Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

elamaslakova
16. aug 2013

@lucula73 krásne tortičky
@pristela Panda je super a celá tortička je nádherná
@muffinka8 Nádherná tortička, Miky je super
@viera6 Nádherná tortička , aspon 12 Eur za kilo
@muffinka8 Aj chemická sa podarila
@daniela09 Krásne tortičky

Nádherné tortičky ste napiekli dievčence , ja ešte dorobím zemiakové placky a idem dokončiť moju tortičku , potom pridám foto

viera6
16. aug 2013

@elamaslakova to je u nas vela ...chcela som 50,ale veru neviem 😒

aduskatt
16. aug 2013

@oluska88 ano, prachovymi farbami rozpustenymi v alkohole, alebo ak nechces malovat, tak si mozes nechat vytlacit jedly obrazok

oluska88
16. aug 2013

@aduskatt len ten obrazok tlacia na a4 a ja to potrebujem na o vela vacsiu tortu.

elamaslakova
16. aug 2013

@viera6 menej ako 50 neber , je to krásna tortička

jakelina
16. aug 2013

Dnes mám dokončené dorty a konečně víkend. Všechny jsou takové spíš menší, jenom ta s krtkem má necelé čtyři kila, jinak ty dva jsou do tří kilo 😝

lamps
16. aug 2013

@jakelina Majka, krásne všetky a tá krtková je veľmi milá 😵 😵 😵

lamps
16. aug 2013

@pristela Žanetka, keďže si dnes chcela meniť so mnou deti, musím ťa oboznámiť s nasledujúcim .... môj najstarší tu sedí, ja konštatujem, že krásne si tortušu aj pandušu urobila a on mi na to hovorí (čítaj pozorne, aby si vedela do čoho si chcela ísť 😀 😀 😀 😀 😀 ), že mamina ale tá panda bola vo filme tučnejšia 😀 😀 😀 😀 😀, ale inak teta Žaneta spravila tú tortu super 😅

lamps
16. aug 2013

@samanta001 jeden recept na hmotu je hneď na prvej strane tejto diskusie

vladiella
16. aug 2013

@jakelina jo je zlate! na krecka je forma? i na t aticko?

chudadka
16. aug 2013

Pekny den tortickarky!
Jedna moja znama chce odo mna tortu a poslala mi tento obrazok,ze takto by ju chcela ozdobit.Ukecala som ju na jedly papier,tak ale este treba ozdobit dookola a boky.Neviete mi poradit co by sa tam hodilo?

nika266
16. aug 2013

Moje dnešné,ešte jedna ma čaká

jakelina
16. aug 2013

@vladiella ne není na to forma, děláš podle fotky postaviček

chudadka
16. aug 2013

@muffinka8 Krasna,Mickey ako original 😉

denisak77
16. aug 2013

Zdravím Vás,po mesačnej prestávke som sa dala nahovoriť na 3 tortičky,že vraj už nie je tak teplo a už vraj som si dosť oddýchla,ale poviem Vám ,absolutne sa mi ešte nechcelo .A zistila som ,že budem musie šetriť na nový foťák,lebo tie fotky sú strašné ,tá kvietkovaná a krstinová bola krásne jemnúčko zelená,ale nepodarilo sa mi to odfotiť,škoda.

sikag
16. aug 2013

@lucula73 prosim ta tie gulicky okolo torty su v takej silikonovej formicke robene? ako to presne robis / natlacit hmotu, zbytky orezat a nechat trochu stuhnut alebo radsej mrazak? dakujem za tip

vladiella
16. aug 2013

prosim Vas kde tu najdem recept na tvorohovu/mascarpone plnku do torty s ovocim... nemam sancu tych 5454 stran prejst. moc moc vopred dakujem ☹

sikag
16. aug 2013

@pristela torticka je genialna!!!!

sikag
16. aug 2013

@muffinka8 pekne sa ti ten mickey podaril 🙂 aj tie oblaciky su uzasne. spravila si ich z guliciek? a tie si este potiahla alebo si to nejak zohriala ze su take pekne nafuknute? kocky vy ste uplne uzasne, kazdy den krajsie a krajsie detaily. nestiham tu hiiiiikat 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sikag
16. aug 2013

@viera6 ta torticka je prekrasna! podla mna 50 je malo. vies kolko by stala v cukrarni? podla mna aj cez 100. ja som teda este takuto tortu nekupovala ani nepredavala, ale kamaratky ma vzdy ohuria cenami co za torty daju. ja by som tipovala takuto na 70e a to bude este dobra cena

mamcas
16. aug 2013

@viera6 no ja by som pytala 60, mas tam modelacky a je krasna 🙂 ale musis si zvazir, co chces 🙂 ja som si povedala, ze to zadarmo robit nebudem hoci ma to bavi 🙂 urcite stoji aj za viac ako za 60 e 🙂

mamcas
16. aug 2013

Babule stale sa zvacsuje pocet torticiek do ktorych som bezhlavo zalubena 😀 😀 😀 😀 @jakelina ten krtek a ta postavicka na krstinovej su neskutocne 🙂 mas krasny styl 🙂 @lamps postavicky su genialne 🙂 mozno ked budem velka tak sa kbVam na tisic metrov priblizim 😝 zatial si idem po svojej tuctovej lajne 😎

jakelina
16. aug 2013

@mamcas to je moc milé, děkuji krásně. Moc mě to potěšilo. Já právě moc postavičky neumím a tady u toho chlapečka jsem měla určené, že má mít vestičku a košili, šedé kalhoty a kravatu. Tak jsem ráda, že se mi trochu povedl. Paní mi poslala i fotku, ale podobu tu vystihnout neumím, jenom hnědé oči jsem se snažila zvýraznit. Ten chlapeček má takové hodně tmavě hnědé očka.

jakelina
16. aug 2013

@mamcas a nepodceňuj se, máš hezké dorty 😉

mamcas
16. aug 2013

@jakelina jejda je fakt krasny 🙂 hlavne tie detaily, limec, bozsky je 🙂 tak podoba realna sa asi ani neda trafit, ale je zlaty a urcite budu na vetvy ked ho uvidia 🙂
ja sa nepodcenujem, ale nejako neverim, ze niekedy dosiahnem Vasej dokonalosti. Totiz niekto ma aj umelecky dar a boziu trpezlivost 🙂 ja ee 😝

lamps
16. aug 2013

@mamcas joj, ďakujem za veľkú pochvalu a isté je, že určite ma dobehneš a možno aj predbehneš a ja budem musieť dobiehať teba 😀 😀 😀 😀 😀.
Dievčence moje boli si pre postavičky a normálne boli z nich paf, kamoška aj s manželom pozerali a až mali slzy na krajíčku a husiu kožu po tele, ja som z toho paf teraz a nechápem ako málo stačí na to, aby človek niekoho potešil 😵 😵 😵 😵

safica84
16. aug 2013

ahojte zenusky, moja 3tia torta ale prva objednavka pre whiskey oblubenca - oslavenca, tak sa tesim, ze ma spoluziacka poprosila

jakelina
16. aug 2013

@lamps to je moc milé, to ti přeju

lamps
16. aug 2013

@jakelina 😵 😵 😵 😵 😵 ďakujem. Majka a pozerám tu na toho tvojho fešáka na torte a rozmýšľam ako si mu robila tie vlasy? má ich dokonalé