Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
15. nov 2013

@ajka82 tak to mne sa uz stalo 😅 bezne revem, ked sa mi "darí" 😅 😅 😝
a ja ako sa poznam, tak by som sa na treti pokus uz asi ani nedala...sice neviem co by som spravila, ale minimalne by som si porevala 😀 😀 😀 😅

lifinka
15. nov 2013

ahojhky holky, přidávám včerejší dokončený "zlatá svatba", dnes jsem pro změnu na ibalginu, děcka mě nechtěly včera nechat ten dort dodělat, myslela jsem, že už zešílím....strašně zlobily!

ajka82
15. nov 2013

@pipka tak mne doteraz lietali veci po kuchyni ked sa nedarilo 😀

mamina1978
15. nov 2013

@ajka82 Nadherna cokoladovaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 Co tam po cokotransfery, takto vyzera uuuuzasne..... 😵 😵 😵 😵 😵 Mnaaaaaam 😉 🙂

lucula73
15. nov 2013

@ajka82 no čokoláda je potvora,ale je krásna...........a prosím ťa,ten kvietok sa ako robí?čo to je?pýtam sa asi blbo,ale ja kvety nemusím,len je načase,aby som okrem ružíčiek dačo iné vyskúšala,nie moc zložité 🙂

lawli
15. nov 2013

pridávam moje tortičky...a všetkým prajem pekný víkend 🙂

sarah00
15. nov 2013

@lawli máš nádherné torty. prosím ťa, tú knihu si ako robila, že máš ten vrch taký pekný, presné hrany? je to oblátka obalená v poťahovke? nemáš náhodou postup ako si to poťahovala? ďakujem

aduskatt
15. nov 2013

a holubnik je na svete, punčová🙂 snáď to prežije a nezletí

pristela
15. nov 2013

@aduskatt Aďka, keby si sla na tieto strany , tak ťa isto čakám na kavicku aj s tým ústrojensttvom s ktorym fotis tortušky 😀 😉 porod holubniku som čitala na modrej stránke 😀 super sa podaril 😵

aduskatt
15. nov 2013

@pristela dakujeeem🙂) teda aj za pochvalu, od Teba teda potesi obzvlast, aj za ponuku a prishaaaaam, ze som vsetky fotakoidne mobilove okienka dokonale vycistila pred fotenim...... aj svetlo za chrbtom si zazala, ale je tu zamracene ako svina☹ skusim draheho dokopat k tomu, aby spojazdnil fotak......lebo ma tie fotky faaaakt ze seru.......☹

ajka82
15. nov 2013

@mamina1978 @lucula73 dakujem baby 😉
no ten kvietok ani sama neviem ci vobec taky je original, ale pre mna jednoduche riesenie, do stredu namotam piestiky a listky su na drotiku a robene podobne ako na pivonku, len na vykrajovanie pouzivam kolecka, ktore zrezem z boku ku spodu a kazdu vlnku trosku "natiahnem" kosticou, potom ich po noci pospajam dokopy... hadam je to tak trosku zrozumitelne popisane, keby nie najblizsie ti nafotim 😉

lawli
15. nov 2013

@sarah00 Ďakujem...čo sa týka tej knižky ,tak ten vrch je iba marcipán....nie je tam oblátka a ani nie je robený dopredu ,teda vytvrdnutý...postup nafotený nemám ,nestíham...ale aspoň "letmo" opíšem...najprv si vyvaľkám dlhý pás na tri strany torty...spravím ho o čosi širší ako v skutočnosti potrebujem...natočím si ho na rúčku drevenej varešky a potom pekne dokola obmotávam, tak aby som spodok mala pekne na podložke...pri vrchu si prebytočnú hmoru obstrihnem nožnicami, tiež v oblinách ,tak ako potrebujem ,aby mi pekne kopírovali tortu. Nožom naznačím akože listy....a vrch ,ten si zase vyvaľkám hmotu ,premerám si presne tortičku ,aby som mala toľko po stranách čo potrebujem ,vyrežem si vrch a pomaly natočím na valček ,tak aby mi visela ta strana čo potrebujem dopredu. jemne položím na tortu ,v zadnej časti dohladím k spodku torty a odrežem...v prednej časti si podopriem pravítkom ,aby mi rožky pekne stáli a dozdobujem...potom už len odstránim pravítko a hotovo ...snáď som trochu pomohla 🙂

aduskatt
15. nov 2013

boze, to je komentar, pri oznameni konecnej sumy za tortu 36 EUR, ze ci to je aj s masazou..........a nenaserte sa......este ze to je kamos

mamcas
15. nov 2013

@aduskatt by som povedala, ze od kamosa to este viac vytoci 🙄
Ja uz normalne rozmyslam, ze budem hovorit cenu dopredu a basta...

mamcas
15. nov 2013

tak moja prva topanocka je na svete... povedala by som, ze vsetko az na opatok islo v pohode, aj ked ma cela milion nedostatkov... nechapem ako robit ten opatok, musim pohladat postup dajaky, lebo mne to fakt islo strasne zle a aj to podla toho vyzera...
@mamina1978 dakujem velmi pekne za pomoc a dovolenie okopcit tvoju botku 🙂

marianabila
15. nov 2013

@lawli 😲 nadherne!!!

mamcas
15. nov 2013

no ja som asi cudna, ale ked si clovek zada do googla ze baby cakes a vyskakuju tam same bakatka, ktorym rezu do hlavy, to je pre mna hruza ☹ normalne sa na to neda pozerat... 😔
Nemate zenusky tip na nejaku milucku torticku k narodeniu babatka? Formicku nemam, takze nieco neformickove... Dakujem moc

mamcas
15. nov 2013

no ja som asi cudna, ale ked si clovek zada do googla ze baby cakes a vyskakuju tam same babatka, ktorym rezu do hlavy, to je pre mna hruza ☹ normalne sa na to neda pozerat... 😔
Nemate zenusky tip na nejaku milucku torticku k narodeniu babatka? Formicku nemam, takze nieco neformickove... Dakujem moc

aduskatt
15. nov 2013

@mamcas aj my sme boli dohodnuti medzi 35-40, je s tym v pohode, ale teda blba poznamka

aduskatt
15. nov 2013

@mamcas ocuvaj, sak Ti urobim babatko a dojdes si prenho k policajtom🙂 co Ty na to?

lokalistin
15. nov 2013

@mamcas dufam,ze sa mi tam nevplietli aj nejake ine,ale su take male,ze som tam moc nevidela 😀

maya30
15. nov 2013
mamcas
15. nov 2013

@aduskatt jaj no tak to tie poznamky by si mohli odpustit ti ludkovia...

joj no zlata si, ale ja tie babatka nemusim 😝 ja skor nejake zvieratko mile, alebo cosi take, robila som spiaceho maca, toho chcela alebo teda nieco mile 🙂 ja radsej nieco ine by som urobila ako to iste, preto tu zobronim 😅
ale dakujem Ti velmi pekne za ochotu, moc si mila fakt 🙂

aduskatt
15. nov 2013

@mamcas no, ved keby si si rozmyslela, tak zakric🙂

mamcas
15. nov 2013

@maya30 @lokastin joj krasne torticky, uz aj som si ulozila 🙂 dakujeeeeeeeeeeem

mysiatkoo
15. nov 2013

@mamcas zmen zadanie "baby shower cakes", "welcome baby cakes"

mamcas
15. nov 2013

@mysiatkoo aha, idem skusit 🙂 diiik

aduskatt
15. nov 2013

@pristela Srcko, lepšie?

hudala
15. nov 2013

Ahoj holky, tohle je naprosto úžasná stránka (fórum)... projela jsem několik desítek stránek a strávila jsem na to nějakou tu hodinku. Kdybych měla projet vše, budu u toho minimálně měsíc 🙂 a tak se vás rovnou zeptám. Nemáte náhodou nějaký fotonávod na lokomotivu, vlak či tak něco? Pro manžela, takže né lokomotivu Tomáše 🙂. Moc děkuji...

muffinka8
15. nov 2013

@aduskatt @mamcas ja som len raz nepovedala cenu dopredu a odvtedy už stále hovorím vopred.