Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
29. júl 2013

@lokalistin no ved ani ja som dlho nechodila nikam ☹ ☹ ale ted tak desne driem , že keby nevybehnem raz za cas ma odvezu ☹ ☹ ☹ byvam ted v pracovni od rana10hodky do 3-4 hodky rana nonstop, no uuumiiiram , toto bola taka rychla eksn zbuchana za dva tyzdne/napad aj objednaie aj prevedenie 😀 / bola som @pipka len s kamoskou, len dve, bez noťasov , phone 😀 😀 😀 žužo labúžo 😀 😀 ale myslela som na vas ze zas popisete milion stran 😠 😠

lokalistin
29. júl 2013

@pristela neboj nezavidim,doprajem ti, ja som aj sestru minule nanutila a bola spokojna, ja tesim zajtra domov

simasa
29. júl 2013

@macamac Maca, Ty si číslo! Ďakujem 😀

Babule, myslím na Vás a posielam Vám pozdrav z dovolenky. Tak v tom horku moc nedrite, nech si ľudia dajú radšej zmrzlinu 😀 😀

pipka
29. júl 2013

@pristela leeen si to ty uzi..aj za mna 😎

ja zaftra padam s deckami na hory...tiez taka ekšn, ze dnes sme so sestrekou zbuchali a zajtra padame 😎
a vratim sa a na druhy den zas ny tyzden k nasim...mamahotel...bez varenia bez starosti o deti...na to babka s dedom su 😀 😀 😀 taaaaaakto sa tesim 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tak sa tu zatial majte a moc nepiiiište 😅 😀 😀

macamac
29. júl 2013

@simasa 😀 😀 😉 🙂 🙂 🙂
čaaaaav 😵 😵 😵
práve sme ju dnes zmastili, mňaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam 😵
a nechala som aj kmotrovcom, prídu teraz cez víkend- samozrejme som to šupla do mrazáku 😉 nie na terasu 😀 😀 😉
užívajte si aj za nás 🙂
snáď niekedy už aj my to more uvidíme 🙂 🙂 🙂

woman04
29. júl 2013

@lokalistin veru..nie zlý nápad ...ja ešte nemám síce skúsenosti,aby som niečo ukázala,tak preosiať cukor na MMF 😀
@mamcas @lamps ,,, len konferenčný neviem,či nie je len zvuk 😀 😀 😀

lokalistin
29. júl 2013

@woman04 aj mne sa zda,ze konferencny je len zvuk s videom to nieje zadarmo

jenie123
30. júl 2013

@lokalistin ale to su uzasne starosti.. 🙂)) my teraz planujeme dcerke spravit izbu, vymalovat, nabytok.. tak sa z toho tesim.. 🙂)))

lamps
30. júl 2013

@woman04
@lokalistin 🙂 🙂 🙂 ja si myslím, že my by sme len kecali a ani by nevadilo, že sa nevidíme 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
30. júl 2013

Holky prosím je nějaká šablona jak přepůlit kulatý dort na dvě stejné slzy?? Nebo to musím nějak od oka nakreslit a vyřezat?? Děkuji

mamina1978
30. júl 2013

@akapulko No jasne ze neobtazuje, poslat to moze moja mamina az potom postou v SK 😉
Len mi napis do IP kolko by si chcela a adresu ..........
@jenie123
Inak cena za citronovy creme Paradies je 0,79 € a ked sa mi podari v akcii ( 0,69 a raz som ho dostala dokonca len za 0,59 ) prilozim vam aj blocky 😉

mamina1978
30. júl 2013

Babulky krajkoveeeeeeee ................. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
prosim, hodili by ste mi vase vytvory , ale aj inspiracie z netu s tou kvetinkovou krajkou 😵 😵 😵 😵 😵 Ja by som chcela drahemu ukazat, co som si objednala, lebo ja som mu o tej krajke len vcera povedala 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐
Ked uz teda konecne pochopil moju maniu, tak mu mozem konecne taketo veci povedat 😅 😅 😅 😅 😅 😅 A teraz som mu chcela ukazat nejake torticky s nou a ako na potvoru, neviem ,kde som si ich ulozila , ktore ste tu davali 😅 😅 😅 Dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 🙂 🙂 🙂

aduskatt
30. júl 2013

@jakelina ja som to robila tak, ze som si prilozila dno formy na vrch korpusu, od stredu po kraj som ci naznacila jeden obluk, potom som to dala na opacnu stranu a naznacila druhy obluk, akoby do "S"ka.no, skoda, ze ma nenapadlo to fotit

jenie123
30. júl 2013

@mamina1978 toto je moja.. ale mala som ulozene este nejake od bab a neviem ich najst.. :(((

mamina1978
30. júl 2013

@pipka co si to tu vcera deti chcela podelit, ze by sme si to mi viacpocetne mamky ani nevsimli ???
No obcas sa to asi stava, 😅 😅 😅 Mne sa to stalo prvy krat nedavno, najstarsi syn zamykal dvere , ja som vyparkovavala auto a zabudla nanho 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Az ked som sa ho na prvej zatacke chcela nieco spytat, zistila som , ze som ho zabudla doma 😀 😀 😀 Ale s najmensimi dvoma mam stereotyp, aj ked Tymmiho niekedy necham u tatina vo firme, tak ked nastupujeme do auta, automaticky otvaram oboje zadne dvere a chystam sedacky a pasy 😅 😅 😅 😅
Po tej nedavnej prihode s najstarsim, som si vymyslela, ze ked ten najmensi uz teraz celkom pekne rozprava, budu sa deti po nastupe do auta odratavat sami. Kazdy z nich povie poradove cislo 1.....2.....3....4..... a az potom sa startuje 😀 😀 😀 😀 Boze neviem si predstavit ako to robia tie matky s 8 alebo 10 detmi 😅 😅 😅 😅 😅 😅

jenie123
30. júl 2013

@mamina1978 jasne v pohode.. a teda nevadi, ak mi to dovezie na sk?

mamina1978
30. júl 2013

@jenie123 jeeee si zlata aj tuto som mala ulozenu bola nadherna 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Mne sa totiz niekde v pocitaci statil ordner s krajkovymi tortickami ☹ ☹ ☹

mamina1978
30. júl 2013

@jenie123 samozrejme , ze nevadi , dohodnes sa s nou potom , moze to dat aj tvojej sestre, ked je z BA , pockat kym ty prides do BA , alebo postou , ako budes ty chciet. Ona sa ti ozve ked pride na SK ( nick na MK @jaja555 ) 😉

jenie123
30. júl 2013

@mamina1978 este raz dakujeeeem moc.. 🙂)))
inak kocky ja vas strasne obdivujem, ktore mate 3,4 deti.. ja mam zatial jedno, na ceste druhe a uz teraz si to s dvomi neviem predstavit.. 🙂))

mamina1978
30. júl 2013

@jenie123 aj ja som mala obavy , ked som cakala druhe , ze ako to zvladnut, no pri tretom a stvrtom uz nemas ani cas sa nad tym zamyslat, ono to ide samoooo 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jenie123
30. júl 2013

@mamina1978 pravda.. 🙂)) doma sa urcite nenudite a ja vam veselo.. 🙂))

jakelina
30. júl 2013

@lokalistin děkuji, ten druhý se mi otevřel. Skvělé

@aduskatt děkuji i Tobě.

lamps
30. júl 2013

@mamina1978 ja som robila s krajkou len dve, mám ich aj tu na MK v mojom albume 🙂 a s tými deťmi si to presne vystihla. Ja som sa bála, keď som čakala druhého syna, či ho budem vedieť ľúbiť tak ako toho prvého, jednoducho som si to nevedela predstaviť mať dve deti a pri 3-tej a 4-tej som to už vôbec neriešila

muffinka8
30. júl 2013

@mamina1978 aj ja som si kúpila krajku na vyskúšanie a muž o tom ešte nevie 😅 😀 mne stále chodia nejaké balíky domov, on sa už ani nepýta čo tam je 😀 je mu to jasné 😅
On sa tiež nejak k mojim tortám nevyjadroval, len povedal na výsledok, že pekná, ale postupne sa do toho nejak dostal, videl, aj koľko to mňa stojí času niečo pekné spraviť a tak. Síce o tom nehovorí, ale keď napríklad sa o tom baví s niekým iným tak je vidieť, že ma chápe, že to nie je nič na čom by sa dalo zbohatnúť ako si väčšina myslí, aj že sa to nedá robiť každý týždeň a veľa, že to nie je len šup šup.

A baby čo robíte krajky ( @lamps @jenie123 ... ) čo je lepšie ... nechať krajku len tak uschnúť na vzduchu, alebo usušiť v rúre? Nerada by som ju v rúre nejak presušila alebo čo aby sa mi potom celkom nerozpadla. 😕

lamps
30. júl 2013

@muffinka8 ja som ju na vzduchu zatiaľ ani nesušila, vždy ju šupnem do rúry a je hotovo. Ono musíš si otestovať rúru, koľko bude krajke stačiť sušiť sa, ja som prvú presušila, druhú nedosušila a teraz to robím tak akosi od oka, kuknem do rúry, keď sa mi zdá, že už to je dám ju von a aj keď ešte chvíľu potrebuje dám ju dosušiť

lamps
30. júl 2013

@muffinka8 suším ju pri 90-tich stupňoch

jakelina
30. júl 2013

@muffinka8 já taky suším v troubě a nějakých 12 minut na 85 stupňů a pak zkusím a ještě třeba chvilku nechám dosušit.

katkak23
30. júl 2013

@jakelina ja to preslim od oka na peciasi papier a celkom sa vydrili uz som tak robila dva 🙂