Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamcas
16. feb 2014

@katkas1 ja robim 2xslahacka, 500g tvaroh, 1 kysla smotana, praskovy cukor podla chuti a 1 creme ole. Recept na mramorak najdes v takejto skupine c.2, marcipanove torty recepty alebo tak dajak 😉

mamcas
16. feb 2014

@ajka82 vidis si lepsia ako ja 😝 mne trva 2hodiny postavicka minimalne a mozno aj dlhsie ked som ju este nerobila, takze moj cas je drahyyy 😀 😝 😀

ajka82
16. feb 2014

@andriez13 korpus ku pribinakovej akykolvek... su lusia, ktori chcu len bledu piskotu, su zas taki co chcu len cokoladovy 😉 pod potah nemoze, ...najlepsie len maslo s cukrom-pripadne dodat nutelu/kakao/odresky z korpusu pomrvene, alebo niektore davaju pod potah ganace-slahacka s cokoladou 1:2...
oplatku na pribinak nedavaj, navlhne, zvlni sa... ak budes davat na potiahnutu tortu tak ju prilep pipingelom alebo modecorgelom...

aduskatt
16. feb 2014

nie za tortu, jasne, ze za figurky som myslela tych 34 EUR

katkas1
16. feb 2014

@mamcas dakujem

ajka82
16. feb 2014

@mamcas no jo, tych uz mam natrenovanych, takze by som to mala trosku rychlejsie 😉 ale po 2 vecery mozno, kedze cez den chcem byt s detmi a chcem aj trosku spinkat cez tyzden-lebo cez vikendy sa neda 😀 😅

pristela
16. feb 2014

@ajka82 a ako to pocitas s vahou ? 5€ beries aj spolu s potahovkou, farbami, atd atd ?

ajka82
16. feb 2014

@pristela no 5eur jedna komplet postavicka, priemerna velkost a hotovka. 😅 🤐 nevazim

pipka
16. feb 2014

ja 5€ za postavicku, ak mam na nu silikonku 😀 😀 😀 😀 😝
inak by sa nedoplatili 😅 😅 😝
sak to je najvacsia piplacka z celej torty 🙄 🙄 to sa mi paci, ked si niekto predstavuje, ze sak kupim si postavicky 😝 😅 dam za ne dokopy 10€ a machersky si tortu upeciem sama 🙄 😅

mysiatkoo
16. feb 2014

4,60 stoja v nasej cukrarni postavicky vo velkosti cca 6-8cm, ktore su robene velkovyrobou (macko pu, Minnie a pod.)... maju tam teraz uz asi 2 mesiace rucne robene kusky, cca 2-3cm vacsie, v cene 19E za kus.... ja len tolko k tejto teme 😝

ajka82
16. feb 2014

@pipka @mysiatkoo do kelu baby...nes.rte ma asi dvihnem ceny ked sa bude niekto pytat len na figurky 😝

mamcas
16. feb 2014

@ajka82 tak ma napadlo, ze ked sa mi nebude chciet, kupim od teba 😝 😉 😝 si moooc lacna dievca, vaz si samu seba, svoje rucky a cas 😅

pipka
16. feb 2014

@ajka82 tak tomu ver ze by si mala 😝 😅 sak ty makas na figurke najviac, nie? ci trva ti to menej jak polhodka? ved si vezmi ze aj vratnik, co sedi na vratnici ma 6€ za hodinu 😝 a nic nevytvara. A ty minas material, davas svoju pracu, cas, fantaziu...podla mna 5€ je malo 😉
teda za predpokladu, ze je to bez torty..ak je to k torte, je to samozrejme uplne ina vec 😉

mysiatkoo
16. feb 2014

@ajka82 ja som ta nexcela nastvat 😀 ale si zrataj hmotu, farby atd atd a ked nad jednou stravis hoc len 2h, tak si svoj cas a sxopnosti cenis tak na 1e/h...

pipka
16. feb 2014

@mysiatkoo ja som videla teraz u nas tiez v takom novom e-shopovom kamennom obchode, ze hello kitty cca 8 cm a ze 15€ kus 😕 😅 😝
a to teda narocnost veskera zadna, ked porovnam z figurkami z madagaskaru 😖 😉
a rovnaka cena aj za macka, macicku, a podobne 😉

ajka82
16. feb 2014

@mysiatkoo @pipka babyyyy, ked ja taka dobra dusa, ked je to pre deticky 😅 mna tesi ked su potom take naradostene...ale je pravda, ze to je pre moj dobry pocit a radost z tych usmevov na tvari a nie peniazky za pracu 😅
ja si to uvedomujem, no ale co uz so mnou 😝

pipka
16. feb 2014

@ajka82 to ta ctí 😀 😵
ale vezmi si aku radost by mali tvoje deti, keby si viac zarobila a mohla im dopriat viac 😎 alebo nezarobila ale stravila s nimi viac casu 😉

radost mozu mat cudzie deti aj ked ich rodicia zaplatia viac...ak niekto chce svojmu dietatu spravit radost, tak priplati 😉 ak nema, tak bud sa snazi spravit sam, alebo kupi figurky v hrackarstve a dietatku mozu ostat na hranie 😉

mysiatkoo
16. feb 2014

@pipka ked som sa zacala hrat s tortami, tak som uvazovala nad tym,ze budem robit len postavicky, ze ma to bavi sa takto hrajkat.... kym mi nedoslo,ze mi to nikdy nikto nezaplati 😀 ale minule som narazila na nejaku us stranku, kde predavali 1ks postavicky za 130-150dolci....to uz by stalo za to 😀 😀 😀

mamcas
16. feb 2014

@pipka myslis ten pri bille? Ake tam maju ceny? Raz tam bol moj muzik mi formu kupit a ze pani predavacka bola dost nasilna 😝 😕 tak reku ci sa tam oplati ist 😅

pristela
16. feb 2014

@ajka82 nedávaj hore , pokial ich mas rychlo hotove,niesu velke a si spokojna, ja odmietam, bo sa s nimi piplem a neviem si za to zapýtat kolko by som mala a aj pochybujem , ze by mi to niekto aj vedel zaplatit 😒 je to prosto ťažko

ajka82
16. feb 2014

@pipka moje deti su so mnou stale... ja nerobim na ukor casu s nimi ale na ukor mojho spanku 😔 😅
ale vsak v maji skonci tato radost, ked budem musiet obmedzit 🤐

pipka
16. feb 2014

@mamcas drahô tam drahô, som tam minule tete ..ale tak ako v dobrom ...povedala, ze tam len v nudzi 😅 ako smart a tak, tam ma v rovnakej cene, ale napr za jednu papierovu podlozku okruhlu tam chcela 1,15€ 😕 😅 🙄 co ti šibeee?! 🙄 😝 tak som jej povedala, ze keby som mala pesi do tortomanie chodit, kde ma za 2€ / 5ks 😝 😉
alebo si vystrihnem z kartonu a obalim 😉
a teda figurky tiez draheee, aj farby gelovky drahsie...skratka musi baba na to prist, ze ma lacnejsiu konkurenciu a bud pojde s cenami dole, alebo smola 😝 😅

mamcas
16. feb 2014

@pipka fuuuha 😕 tak to tam ani nejdem 😝 no ona mojmu vysvetlovala ze na dlhacoch kde su cukr.pomocky ma cukraren ci co a obchod si musela otvorit inde...nema na stranke ani ceny, lebo ze teta z cukrarskych by ich sledovala a hned davala nizsie 😕 😉 😝 kokso ja nechapem, ze niekto v konkurencii cinskych obchodov a netovych shopov da hentake ceny 😨

pristela
16. feb 2014

@pipka no u nas ale tiez das 1€: za okruhlu ,tu nekupis za 2€ 5kusov co siiii 😀 😀 😀 to v Ba to mate ooovela jednoduchsie, tu si stastna ked ma a mozes kupit 😀 😀 😀

tamara2307
16. feb 2014

Tortusnice mile, robili ste niekedy mramorovy korpus s kavou? Tak, ze bol mramor zachovany, teda dal sa len do tmavej masy. Ci bude stacit, ked do 1/3 odobrateho cesta vmiesam 2-3 lyzicky kavy..?

nelaanina
16. feb 2014

@elamaslakova dakujem

pipka
16. feb 2014

@pristela tak ale ty si sikovnaaa, ty si vyrobis krajsieeee 😵 😅 😵 nac by si ty kupovala 😝 😉
ja mam teraz aj narezane doma z tvrdych kartonov stvorce, aale ked sa minu, uz aj mazem do tortomanie 😅 😀

pipka
16. feb 2014

@mamcas ano, ona ma cukraren vedla tej baby, co su cukrarske...tak tam by to nemohla mat ..dve vedla seba 😅 😝 😅 tak to otvorila tu 😉
ako, ked pochopi, ze treba s cenami pohnut nadol, tak to tu zas bude ok, ved tu nic take nie je 😉 a zase lepsie je mi tu peškom zbehnut, nez pokazde s deckami auto startovat do mesta 😅 😉

mysiatkoo
16. feb 2014

BA baby - nemate niekto nahodou pozicat formicku na kolesa? tusim MB ma taku a mne sa to kvoli 1 pouzitiu nexce kupovat... potrebujem to az okolo 10.3. ... resp. dovtedy kedykolvek

vlada111
16. feb 2014

@ajka82 tá kvetová je krásna