gulu. super napad.

eliska22
4. júl 2013

kočky viete mi poradiť? idem robiť 3d auto typ BMW 530D E60 a potrebovala by som si vyhľadať
zo všetkých uhlov to auto a ani za ten svet neviem nič normálne vygoogliť 😝

petkaa28
4. júl 2013

@cwilinge77 ahoj, ja si uvarim nugatovy puding, do este tepleho vmiesam nugatovu kocku ( kupujem v cr alebo at) ak nemam, tak bud nugatovu cokoladu, alebo bonbosku zlaty nugat - co je po ruke 🙂) a po vychladnuti primiesam troska masla 🙂

sticker
4. júl 2013

@mysiatkoo Tak som dnes skúsila tú pílku. Dosť ťažko sa mi to nastavovalo, nešlo mi posunúť to hore, aj som sa porezala pri tom. Nie o to lanko, ale o to čo sa posúva hore 😝 . A normálne mi nestačila výška. Prvýkrát v živote sa mi podaril vysoký korpus a prerezala som ho na 2x. Ale tak ide mi to lepšie ako s nožom, len to posúvanie musím nejako nacvičiť 😀

aduskatt
4. júl 2013

@eliska22 ja mam niekde ten link ulozeny tusim, idem malemu a velkemu decku ranajky urobit a mrknem to

blcha
4. júl 2013

ahojte babulky este idem po radu ked uz chcem spravit tu karamelovu slahacku kolo mam dat asi cukru na ten karamel na jednu smotanu? ja teda vobec neviem ked robim parizsku slahacku tak davam 100g cokolady mam dat 100g cukru? chcem ju ist teraz spravit nech mozem vecer vyslahat 😉

aduskatt
4. júl 2013

sladke zienky, prosim Vás, máte skúsenosti s farbením floristickej pásky? ako, kedy cim?

lucula73
4. júl 2013

@sticker ja začínam odspodu,ak prerežem prvý krát,zbytok zložím dolu a režem ďalejj............takto možem rezať aj na 5 plátov 🙂

mysiatkoo
4. júl 2013

@akapulko pouzivam bielu praskovu rozriedenu v alkohole, ale nie som s tym spokojna... xcem si zohnat tekutu belobu

mysiatkoo
4. júl 2013

@sticker ja to nerezem zhora 😉 uz sme to tu riesili, ale ak pomoze, napisem este krat : odmeriam si vysku korpusu, rozratam si to na pocet na ktory to xcem prerezat ( 7cm korpus, na 3ks (2xplnka) - 7:3 = cca 2,3cm - nastavim si lanko tak, aby mi priblizne tuto vysku rezalo a krajam odspodu (ak sa neda pozadovana vyska nastavit, tak si dam nejaku podlozku a prisposobim).... ak sa ti nedari, treba na zaciatku vo vyske drotika urobit zarez nozom, potom to uz pojde lepsie ( a lepsie sa mi kraja korpus rano, ked ho vecer peciem) ... po odrezani spodnej casti odoberiem spodok a znova krajam (teda vysku lanka uz neprestavujem), odrezem, spodne odrezane dam prec a aj poslednu cast zarovnam na tu vysku, ak nie je korpus dokonale rovny... korpus si jednou rukou pridrzam zhora a druhou rukou pohybom zboka nabok krajam...
a presne si pamatam na svoje prve krajanie s tym - tiez som sa pekne dorezala 😀 asi ta pilka potrebuje byt krstena 😉

mysiatkoo
4. júl 2013

@sticker a este mi napadlo k tomu posuvaniu... opriem si jeden kraj o linku, jemne zatlacim aby sa trosku povolilo lanko a nastavim jednu stranu a zopakujem na druhej...

eliska22
4. júl 2013

@aduskatt díkes 😵

karap
4. júl 2013

@zuul ta z chobotnicou je suprova.......

mirinecka
4. júl 2013

baby ja som tak nasratá, dnes má robiť tortu kamoške a malý mi dostal vírusovú chorobu rúk, noh a úst, včera mi strčil do cesta uslintaný prst (nestihla som tomu zabrániť) a teraz neviem či to trúba pečením zničila, lebo sa vraví že vysoké teploty vírusy zabíjajú, ma aj porazí som robila mramorák z ôsmych vajec, a teraz čo celé do koša 😠

jakelina
4. júl 2013

@mirinecka to se pečením zničí, neboj 😉

akapulko
4. júl 2013

tak prvykrat som mala na objednavku postavicku bez torty este ho musim zbavit toho solamilu🙂)a tie plecia musim nejak zlepsit a co este podla Vas ?

jakelina
4. júl 2013

@akapulko je strašně podobný jednomu pánovi co znám 😀 😀 😀

mirinecka
4. júl 2013

@jakelina ďakujem, aj tak ma to serie, deti mi tak strašne ľúbia surové cesto že im metličky aj misky dávam vylízať 🙂 . Keď budem robiť krém tak ich asi zamknem 😀

mirinecka
4. júl 2013

@sisix dnes idem robiť tortu s PDT tak potom môžem hodiť skúsenosť, zatiaľ som mala len smartflex, ale mandľový mi nechutil a citrón je výborný, len ho nemali tak som kúpila PDT. Chuťovo je dobrá ešte lepšia ako mandľový smartflex, ale každému chutí iné. Uvidím ako sa bude s ním poťahovať ale asi ju zmiešam so smartflexom, keď je teplo.

vepaga
4. júl 2013

včera dokončená.

akapulko
4. júl 2013

@jakelina ja som sa ho snazila aj robit podla foto pre jedneho pana 🙂))mozno je to ten isty🙂

lokalistin
4. júl 2013

@mysiatkoo ja mam tekutu belobu ale ta neuschne

florentina
4. júl 2013

@mysiatkoo super postup na použití na tu pilku, je to taková blbost, se to nezdá...jakože vezmu pilku a rozkrojím...ale mě to s ní taky nikdy nešlo a tak ji mám a nepoužívám, ale ten tvůj postup mě namotivoval, jdu zrovna řezat korpus a tak beru pilku do ruky a jdu na to 😉 😉 😉 !!! Díííííkkkkk....

lokalistin
4. júl 2013

@mirinecka ja by som ten korpus nedala, urcite to teplota zabije,ale ja ked to citam a si predstavim,ze by som si mala taku tortu kupit,sorry

mamcas
4. júl 2013

Babulky aky mate najoblubenejsi korpus? Normalny biely myslim. Taky co pekne narastie 🙂 ja robim jeden,je super,len tam treba varit vodu s cukrom a uz sa mi to tak nechce...a tiez neviem,ci to je typom korpusu,ale vzdy mam na druhy den taky rozmokvany povrch a lepkavy totalne. Ako skladujete korpusy? Ja som davala do igelitovej tasky a teraz som skusila potr.foliu a vzdy to je rovnake. Dakujem 🙂

petkaa28
4. júl 2013

Baby krasny letny den prajem 🙂) prosim vas - insp na jedno posch krstinovu tortu pre chlapca by sa u vas nenasli?? Dakujem 🙂

stankapk
4. júl 2013

@mamcas ja robim uz len mramorovany korpus v bielej verzii 🙂

lamps
4. júl 2013

moje dnešné

aduskatt
4. júl 2013

@lokalistin v tom s tebou musim suhlasit