Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
22. júl 2013

@kvietocek7 praveze nebolo, ja som to zmiesala a mala som pocit, ze to cesto je taky....kyprejsie.asi ta krupica tam urobila to, ze tie castice neboli na sebe tak natlacene ako pri hladkej muke a tak tam bolo viac vzduchu, alebo co🙂 kazdopadne viem, ze som na to nezanevrela a som z fachu chemickeho, nie cukrarskeho🙂

aduskatt
22. júl 2013

@kvietocek7 presne, dosli suroviny, vonku hnusne pocasie, ze by psa nevyhnal, tak otvoris skrinu a prudko improvizujes🙂 a tak sa stane, ze najdes krupicu a hladku muku, no kto by siel von pre polohrubu, ze?🙂)

ajka82
22. júl 2013

@kvietocek7 pre tieto pripady mam ja dvojake recepty na korpusy kazdy s inou mukou 😅

kvietocek7
22. júl 2013

@aduskatt no ved presne ako pises...., no a citam ze s tymi casticami - vzajomnym zoskupenim hovori o tvojom chemickom vzdelani a vidis ako dobre, ze jedno do druheho zapada. Aj chemia aj pecenie 😉 Ja som si aj myslela,ze pecenie je len tvoja zaluba nie povolanie 😉
este raz dakujem 😉

aduskatt
22. júl 2013

@kvietocek7 jj, pečenie je zaluba, ale nevenujem sa uz ani chemii profesne🙂 aleje fakt, ze vela z nej aj z fyziky cerpam🙂

lokalistin
22. júl 2013

@mimcak to vazne?to je srada,ze google moje vyhodil 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 to potesi 😀

lokalistin
22. júl 2013

@mimcak inac diky,ja som si to prave hodila do googla a mne moje neukazalo 😀 😀 😀 no neva

z.junasova
23. júl 2013

@aduskatt Jeeeej, ďakujeeem, skúsim ešte pohľadať a ak nezoženiem tak si moja posledná šanca 😀

monikad1
23. júl 2013
monikad1
23. júl 2013

moje minulo týždňové

tertery
23. júl 2013

Holky, nevím už kam jinam napsat 😉 . Chci malému upíct dort k 1. narozeninám, normálně peču buchty, zákusky, cukroví, ale dort jsem nikdy nedělala. Mám představu jen kulatého, zkusit potáhnout hmotou a ozdobit něčím, co svedu....Nebyl by někdo ochotný mi "nejstupidneji" vysvětli, kde začít nebo, co pořídit, neumím vlastně ani žádný krém...moc děkuju nějaké dobré duši

jakelina
23. júl 2013

@kvietocek7 já peču většinou z hladké mouky, tak nevím. Hrubou dávám jenom do nudlí a do knedlíků.

jakelina
23. júl 2013

@tertery začni číst od první strany diskuse, tam jsou takové ty základy popsané. Najdi si videa na netu a nastuduj jak se to dělá podle nich. Všechny jsme to dělaly takhle, popisovat to krok po kroku to je na celou stranu.

tertery
23. júl 2013

@jakelina Díky já jen, že 5372 stránek nezvládnu 😀

pristela
23. júl 2013

@tertery nemusis citat všetych 5000 strán / i ked ja by som ich pomaly citala bo ked sa nieco zle nejakej holke stane tak sem vzdy napise , baby porozmyslaju a vzdy sa najde riesenie , ktore dokaze pomoct aj tebe ak by sa ti to stalo / no na prvych par stran sa dozvies vela na to aby si mohla zacat a aj videa su tam tusin na prvych strankach 😉 takze nieje nutnost citat to vsetko 😉

lifinka
23. júl 2013

@pristela děkuji moc 😉

jakelina
23. júl 2013

@tertery celé číst nemusíš, jak psala pristelka, stačí pár stran.

muffinka8
23. júl 2013

@tertery torta je vlastne ako zákusok len má iný tvar 🙂 aj doma mamka robí do tort plnky z obľúbených zákuskov. Je tu aj druhá téma kde sú recepty, stačí si len vybrať, alebo tortu naplniť svojím overeným krémom.
Skús pozrieť aj www.tortyodmamy.sk alebo www.tortysnov.sk a tam sú tiež recepty a rady na začiatok, tam to možno skôr nájdeš. A keď budeš potrebovať konkrétnu radu tak sa opýtaš tu.

lokalistin
23. júl 2013

@mimcak haha dikes

mamina1978
23. júl 2013

@pipka Janiiiii , si zlatuckaaaa, neboj za zenu si ta nezoberiem 😀 ...... to by som predsa nemohla @pristela urobit.
Ale jedno prianie mam.......... spolocneeeee kafiiicko , ked pridem do BA 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Dievcata......................................................................................................................................................................................
Posledne co pisem na tuto temu sutaz !!!!!!! Velmi som chcela mm totiz dokazat, ze to medzi tych top 20 zvladnem, no nezvladla som.... ☹
Ale dnes............ 🙂
mi moj mm napisal na FB k fotke Kenwoodu..... to najkrajsie vyznanie , a dokaz, ze stoji konecne za mnou ........to je pre mna neskutocna vyhra...... 😵 😵 😵
Citujem ,, Deine Torten sind die besten und ich liebe meine kleine Tortenfee " 😵 😵 😵 😵 😵
,, Tvoje torty su tie najlepsie a ja lubim moju malu tortovu vilu " 😵 😵 😵 😵 😵

Babulky, ste tu vsetky fakt velmi zlateeeeee,a vsetkym vam za velku podporu velmi dakujem, ale uz sa mi nechce o tejto primitivnej sutazi viac zaplnat tuto uzasnu marcipanovu stranku..... 😵 😵 😵

lokalistin
23. júl 2013

@mamina1978 kasli na to i ked mna to tiez riadne rozculilo,mas uzasneho chlopa a krpcov a to je hlavne a mas naaasss 😉

mamina1978
23. júl 2013

@lokalistin jeeeeej Zanetka, ty si na mna nezabudlaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵
Ti su nadhernyyyyy 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ......
Ako si prisla na ten nazov lobster, to by ma v zivote nenapadlo, to su bomboveeee inspiracieeee.... 😵
Dakujeeeeem krasne ..... 🙂
Idem modelovat , normalne sa mi vratila chut , tesim sa na to 😵 😵 😵 😵

mamina1978
23. júl 2013

@lokalistin 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lokalistin
23. júl 2013

@mamina1978 kukala som jednu stranku a tam bol henten a bolo napisane lobster tak som to slahla do googla a mas to tu,neboj ja taka anglictinarka niesom,baby utekam do roboty dneska mame to Betriebsversammlung 😝 tak dufam,ze budu dobre spravy

mamina1978
23. júl 2013

@lokalistin super slovo si nasla 🙂 , prajem vela stastia na firemnej schodzi , urcite bude vsetko ok .... 😉
a pekny den ti prajem ..... 🙂

lokalistin
23. júl 2013

@mamina1978 aj tebe

pipka
23. júl 2013

@mamina1978 tak to mas u mnaaaa, to mi ver !!! 😎 😎 😎

levandulka3
23. júl 2013

jedna mimoriadna na pondelok do škôlky pre princezničky a dvoch princov