Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jorsulova
18. feb 2014

@muffinka8 dakujem to som chcela vediet, premeriam to zajtra. A este mi prosim porad ako na tu puncovinu?

muffinka8
18. feb 2014

@muffinka8 do môjho plechu robím z 8 vajec lebo je vysoký ten plech skoro ako tortová forma.
Punčovinu neviem, nikdy som nerobila

muffinka8
18. feb 2014

@jorsulova do môjho plechu robím z 8 vajec lebo je vysoký ten plech skoro ako tortová forma.
Punčovinu neviem, nikdy som nerobila

michaela3011
18. feb 2014

moja medzinarodna torta 😀 to je tak, ked si od slovenky objedna tortu nemka, pre jej priatela z Polska 😀 zadane bolo: pocitac, cervene srdce a text kocham cie 🙂 nakoniec som k tomu nerobila klavesnicu ako som povodne chcela 😅
foto trochu roztrasena 😀

mimcak
19. feb 2014

@michaela3011 super sa ti podaril 🙂

blcha
19. feb 2014

caute babulky tak ja som mala na tento vikend len jednu tortusku a dve rolady a dnes mi rano volala kamoska ze by potrebovala na sobotu tortu no tak mam toho viac pomaly sa zacinam zabiehat ze kazdy vikend mam neaku torticku aj ma to tesi aj niekedy potom uz nestiham ine domace prace akoze kedy upratujete varite ked robite tak vela toriet tyzdenne 😀 😀 😀

a ak by ste mi vedeli poradit neaku stranku kde by som kupila za dobru cenu krajku a este keby ste mi vedeli aj poradit aku aby som ju aj vyuzila lebo chcem kupit len neviem kde a aku ci to nemate nahodu okuknute tie internetove obchody lebo ja vobec nie mam velmi malo pomocok a vacsinou som nakupovala u cinana a ten veru krajky nema 😝 😝 😝

aduskatt
19. feb 2014

@blcha ja ked mam torticky, tak si upratujem kuchynu a zbytok bytu upratuje manzel🙂)

mimcak
19. feb 2014

@blcha ,
@aduskatt hi-hi aj u mňa vysáva manžel 😎 , a prach ja no sobotné upratovanie nestíham väčšinou cez týždeň.

aduskatt
19. feb 2014

@mimcak moj robi vsetko 🙂 teda okrem varenia🙂 my sme si to nejak tak podelili, ked sme spolu zacali zit, ze kym som ja navarila, on upratal a takto to ostalo🙂)) nastastie ma nenapadlo povedat mu, ze . " nechaj tak, ved ja spravim, ked navarim" 😀DD, takze odvtedy to je u nas podelene

mimcak
19. feb 2014

babulky mám robiť velkú hubu na torte. Budem ju skladať z korpusov, ale ako potiahnuť? Najprv asi nožičku a potom hlavu hrýba,ale ako spodok hlavičky.Neviem či ma chápet ,čo myslím. A ešte tu hlavu hríba ako upevniť ,aby držala,nebudú sa kraje ohýbať,smerom dole,ked je hlávka väčšia ako nožička?

blcha
19. feb 2014

@aduskatt
@mimcak ja ked peciem tak zatial mi zasa moja milovana dcerenka rozbombarduje detsku izbu aj obyvacku muzik teda tiez pomoze aj ked nestiham upratovat tak ako by som chcela a teraz uz dva tyzdne peciem a budem dalsie dva tak som si dala pondelok utorok upratovaci makala som ako blazen teraz tu mam krasne upratane ale dnes zacinam piect tak uvidime ako to tu bude do soboty 😀
@aduskatt ty nemas neaky cipky v obchodiku?

mimcak
19. feb 2014

@aduskatt tak to máš dobre. Ja som rada,že aspoň povysáva. 😉

aduskatt
19. feb 2014

@blcha budu cca o tyzden, zatial mam len prasok Magic Decor, ale to Ti bez krajky asi nepomoze🙂

aduskatt
19. feb 2014

@mimcak by som asi dala hlavku na kartonik, do nozicky vystuze a polozila na to, potiahla by som to tak, aby potahovka trosku prekryvala zospodu kartonik......
ale budem vdacna aj za ine rady od sladkych zien, nech sa poducim🙂

mimcak
19. feb 2014

@aduskatt Aj mňa to tak napadlo,ale obávam sa,že ked to budem takto zahýbať,že sa mi urobia záhyby. a
napadlo ma ,že či nebudú chcieť náhodou prerezať ten hríb celý ked budú rezať tortu. Včera som tolko hľadal po nete ,ale nič som nenašla.

pipka
19. feb 2014

@mimcak ja ked som robila smolkodomcek hribik, tak som potahovala zvlast spodok a na to na podlozke tenkej siel klobucik a ten som potiahla tak, ze potahovka bola zospodu prilepena o tu podlozku 😉
lebo som neriskla, ze ked tam tu podlozku nedam, ze za mi ta precnievajuca cast klobucika neulomi 😖 😉

blcha
19. feb 2014

@aduskatt buduci vikend by som mala ist do trnavy tak ak to bude aktuale tak ti napisem a nieco by som mohla nakupit ak sa teda da aj osobne 😉

no potrebujem spravit jednoduchu tortcku na 80 asi to len potiahnem a dam tam par kvetiniek vykroejnych a hotovka keby ste mali neaku inspiraciu na jednoduchu tortu potesim sa nieco co budem mat rychlo no a bez drotikovania lebo to sa mi zatial neako nedari 😉

blcha
19. feb 2014

nasla som tuto stranku je tam par pomocok aj pre tortickarky a celkom za dobre ceny len si to musite preklikat http://www.all.sk/produkty/domace-potreby/kuchy...

sticker
19. feb 2014

Baby prosím vás, keď potrebujem aby bol korpus práve vypuklý a nie rovný mám vymazať a vysypať aj kraje, alebo ako to docielim?

mimcak
19. feb 2014

@pipka Tak to dadšej urobím aj ja tak.A ta hmota sa neodlepovala od podložky,ked bola ,len zo spodu? A vystužovala si nožičku?

pipka
19. feb 2014

@mimcak vystuzovala som aj nozicku dvomi slamkami so spajlami 😉 sicher je sicher 😅 😎 lepila som to jedlym lepidlom, tak sa to neodlepovalo 😉

mimcak
19. feb 2014

@pipka ,
@aduskatt Super ďakujem Vám babulky za rady. Lebo ja som tolko googlila a nič som žiadnu radu nenašla.

michaela3011
19. feb 2014

@mimcak dakujem ti 🙂

lokalistin
19. feb 2014

@mizulienka len toto som nasla

mirinecka
19. feb 2014

@mimcak 3D hríb zaujíma aj mňa, asi o mesiac budem robiť 3D dubák, a už teraz premýšľam čo a ako. Na nete som nič nenašla, zatiaľ to mám premyslené tak ako radia kočky. Nohu samotnú potiahnuť, Obrezávaním a punčovinou ju asi dotvarujem. Vystužím aspoň 4-my bodmi. Hlavičku dám na podložku a potiahnem aj s podložkou aj zospodu, budem ju asi poťahovať na pohári tak aby som potiahla čo najviac aj podložku, aby som vrch položila tak že bude hmota na hmote a budem mať istotu že sa zospodu neodlepí. Len neviem ako sú niektoré hlavičky dotvarované aj zospodu, lebo sa mi nezdá že tie hríby na obrázkoch sú zospodu rovné. ☹ Ešte by som potrebovala poradiť čím ju vytieňovať, môžem kakaom?

aduskatt
19. feb 2014

@blcha jasne, ze sa da, ked budem doma🙂

aduskatt
19. feb 2014

@sticker ja ked potrebujem kopcom korpus, tak dam do rury na 180 a vyrastie do kopca

lokalistin
19. feb 2014

Baby ten mascarpone krem od @mizulienka kolko gramove smotany a kolko gramove coko? hladam a nemozem najst za 10 minut uzekam do roboty a chcela som to este stihnut, prosim rychlo, dakujem

ajka82
19. feb 2014

babulky prosim...uz som sa raz pytala ale nik neodpovedal... ake rozmery minitorticiek by ste urobili, aby mal tvar obdlznika? dakujem a este nieco...mozem to potom urobit tak, ze si naplnim korpusy velke a potom to rozrezem na tie minitorticky, ci je lepsie to plnit zvlast, keze tam asi bude parizska slahacka 😕 aj ked rozrezat naplnene by sa mi pacilo viac 😅 dakujem

lokalistin
19. feb 2014

ok baby nasla som nieco ze 100g coko na 200g slahacky a 250g mascarpone, tak idem rychlo spravit pekny den