Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

tamara2307
12. feb 2014

@pipka tak na praskovy by to bola fajnova cena, ale je to krystalovy..ale co potom davas do korpusov? 🙂

jakelina
12. feb 2014

@adrika202 ne to nemám, asi bych to neriskovala a dala nějaký pevnější

pipka
12. feb 2014

@tamara2307 ja peciem z praskoveho prave... 😉 preto ma cena za krystalovy zaujima len ked zavaram 😅 😉 inak len ten praskovy riesim 😉

rachel36a
12. feb 2014

@mamina1978 dakujem, moc, presne toto som myslela.. s dovolením, okopírujem, veľmi sa mi to páči... 🙂

nika1985
12. feb 2014

@keiko ja davam len do sacku a do truby naspat ked vychladne v pohode vydrzia.

keiko
12. feb 2014

ďakujem @nika1985, pipka

keiko
12. feb 2014

@pipka ďakujem

mamina1978
12. feb 2014

@rachel36a kludne kopiruj..... 🙂 nech sa zadari .

mamina1978
12. feb 2014

Sladulienky, nadherne tortusky ste tu popridavali...... 😵 😵 😵 Ja momentalne nemam cim prispiet.Odkedy mm zistili cukrovku ,tak som to akosi nemohla ☹ Ale dnes som po dlhej dobe aspon kamaratke par kvietkov porobila.Tak sa mi pomalicky vracia chut do pecenia.... 😵

jakelina
12. feb 2014

@mamina1978 to je mi líto, tak budeš péct dia dorty 😉

mamina1978
12. feb 2014

@jakelina mm nema rad sladke, takze to mu nevadi. Len ja som stratila chut a nadsenie pri mojich starostiach s mm aj detmi ☹ No dnes po dlhej pauze sa mi chut zacina vracat......

pipka
12. feb 2014

@mamina1978 pri najblizsich narodeninach jedneho s chalanov sa ti chut uuurcite vrati 😎 😉

mamina1978
12. feb 2014

@pipka 😵

jakelina
13. feb 2014

@mamina1978 musíš si říct, že jsou horší věci a nemoci na světě 😝 😝 😉

sisika
13. feb 2014

Ahojte sladulienky-tak vas obdivujem uz dlhsiu dobu-ste uzasne!
Ja sa len tak doma snazim-a teraz som dostala za ulohu spravit kabelku pre 15rocnu sesternicu.
Tortu mam pripravenu na potahovanie-ale napad neprichadza,inspiracia nula nula. Cim viac guglim,tym menej sa viem rozhodnut ako ju ozdobit. Poziadavka je ze ma byt svetla,zlta-a taka "moderna".
Moje zaklad ma zatial naplneny vahu 4,5kg-tak snad pre 17ludi bude dost.
Poradite mi prosim nejake napady? Hlavne s tou "modernou" mam problem,ja som skor sportovy typ a netusim co letí u 15rocnych slecien...
Vopred velka vdaka 🙂
Prikladam vysledok mojej snahy-vystuzeny 3spajlami-hadam prezije transport autom .

pristela
13. feb 2014

Baby , dnes , že normal frčím od rána 😀 😀 ako normálny človek 😵 dokonca bez pomoci puboša /bude na mna hrdýýý 😀 😀 / a uz mám dopečenô , uz len dva korpusy vhodím do rury, suma sumarum 3hodiny = 9 hotových už chladiacich sa korpusov 😵 😵 najneoblubenejsia vec za mnou 😉
@pipka Pipus a preco peces z praskoveho ? s krystálom je cesta ovela viac, je nadychanejsie a aj viac narastie, dokonca ani tie kakaove co sme tu davno riesili ze su ubité, tak s krystalom su ako pááááperko jemnunke 😉 a hlavne míňam aj menej vajec 😉

pristela
13. feb 2014

@sisika inspiracky z netu , farby si vymenis aj sama 😉

sisika
13. feb 2014

@pristela FUUU,tak tieto su tak tridsat kategorii nadomnou-su krasne,no ja som fakt domaci amater zaciatocnik 😉
Prave preto-hladam take co zvladnem so zakladnymi farbami,zakladnymi piatimi kosticami a uuuplne take efektne jednoduche...

dada2007
13. feb 2014

@pipka práškový do korpusu? či? ja tiež podobne ako pristela, len z kryš. pečiem......

pristela
13. feb 2014

@sisika aaaale , neblazni , oni len vypadaju zlozito, z kazdej si odmylsi tie popruhy, prizky vrecka , a je to len obaleny korpus bez nicoho , uz kolko vreciek si pridas je na tebe- co je len nalepeny pas hmoty

pristela
13. feb 2014

@dada2007 jo do korpusu, teda malinko do bielok a ostatok do zltok

dada2007
13. feb 2014

@pristela na začiatku som raz tak robila a mala som ho taký ubitý a nenarástol mi tak ako tieto teraz.......

sisika
13. feb 2014

@pristela hehe-no vsak sa s tym potrapim nejako-a to som si myslela ze kabelka je jednoducha 🙂.
Inak-aj ja peciem korpus len s praskovym cukrom,krystalovy mi ani nenapadlo pouzit. Da sa to aj do mramoroveho? Moze byt ten jemny krystal z Lidlu?

jakelina
13. feb 2014

@sisika já peču z krupice

aduskatt
13. feb 2014

tiez peciem iba z krystalovym

mimcak
13. feb 2014

Mafinky išli dnes do škôlky na karneval. 🙂 Ale robiť tolko mafiny to radšej tortu 😝 . Ale tak moji chlapci z nich mali radosť hlavne z šmolkov. 😀 ,tak dúfam aj ostatné detičky sa potešia. 🙂 A inak kočky skúšala som nový recept na mafiny,ono vlastne nieje nový,len mi sme z toho receptu doteraz doma robievali koláčik a ja som ho teraz použila na mafiny. sú jablčkové. krásne narástli a nepopraskali. A dnes som jednu zjedla a je stale skvelá aj na druhý deň nieje suchá,ale jemnučká.

pristela
13. feb 2014

@dada2007 jj, ja som dllllho piekla s praskovým 😖 ma @mysiatkoo vyhecovala jej korpusmi a vypoctami kolko vajec na aku formu , stale ich davala menej ako ja , pche 😝 😀 😀

@sisika je jedno aky krystal a je jedno do akeho korpusu , a neboj kabelku das, tam mas vyhodu ze nemusis hladit , bo kabelky su vseliako dokrčene, poskladane atd 😉

pristela
13. feb 2014

@dada2007 haloooooo, mobil ti zvoníííííííííííííííííííííííí

dada2007
13. feb 2014

@pristela volám naspääääääääääääääääääť

dada2007
13. feb 2014

@pristela dohodnuté 😉