Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
3. nov 2013

@ludkas31 ja som piekla v okruhlej forme a potom obrezala,lebo som nemala taku velku misku,ale vtedy mi tu kočky radili v miske,ale nezohnala som v rýchlosti takú velkú. Hlavu mám tiež korpus + punčovinou dotvarovala..

mamcas
3. nov 2013

@mysiatkoo a kdeze to byvas ked si okres DS? Sa ti smeje ked si v tom majster 😝 mna vytaca, ze neviem mat tie hrany pekne ako baby tu, hoci maslujem, hladkam, som asi nemtava 😠 tak keby boli z polovice take ako tvoje som spokojna 😀

bubobubina
3. nov 2013

@lawli naaadherneeee su vsetky, a ta halloweenska nema chybu, kraaaasna, ak sa smiem spytat, ten mesiac je z tortovej oblatky?

mysiatkoo
3. nov 2013

@mamcas 5km od DS, to mas z BA na skok 😉 len sa ohlas vopred, lebo u nas je casto daka navsteva 😝

elamaslakova
3. nov 2013

@lawli Nádherné tortičky
@dada2007 Krásne tortičky
@dagmarmustafa krásna tortička

mimcak
3. nov 2013

@lawli krásne všetky tá haloweenska je super. a ty šmolkovia waw ja som ich robila iba raz,ale tie modre prýšerky teda dali zabrať. 😖 ,ale ty tvoji su super

maya30
3. nov 2013

ahojte, pridavam tortusky z tohto tyzdna, nastastie som nemala viac ako 2 na jeden den, lebo s oboma detmi to je na slucku 😅 trochu mi vadia vsetky tie napisy na tortach, ale chceli to tak, tak co narobim..

sticker
3. nov 2013

@lawli Nádherné tortičky!!!!! Tie farby.... ach, môžem snívať.....
@dagmarmustafa Krásna tortička, s dovolením som si ju uložila.. Možno raz si trúfnem 😝

sticker
3. nov 2013

@maya30 Krááááása 😵 😵 😵 😵 😵

voskovaeva
3. nov 2013

Ahojte cukrarky neviem zohnat sablonu se strukturou kuze mozte mi poradit kde kupim?? 🙂 dakujem

pukica
3. nov 2013

baby mate niektora skusenost s tymto kremom?

Vynikající čokoládový krém s nuttelou :o)
2 čokoládové pudingy, 0,5 litru mléka, 2 lžíce cukru-z toho uvaříme puding Ještě horký puding smícháme se 4 vrchovatými lžícemi nuttely (dávám dvoubarevnou-čokobílou,v kauflandu nebo tescu kolem 30 korun)k tomu přihodíme 3 kostičky hořké čokolády.Toto necháme vychladnout,občas promícháme,aby se neutvořil škraloup.Mezi tím vyšleháme 350g másla(může být i 400g)se 4 lžíce i moučkového cukru.Nakonec vše smícháme s vystydlým pudingem,krém je výtečný. Dělám ho i pod potahované dorty. V kombinaci s oříškovým korpusem jé luxusní.

bojim sa toho mlieka ci ho nebude malo na dva pudingy,kedze na pudingu je recept a tam pisu ze pol litra na jeden puding... ci to nebude huste jak fras... dakujem za pomoc,torsk ami to suri tak poprosim ak tu niekto je vie takmi frisko odpiiiiste dakujeeeeeem 🙂

lawli
3. nov 2013

@mysiatkoo ďakujem 🙂
@vlada111 jeeej zase tvoja tortička ,tak to je už druhá čo som robila podľa tvojej, myslím ,že to bude ta s autičkami...poslali mi foto a chceli tam naviac akurát to meno...dúfam ,že to nevadí...ďakujem za inšpiráciu ,aj mne sa tvoja páčila a mala som obavy ,či im ju spravím podľa tvojej...ale robila sa moooc dobre ... 😵
@lucula73 ďakujem pekne...ružičky robím jednoducho ...spravím si stred (takú kvapku) a na to 2 - 4 lupene podľa potreby ,konkrétne na tej s motýlikom sú 2 a na niektorých maximálne 3 lupene... 😉
@eliska22 ďakujem ...poslali mi predlohu... 🙂
@macamac ďakujem za milé slová ,som rada že sa ti moje tortičky páčia...a prosím neodpadávaj...ale postavičky som sama modelovala 😵
@bubobubina ďakujem pekne...mesiac je len z marcipánu ,je hrubý cca 0,5 cm 🙂
@elamaslakova ďakujem 🙂
@mimcak ďakujem ,ja som tých modrákov robila už tretíx ,ale pohoda ,nemala som s nimi problém... 🙂
@sticker ďakujem ...prečo máš problém s farbami ? ...ak myslíš na to ,že používaš MMF ,tak aj ja...iba tmavé modelované časti sú zo smartu...inak všetko MMF 🙂

simasa
3. nov 2013

Ahojte babule,
...kalkulačka 🙂

dagmarmustafa
3. nov 2013

@simasa Bomba.Ake velke su tie pismena a cislice.Vyzera to strasne male a tak precizne urobene.Klobuk dolu.

gelinka75
3. nov 2013

@pukica ja som robila tak isto nutelovy krem, z pol litra mlieka a 2 coko pudingy, 100gr cukru, potom som pridala 3 lyzice nutely a ked to vychladlo tak som pridala vymixovane maslo, bolo to akurat, vobec nie tuhe, krem je fakt uzasny

pipka
3. nov 2013

@simasa ty kokiiii, to ako ozajstna 😕 😎 😎
to aku abecedu si pouzila....ake velke su tie tlacitka? 😕
uuuzasnaaaaaaaaaa 🙂

aduskatt
3. nov 2013

@voskovaeva sietka z cesnaku🙂 vyzera ako koza

pukica
3. nov 2013

@gelinka75 dakujem krasne,tak to idem oskusat 😉

mysiatkoo
3. nov 2013

@simasa absolutne dokonala!

dada2007
3. nov 2013

@pukica ja som ho robila.......0,5l mlieka stačí 😉

pristela
3. nov 2013

@pukica vzdy sa dava menej mlieka , pretoze to musi byť pevne aby si nemala plnku moc riedku a nevytekala ti pak 😉

simasa
3. nov 2013

@pipka
@dagmarmustafa
Ďakujem babule. Ale to je normálna abeceda - 1,5 cm výška. Torta mala tuším 35 x 24 cm.

pukica
3. nov 2013

@dada2007
@pristela dakujem dakujeeeem,uz s ana nom pracuje,dufam ze s apodari a ze bude chutit 🙂

mamcas
3. nov 2013

@mysiatkoo sa ani necudujem, ze chodia na navstevu pri tvojom cukrarskom umeni 😝 obavam sa, ze ja pri 2 detoch tiez tazko dojdem a hlavne vtedy ked budes torticku davat do cokoladoveho satu 😝 ale skusim to dakedy ked naberiem odvahu a budem toto skvele forum informovat 😝

simasa
3. nov 2013

Babule, prešla som všetky tortuše víkendové (apoň dúfam) a je to fakt nádhera. Víkendy v tejto téme sú proste úúúžasnééé 😵

simasa
3. nov 2013

@mysiatkoo ďakujem 🙂

chvapilu
3. nov 2013

Dobrý den,moc děkuji za pochvalu harlekýnu a posílám foto včerejší zábavy.

elamaslakova
3. nov 2013

@maya30 Nádherné tortičky , ako maľované 😉
@pukica Ja dávam na 250dcl jeden puding a nie je to husté , tak ma to naučil syn on je cukrár ,ale nevenuje sa tomu , ja som mu to prebrala 🙂

mia1111
3. nov 2013

@vlada111 - ahoj moja, ďakujem za opýtanie 😉 mám sa dobre a veru, možno o 3 týždne už nás bude o jedného viac 😉 . Tento posledný mesiac je asi naj, konečne môžem jesť všetko 😀

mia1111
3. nov 2013

jééééj, babulky, krásne tortičky ste zasa popridávali, idem ich dokukať, kým mám chvíľu kľud 😀