Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sikag
29. jan 2014

@maya30 nasla som ho, je rozkosny. tie dierky - sitie na telicku este niecim farbis alebo praskujes? a nasla som aj tych uzasnych macikov, nevedela som si spomenut kto ich robil 🙂 a teraz sa neviem rozhodnut 😀 😀

zozo111
29. jan 2014

Ahojte babule, chcem sa spytat, ci sa podla vas da zmiesat čokoladova K2 a biely Smartflex ? co to spravi? potrebujem ho zosvetlit (je doost tmava) a bielu K2 nemam ☹

lucula73
29. jan 2014

@zozo111 podľa mňa úplne v pohode.ja som miešala čokoládovú pastu damu so smartflexom,lebo som potreovala bledšiu hnedú ako bola pasta dama 😉

zozo111
29. jan 2014

@lucula73 dakujem ti za radu, idem do toho 🙂 vdakaaaa

michaela3011
29. jan 2014

@mimcak takze nie som jedina 😀 podla mna je to tym, ze ked je moc natenko, tak sa ti nenatahuje ale trha 😒 robis tiez s MMF?
skusim este nad tym potrenovat a ked sa nebude darit, tak to tak nebudem ani robit 😀

no, nemozem povedat, zeby ma torticka nebavila... len nerada pracujem s ruzovou... nikdy ani neviem, ze ci je pekne namiesana, kedze sa mi ta farba nepaci 😀 a ta macka to je zas ina tema... mam k tomu nejaky odpor, pretoze tuto "znacku" nosi strasne vela dospelych zien, nejake zmiesane pocity mam k tomu...

zuul
29. jan 2014

HOLKY som sa zapojila do vianocnej sutaze na tortydomamy a prave mi pisali, ze som vyhrala!
neviem ani co
no tesim sa ako koza 🙂

mimcak
29. jan 2014

@zuul Jeeeej gratulka. 😵 😵 😵

mimcak
29. jan 2014

@michaela3011 No na tej tortičke čo sa mi potral poťah to bol myslím pasta dama top. Ja tiež nerada robím celé ružové,hoc ich mám za sebou dosť. Neviem prečo sa tak niekomu páčia. 😒

jakelina
29. jan 2014

@zuul no super, šikulka jsi 😉

mimcak
29. jan 2014

o ja som si teraz dala mixovala som cesto na korpus.Položila vedľa seba fľašu s olejom podotýkam plnú a neuzatvorenú.A ja šikovná bum s lakťom do fľaše 😠 Pokial som všetko z rúk položila tak polovica oleja mi tiekla po kuch. linke a po zemi. 😠 😠 😠 😠

mimcak
29. jan 2014

Kočeny mám robiť tortu pre DJ nejaký mixažny pult a slúchadla.Nemáte náhodou niečo? A z čoho by som mala urobiť tie slúchadla ? Mne sa niečo marí,že to tu už niekto robil.

jakelina
29. jan 2014

@mimcak sluchátka myslím dělala Lamps - Andrejka

sticker
29. jan 2014

@aduskatt Adi vecičky mám doma, paráda 🙂 A tá hmota mi vystačí na 24 tortu kruh v pohode? Inak to bábätko budem musieť dosť trénovať, kým sa mi podarí. Tam sú také malinké medzierky miestami, až sa toho bojím. A už je Ti lepšie?

aduskatt
29. jan 2014

@sticker dik za info, ano pohodlne Ti vystaci na taku velkost. Babatko treba robit tak, ze dobre povtlacas hmotu, ja to este zarovnam takou kosticou so spachtlickou na konci a dam potom na 5 minut do mrazaku, ide to v pohode.
Dakujem za opytanie, je mi lepsie, ale este nie je uplne ze OK 🙂

mamcas
29. jan 2014

Babulky dnes ma caka lepenie jedlej oblatky, konkretne 4 mensich a chcem sa opytat, ze ci mi rohy budu lepsie drzat ked tam dam hmotu na to? Raz som s nou zatial robila a rohy vsetky odstavali otrasne...teraz to budu 4 fotky a rozmyslam, ze im dam ramik ako keby, len ci tobude ok?

jakelina
29. jan 2014

@mamcas taky dávám okraj, ale ještě jsem neměla hranatý, jenom kulaté.

nika1985
29. jan 2014

baby neviete mi poradit ako docielim takyto potah ci len miesat viac farieb a cakat ci to pomiesam spravne uz dva dni rozmyslam chcu to presne aj ked som ich upozornila ze to nebude urcite tak

lucula73
29. jan 2014

tak tu je tá moja barbina,z malej troty sa vykľula veľká,ale vzali to v pohode,tak som rada. 🙂 🙂
ďakujem za inšpirácie 🙂

@nika1985 odpíšem ti na ip,som ešte nestihla 🙂

zuzka7512
29. jan 2014

dievčatá prosím vás,aký prášok používate na krajku??? 🙂

aduskatt
29. jan 2014

@zuzka7512 Magic Decor

zuzka7512
29. jan 2014

@aduskatt a nevieš mi povedať,aká je sweet lace???

aduskatt
29. jan 2014

@zuzka7512 nemala som ju, ale co som citala recenzie, tak sa neda velmi dobre susit v rure, len na vzduchu.ale ako hovorim, je to len z pocutia, mam a mala som len Magic a som s nim spokojna

zuzka7512
29. jan 2014

@aduskatt a potrebujem na to aj tú špachtlu???alebo mi to pôjde rozotrieť aj nejakou kartou,alebo niečím takým???

aduskatt
29. jan 2014

@zuzka7512 ja to robim priborovym nozom🙂))

zuzka7512
29. jan 2014

ďakujem...

aduskatt
29. jan 2014

@zuzka7512 za malicko

sikag
29. jan 2014

@zuzka7512 urcite magic decor, sweet lace mi neslo susit v rure. a ja pouzivam "kreditku" staru, alebo nejaku vernostnu kartu
@lucula73 ved je paradna, co si sa hambila!

zuzka7512
29. jan 2014

@sikag ďakujem...

lucula73
29. jan 2014

@sikag nehanbila,ale tá kočka je na mk,tak som nechcela aby ju tu objavila...........a ďakujem 🙂

jakelina
29. jan 2014

@nika1985 já bych to asi vystínovala prachovými barvami hnědou a odstíny zelené