Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cwilinge77
26. aug 2013

@gabkostanka dakujem, uvidim ci budu suhlasit, aj ked postavicky to neni moja silna stranka 🙂

zaciatocnickalubka
26. aug 2013

pekny vecer prajem, mam otazocku na Vas 😅
skusala som tu hmotu z cukrikov a celkom sa vydarila, no budem potrebovat co najtmavsiu farbu /modro-cierna/, myslite, ze je dobry napad tuto hmotu farbit na tmavo s gelovou farbou? ci sa to bude moc trusit ako som sa tu uz docitala, ze sa moze stat. ake su Vase skusenosti?
za skoru odpoved dakujem

katarina51
26. aug 2013

@wera.g Nááádherné a ten balík sa ti podaril. 🙂 🙂 🙂

jenie123
26. aug 2013

@zaciatocnickalubka ak das vela farby, trusit sa ti bude.. tuto hmotu je problem zafarbit na tmavo.. vyskusane to nemam, ale viem, ze kocky davaju do hmoty bielu cokoladu a vtedy sa hmota lepsie zafarbi..

gumidekmomo
26. aug 2013

@mimcak heh Dakujem já som hladala 🙂

euka210
26. aug 2013

mam otazku 🙂 ...chcem robit tvarohovu plnku do torty, ale kedze bude jedna vrstva parizska, tak nechcem so smotanou a maslo uz vobec. Vyzdri mi kombinacia puding, tvaroh, stuzovac? Lebo taku som zatial nenasla.

florentina
26. aug 2013

@maya30 zase jakože úplně dokonalé dortíky....smekám, ochám, ukládám 😎

pristela
26. aug 2013

@mimcak ja som ho nerobila roky 😅 ale google isto najde recept, promin nepamatam ☹

lokalistin
26. aug 2013

@wera.g mas uplne uzasnu robotu

lokalistin
26. aug 2013

@kader no podla mna je dokonaly

lokalistin
26. aug 2013

@mimcak taku podobnu abe edu mam sice drahsiu ale pismena maju 5 cm a to je vela je to moc velke ta co si si objednala je peknejsia

danjelca
26. aug 2013

ahojte baby...akože na úvod vám musím povedať že z vašich tortičiek nechápem....akože nádhera....ja idem robiť malému k roku svoju prvú a to akože figurky mám kúpené takže idem ju lennpotiahnuť aj to sa trasem či to zvládnem...
ste šikulky nádherné práce tu máte a fantáziu..klobúk dole, obdivujem to.

lokalistin
26. aug 2013

@zaciatocnickalubka ja ked chcem tmavu tak len s cokoladou chuti inak a ide tam malo cukru ale be to ab ine kvalitou potom

aduskatt
26. aug 2013

@danjelca neboj, netras sa, zvladnes🙂

luciahromadkova
26. aug 2013

@79zuzana mozno ti pomoze...

zsuzsu
26. aug 2013

@euka210 slahacku vyslahat s cukrom a potom zamiesat tvaroh a mascarpone a vanilku. mnam 😉

mimcak
27. aug 2013

@pristela nevadí niečo nájdem. 😉

ollako
27. aug 2013

Ahojte moja prva mensia svadobna, darcek kamaratke malo tam byt povodne viac tych kvetov, ale pri manipulacii sa mi polámali, ale myslim, ze to vobec nevadi

sisix
27. aug 2013

@ollako Krásná a jednoduchá dortička.Takto se mi moc libí, asi se ty květy měli zlámat. 😉

sisix
27. aug 2013

Prosím o radu. Dostala jsem od kamarádky dortové oplatky a nevím co z nich udělat. Nemate nějaký dobrý recept??? Děkuji

79zuzana
27. aug 2013

@luciahromadkova dakujem velmi pekne... dnes uz budem musiet nieco vybrat, lebo do rana musi byt hotova ;)

vlada111
27. aug 2013

@jakelina tak ty si iná šikulka, ja robím niekedy jednu za týždeň a mám dosť. A chodievam spávať po jednej každý deň 🙄

jakelina
27. aug 2013

@vlada111 no ty ale děláš celý úvazek, tak asi proto máš toho času ještě míň než já. 😉

vlada111
27. aug 2013

@jakelina ale kde, mám len dve deti, robím z domu, takže aj operiem a navarím cez deň. Asi som nemožná 😝

mamcas
27. aug 2013

Ahojte sikulky 🙂 rozmyslam nad nejakym cokoladovym kremom bez slahacky a tak, proste vymyslam 😝 a idem sa spytat, ci moj napad ma sancu drzat pokope 🙂 rozmyslam spojit cokoladovy puding, cokoladu a mascarpone, co vy na to? Je to uplna blbost? Na zaver asi nejake to maslo, podla konzistencie... napiste mi svoj nazor, mate viac sksenosti ako ja 😀 kujem 😀

evala777
27. aug 2013

@mamcas čokoládový puding s mascarpone som spojila, pridala som tam aj maslo, čokoládu už nie 😉

mamcas
27. aug 2013

@evala777 nooo len prave tej coko sa bojim, ze co spravi 😝 ci to cele neroztopi... ale diiiik 🙂

svadobnesaty1
27. aug 2013

Ja robievam čokoládovú tortu s čokoládovým krémom - puding + čokoláda + maslo. S mascarpone to môže chutiť ako termix, myslím si 🙂

evala777
27. aug 2013

@mamcas skús čokoládu dať do mlieka ked varíš puding, takto ja pridávam a potom by to už mohlo byť nie? 🙂

mamcas
27. aug 2013

@evala777 noooo to je super napad 🙂 a na mnozstva by si ako dala? Tri coko pudingy do 9dcl mlieka a 200g coko? Mascarpone by som pridala podla chuti 😉
@svadobnesaty1 to je urcite tiez mnamka, ake davas mnozstva?