Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

victoireux
13. nov 2013

@pristela úžasný... 🙂

anda1980
13. nov 2013

@lucula73 a co tak jeho v nejakej filmovej scenke, kde ucinkoval? alebo ako sedi na gauci pred telkou.
ale napad Majky je super.

mamina1978
13. nov 2013

@pristela Zanetka, bombovyyyyyy je ..... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 postup aj cela tortuska 😵 😵 😵 😵 😵 Skoda, ze neuvidim original v casopise ☹ Ale teda s otvorenymi ustami pozeram, sladka carodejnica siiiiiii 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

akapulko
13. nov 2013

zienky prosim Vas ako mam namiesat farbu aby som dostala taky odtien ako ma rebelka na vlasoch?je nejaka cerveno rysava 😒

akapulko
13. nov 2013

alebo tu je origi obrazok🙂

jakelina
13. nov 2013

@akapulko do žluté trošku červené a hnědé

akapulko
13. nov 2013

@jakelina dakujem skusim🙂 😉

lucula73
13. nov 2013

@anda1980
@jakelina
@anda1980 dík kočky,ten filmový pás alebo klapka b nebol zlý nápad,aj ujo google také našiel,no uvidím,čo mi povedia 😉

ludkas31
13. nov 2013

ahojte, pridavam dalsi z mojich pokusov, (nie moc vydareny pokus), skusala som klieste a bordury, s tymi kliestami vobec neviem ako mam robit, vobec mi to neslo, poradite niekto? vdaka

ludkas31
13. nov 2013

@mysiatkoo vdaka

rainee
13. nov 2013

ahojte baby, ktore peciete torticky, neviete mi prosim poradit kde maju v BA dobry vyber marcipanovych figurok? konkretne potrebujem vcielku 😉 vyrobit na zakazku to uz nestiham dat, lebo ju potrebujem na sobotu. diky za rady.
povode som chcela dat vyrobit celu vcielkovu tortu, ale bohuzial cena bola dost vysoka, tak to musim poriesit takto.

maya30
13. nov 2013

@pristela Zanetka prosim ta ked si robila tie ozdoby z bonparov, oni sa daju take rozpustene trochu tvarovat ? Chcela by som spravit plamene ci ohen na motorkarsku tortu, tak rozmyslam ci by to neslo aj z tohto

maya30
13. nov 2013

@zz134 dakujem, shrek s fionou su najlepsi 😅

mysiatkoo
13. nov 2013

@maya30 ja som tiez skusala... a tvarovat sa to da tak, ze si napr. drotik vytvarujes tak ako xces, do toho vylejes rozpustene bon-pari a po stuhnuti drotik odstranis... plamene z toho mozu byt super 😵 (potom pozor na vlhko, je to citlive 😉 )

lucula73
13. nov 2013

@rainee
http://tortyodmamy.sme.sk/node/174023
to je veľmi jednoduché,neskusiš to sama urobiť? tu máš postup detailný 😉
či predávajú niekde neviem,nie som z ba,ale tu si všetky dievčatá modelujú figurky samé 😉

sarinka2007
13. nov 2013

prosim poradte niekoho z prievidze ktora spravy tortu podla zelania.diky

maya30
13. nov 2013

@mysiatkoo dakujem, s drotikom by ma to nenapadlo... a kde mi to nenavlhne ? Este ma trapi co to spravi ked to zapichnem do torty alebo v chladnicke, ale tak skuuusim 😉

mysiatkoo
13. nov 2013

@maya30 tuto som to skusala na tejto dobabranej https://www.facebook.com/photo.php?fbid=5186839... ...

hlavu som robila tak, ze som si na drevenu dosku dala papier na pecenie a do plexoveho kruzku (vyrezavatko) som naliala bonpari, zbytok som si tvarovala drotik a nalievala do toho.... velmi ryxlo to tuhne, ked to z rury vytiahnes, takze relativne skoro vies dat prec aj ten drotik - nelamalo sa mi nic.... kedze som sa bala to dat rovno do torty, prave kvoli tomu, aby sa to neroztopilo, capla som to na ten polystyren a oni si to uz dali bez toho (nastastie) ;) ... ale ked som cez noc nexala na parapete anjela, rano sa mi to zle odlepovalo, lebo to navlhlo pod oknom...pomohla xladnicka

aj tu je to jazierko bonparove https://www.facebook.com/photo.php?fbid=5251451... ... a tu uz som to capla do torty hned vecer - snazila som sa len trosku to upevnit... v xladnicke prezilo v pohode 😉

rainee
13. nov 2013

@lucula73 len ja vobec nepeciem ani nemam k dispozicii tie materialy ☹ potrebujem proste jednoduchu figurku, len v cukrarni som zatial nezohnala.

mamina1978
13. nov 2013

@rainee kedze to je na poslednu chvilku, a ine nezozenies, nemohla by si tam dat na torticku hracku figurku ? Bolo by to prekvapenie dva v jednom. 😉
Sladucka, pekne ozdobena torticka a hracka ako darcek 😉 🙂

rainee
13. nov 2013

@mamina1978 tiez som rozmyslala, navyse hracka by nam aj zostala. mozno este v draciku zozeniem nejaku vcelu maju 😀

marianabila
13. nov 2013

dievcata,potrebujem pomoc 😅 napiste mi prosim niektora recept na korpus s priemerom 34cm.... ☹

aduskatt
13. nov 2013

takto som sa popasovala s krajkou . 3,5 kg pribinak, jahody...

pipka
13. nov 2013

@pristela milaaacik mne je uuuplne jedno kedy sem prides, mne skratka cinkni a budes tu 😎 😵 😵 zacinam ratat dni do toho vyrocia 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

a co zas beries ATB? to kolké uz? 😕

pipka
13. nov 2013

@aduskatt super krajka, len mi povedz, preco ty mas tie fotky stale take akoby zahmlene? 😕 😒
to 50% uberie z kvality torty ☹

aduskatt
13. nov 2013

@pipka no to keby som vedela.....aj som cistila vsetky oci, ktore ten fotak na mobile ma, aby to bolo ostre a prd..........
fakt neviem, co s tym.........

anda1980
13. nov 2013

Zienky, prosiiiim, poradte mi:
Cukrarocky, ak by ste mali trosku casu, nenapisali by ste mi kombinacie plniek a korpusov, co u vas najviac ficia, alebo co si zakaznici najviac chvalia? lebo chystam sa na tortu pre manzela, a volako neviem, co pokombinovat. prejedeni sme pribinacika, parizaku a mascarpone s b. coko, karamel ani gastanove pyre nema rad a ja volako neviem, co skombinovat. poradite? vopred vam dakujem a krasny aj ked uprsany dnik zelam, nech vam praca ide od ruky 😉
dakujeeeem 🙂

broucek2
13. nov 2013

Dnes jsem byla no kurzu, tak se jdu pochlubit. Mám z ní velkou radost, takže jsem ji musela odfotit i teď za tmy.

jakelina
13. nov 2013

@broucek2 ty jsi šikulka, je nádherná. Byla jsi u Jůlie??