Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

chrobackach
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vladiella
3. okt 2013

@sisix ahojky este ma napadlo, zatial sme sa bavili o gelovych farbach ale co praskove. Mozno je lepsie to na potah natriet a nie do neho miesat... Praskove ja ale doma nemam na porovnanie. A neviem ci silver s. Alebo azo f. Su I praskove?

vladiella
3. okt 2013

@sikag svihnito do 2. Do postupov.

sisix
3. okt 2013

@vladiella o praskovych moc nevim.

zojaaa
3. okt 2013

Ahojte, idem urobit svoju prvu tortu na 1. Narodeniny svojich dvojiciek.
Rozhodla som sa, ze si vyberiem potahovu hmotu smartflex velvet 1,4kg. Vobec nemam predstavu, na co vsetko mi to vyjde....bude stacit 1,4 na klasicku okruhlu tortu + vymodelovanie mena a cislice????
Kupim asi vanilkovu alebo mandlovu....ak som to dobre pochopila, to je biela hmota, ktora sa farbi...mohli by ste mi poradit akymi farbami sa mi bude najjeduchnejsie pracovat? Alebo si mam kupit sprej?
Ked to potiahnem, kedy mam zacat farbit?
A este mi pls poradte nejake lepidlo alebo gej , cim tam prichytim meno???
Rozmyslala som este , ze to dozdobim asi nejakymi nejedlimi figurkami....

Dakujem za vsetky rady ! 🙂

halienka
3. okt 2013

@zojaaa 1,4kg smartflex ti v pohode vystačí 🙂 Neviem či existujú farebné spreje, ja farbím gelovými farbami, ktoré sa kupujú tam kde aj smartflex, v cukrárskych potrebách. Sú dosť drahé, ale dajú sa zmiešavať az toho vytvoriť iné farby,tak si premysli aké farby chceš a podľa toho si zo 2-3 kúp. Týmito farbami sa farbí hmota ešte pred poťahovaním, dáš kvapku, dve, možno bude treba viac, záleží od farby a v rukách riadne premiesiš až sa ti celá hmota rovnomerne zafarbí. Potom potiahneš, tak isto farbíš aj na písmenká a iné ozdôbky. Tie písmenká a ozdôbky sa dajú lepiť obyčajnou vodou, proste plochu ktorú ideš prilepiť potrieš štetcom namočeným vo vode, a keďže smartflex je sladký tak sa ten cukor trichu na povrchu vďaka tej vode roztopí a zmení sa na lepkavý a pekne sa to prilepí, proste ako keď oblizneš lízatko, tak je lepkavé 😀

eliska22
3. okt 2013

@zojaaa toľko hmoty ti vystačí v pohode, farbí sa hmota, tak ako písala vyššie halienka, ešte pred potiahnutím, ak neplánuješ do budúcna veľa piecť, tak ti postačia aj práškové farby - kúpiš napr. v drogérii alebo aj cez net, tie sa zarábajú s kvapkou vody, alebo bieleho alkoholu, len máličko tej tekutiny,aby sa farba rozpustila a tiež to potom zapracuješ do hmoty a premiesiš, kým nebude hmota rovnomerne zafarbená 😉 sprej by som si nekupovala...

daniela09
3. okt 2013

prípravy

sikag
3. okt 2013

@zojaaa z farieb ti staci zlta, modra a cervena (tie kupis aj praskove v drogerii) a z toho namiesas hocijaku inu farbu, len opatrne, nedavaj toho vela. a jasne kupovane postavicky su velmi pekne na torte. pozri toto bola moja prva torticka. staci dobry napad, tak si nieco vygoogli

zojaaa
3. okt 2013

@halienka
@eliska22
@sikag
Dakujem, treba tu hmotu dat najskor do mikrovlnky, aby mi zmekla?
A cim to potom potiahnem, aby sa ta torta tak leskla?

Takze nasledovny postup: spravim si korpus, plnku...urobim tortu a dam chladit....kolko hodin musi byt v chlade, aby mi dostatocne stuhla? Potom urobim ten smartflex natiahnem, obrezem, urobim pismenka a cislicu, prilepim...
Teraz to musim dat zasa do chladu? Alebo mozem dalej dozdobovat, napr. Perlickami, alebo lentilkami? Tie ako prilepim?

Diky 🙂

holkovad
3. okt 2013

svadobná

chvapilu
3. okt 2013

děkujem za dobré rady ,našla jsem si lehčí obrázek a hlavně dát hmotu do ledničky mi strašně pomohlo,Přikládám foto pandíka a poprosím o Váš názor,co by jsem mohla vylepšit atd,ještě jednou moc děkuji a přeji krásný den

momoyka
3. okt 2013

@aduskatt zrozumitelne, dakujem krasne... uz som hladala, len som nenasla taku peknu, co by sa mi pacila...

eliska22
3. okt 2013

@zojaaa napíšem ti ako to robím ja, upečiem si v jeden deň korpus, keď trochu vychladne dám ho do chladničky,aby sa mi lepšie rozkrájal, potom ho naplním, po naplnení ho väčšinou nechám cez noc v chladničke, na druhý deň si vymiešam maslo s odrezkami z korpusu, alebo môžeš len maslo s cukrom a obmažeš celú tortu tým, dáš na cca 1-2 hoďky do chladničky - ja to väčšinou mávam pekne stuhnuté už aj po pol hodinke, ale dávam tam tie odrezky z korpusu, to je potom ako beton 😀 potom si tortu prekladám na čistú podložku - karton obalený vpapieri ozdobnom a zarábam si potom hmotu - smartflex nedávam do mikrovlnky, po kúskoch si odrezávam z tej hmoty, lebo je tuhá a naraz by si to nerozmiesila, tie kúsky si rozmiesim postupne v rukách a potom to spojím, miesim, pridám farbu, miesim, rozvalľkám, potiahnem tortu, uhladím, orežem, a zdobím 🙂 všetko lepím vodou a vpohode mi to drží, už ozdobenú dám do chladničky a hotovo 😉 môžeš upratovať kuchyňu 😀

eliska22
3. okt 2013

@zojaaa kým zdobím a niečo musím poprípade vyrobiť, tak tortu dám vždy do chladničky 🙂

eliska22
3. okt 2013

@chvapilu ja by som nevylepšovala nič, je krásny 😵 šikulka 😉

mamcas
3. okt 2013

@chvapilu mne sa pacia tie chlpky trciace 😀 je to realny chlpacik 😀 akurat, ze nabuduce by som mozno spravila gulatsiu hlavu.. ale je krasny, fakt sa Ti podaril 😉

halienka
3. okt 2013

@aduskatt prosím ťa koľko najmenej a najviac má ten tvoj posuvný okrúhly ráfik? Od koľko dokoľko cm sa dá spraviť kruh? Píšem jak tatár, dúfam, že mi rozumieš 😀 😀

zuzka7512
3. okt 2013

@viva13 ja som ho kúpila aj u nás v drogérii...

evvina
3. okt 2013
dadulka271
3. okt 2013

Moja dnešná 🙂

aduskatt
3. okt 2013

@halienka od 15,5 do 29,5 cm

danielik79
3. okt 2013

ahojte aj ja sa po dlhom čase pochválim mojim dnešným výtvorom...svadobnou ...

lucula73
3. okt 2013

@dadulka271 prosím ťa z čoho si robila ten mobil?,podobná ma čaká o dva týždne 🙂

dadulka271
3. okt 2013

@lucula73 kupila som margot tičinku a obalila hmotou 😉

sikag
3. okt 2013

ak niekto hladal tento extruder maju ho v roznych kreativnych potrebach - podla mna aj v davinci bude
alebo aj na tychto strankach napr
http://www.animas.eu/p/1273/extruder-srobovaci-...
http://www.hobby-web.sk/hobby-web/eshop/0/3/5/1...

chvapilu
3. okt 2013

já jsem ve skupině dortování a mají tam úžasné ceny a spoustu věcí https://www.facebook.com/groups/183410975175043/

blcha
3. okt 2013

ahojte babulky tak som dnes dobojovala tu svadobnu a nazvala som ju opacha ozrutna neako sa mi nepaci ale je taka ako ju chceli mne sa strasne nepacia tie srdcia navrchu su take co ja viem hnusne 😝 bez nich by to bolo krajsie alebo som im tam chcela dat len take jednoduchsie elegantnejsie srdiecko aj som mala dnes nevesticku na navsteve a ukazovala som jej tie srdcia ale chce tam mat to co tam je tak to tam ma no a moje premierove ruze aj sa mi o nich sniva 😀 😀 😀 😀 tak dufam ze budu spokojny 😉

jachin
3. okt 2013

Nerobila ,prosím vás, niektorá krém Kinder Bueno? Chcem vyskúšať, lebo si to ľudia chvália, ale všade som našla len recept na zákusok..