Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika1985
4. mar 2014

@dada2007 jaj tak to radsej nie teraz su este na liekoch poslem mangela alebo ak by isla suseda nech radsej ta.Konecne som sa dneska po tyzdni do rana vyspala nebudem riskovat.

dada2007
4. mar 2014

@nika1985 ved preto ti píšem......aby ste náhodou nemali ,,problémy" ......a na kedy to potrebuješ?

pristela
4. mar 2014

@dada2007 cicusa ak nieco chces od tortickova pis jej , zajtra ide do To a nesie mi veci , teda dufam 😀 tak ti to pak mozem hodit domov, alebo dole na schody 😀 😀 😀 😀 ne kvôli kiahnam ale budem mat nove mooooc obťahnute rifle 😀 😀 😀 😀 😀 a tie vase schody mi svaly napumpuju ze sa do nich pak nezmestim 😀

ajka82
5. mar 2014

Ahojte baby, prosim nevedeli by ste mi niektora hodit sablonu na futbalovu loptu? odisiel mi PC a nepodarilo sa vytiahnut zo stareho disku vsetko, co som tam mala a uz som aj hladala, no neuspesne.
dakujem krasne 😉

pristela
5. mar 2014

@ajka82 http://tortyodmamy.sme.sk/lopta-futbalova 😉 mam aj take tie iba sablony roznych velkosti ale to mam tusin v pdf tak ak chces aj to posli mi email a hodim to to don 😉

dada2007
5. mar 2014

@pristela lásočka dakujem........zatím nič. Ja minule vzala viac smartu, tak mám ešte.....takže až na bud.týžden.....
....a rifle.....to sa mi ani neprídeš ukázať? či? 😵

jakelina
5. mar 2014

Holky vy tu po půlnoci máte ještě sílu dělat si srandu. Obdivuji 😀 😀

jakelina
5. mar 2014

@pristela mám pro tebe video, jak se pak nasoukat do těch malých riflí 😀 😀 😀
https://www.facebook.com/photo.php?v=1015206904...

evicaka
5. mar 2014

@pristela ja robievam často carotkake... u nás najobľúbenejšííí zo všetkých, moji chalani sú na tej torte závislí 🙂 a je dosť šťavnatá, mne sa tam nehodí žiadne ovocie, myslím že by sa vytratila tá charakteristická chuť... ale to je iba môj názor.... 🙂 🙂

pristela
5. mar 2014

@dada2007 šalieš?????? akože sa budem trepat po tych milion schodoch , hore sa poklonim a idem späť?????? Oj, ešte niesom na tom až tak zleee, micuš 😀 😀

@jakelina ale prosim ta, mali len o čislo vacsie a cislo mensie nez nosim , no ktore vezmes ???? 😀 😀 😀 😀 😀 ved to je logickeeeee 😀 😀
Moja a ze srandu , co ti poviem , do 6hodiny rano som kukala v posteli na strop ako veverica ☹ ☹ ☹ ☹ ohromne som vyspata, ja netusim prečo ale nemohla som absolut zaspat ☹ ☹ ☹ je pravda ze som tri dni nemohuca lezala v posteli co som zas chora v tom najspravnejsom case 😠

@evicaka ja ju tiez vzdy robim bez plniek dokonca , nuz ale ta nevesta vtedy tiez dnu chcela plnku ze aj v povodnom byva, sice ovocie nie, ale ja uz som postihnuta , bo druhu tortu si dal s gastanovym pyre a teda tam veru ovocie nenatlacim ani keby chcem 😝 😝 😝 som do toho kupila kofillu , ze nasekam len na vrch plnky, nie zamiesat, tak uvidim ake bude, chudáci tí co mu pridu na oslavu 😀

dada2007
5. mar 2014

@pristela aj ja teba 😉

michaela3011
5. mar 2014

@pristela vidim, ze nie som jedina, ktora si kupila "motivaciu schudnut" 😅 😀 tiez ked som kupovala rifle mali vsaaaaaade vsetky o cislo mensie alebo o cislo väcsie 😠 jednoduchsie sa pribera a tak som si zvolila tazsiu cestu 😀 ale stale si nahovaram, ze vsak sa nosenim roztiahnu 😀

mimcak
5. mar 2014

@lilliaan ten crem ole nevaríš ten tam len nasypeš a vyšľaháš. a s tým tvarohom neviem ako je v zahraničí.

jaroska
5. mar 2014

Ahoj baby,dalšia moja "amatérska otázka" 😀 :ked pečiete torty,z koľkých vajec robíte korpus???A robíte jeden korpus a potom rozkrojíte,alebo pečiete všetky zvlášť???Díky 🙂

olinka306
5. mar 2014

Ahojte chcela by som sa poradit aku potahovaciu hmotu pouzivate a aka je dobra na tvarovanie kvietkov ja som si robievala sama ale skusila som uz aj K2.Dakujem 🙂

jakelina
5. mar 2014

@jaroska záleží jak máš velkou formu. Peče se a pak rozkrajuje

muffinka8
5. mar 2014

@jaroska záleží akú veľkú máš formu a recept. Napríklad mramorový korpus zo 4 vajec je do formy cca 22cm. Ja potom robím do 24cm z 5 vajec a do 26cm zo 6 vajec. Dnes som robila veľký 24x37cm z 8 vajec. Tieto korpusy sú vysoké 6-7cm (záleží aj akú vysokú máš formu) takže ich pekne rozrežeš na 3 časti. Ak máte radi tenšie tak aj na 4 v pohode.
Recept je na strane 4009

muffinka8
5. mar 2014

@olinka306 napríklad Smartflex Flower alebo aj Smartflex Velvet (ten je hlavne na poťahovanie). A úplne super je Gum Pasta.

olinka306
5. mar 2014

@muffinka8 dakujem a neviete niejaku dobru stranku odkial obiednavat u nas co bol obchodit tak ho rusia

muffinka8
5. mar 2014

@olinka306 dnes som objavila napríklad toto: http://www.florentinka.sk/ celkom dobré ceny majú
alebo http://www.pecenieskamkou.eu/ ale tam stále niečo nemajú keď si objednám 😝
alebo http://www.natortu.sk/ a kopec iných

olinka306
5. mar 2014

Dakujem 🙂

jaroska
5. mar 2014

@muffinka8 6-7 cm-ový korpus sa ešte rozreže na 3 časti???A to sa dá,nie je to potom veľmi tenké???Alebo tomu zle rozumiem??? 😀 😒

olinka306
5. mar 2014

@muffinka8 mozem este jednu otazku a ked si kupim 5kg balenie po otvoreni ako dlho ju mozem mat este uskladnenu do dalsiej torticky 🙂

02veronka01
5. mar 2014

@jakelina ako keby sa ten marcipán natahoval a šmýka sa . stalo sa mi to na tejto poslednej čo som robila može to byť tým že som nenechala dostatočne ztvrdnúť korpus s krémom?

aduskatt
5. mar 2014

@02veronka01 nebude to skor nevhodnym kremom, ktory si dala pod potah? ked sa to natahuje a smyka, vyzera to skor, ako keby sa znutra zacal potah topit

jakelina
5. mar 2014

@02veronka01 to bude krémem, dávej jenom máslo s cukrem a nebude ti to dělat.

muffinka8
5. mar 2014

@jaroska no veď prerežeš 2 krát, teda dostaneš 3 pláty a každý bude mať hrúbku minimálne 2cm, to je málo 😨 ???
@olinka306 dovtedy, dokedy je dátum spotreby. Len to treba mať poriadne zabalené v tom obale ako sa to kúpi, vo vedierku ....

jakelina
5. mar 2014

@jaroska jak tak čtu tvoje příspěvky, tak nevím jestli už jsi někdy pekla nějaký korpus?? 😲 😲 😲 😲

02veronka01
5. mar 2014

@jakelina
@aduskatt
dala som pod poťah plnku čo som dávala do torty čiže jednoduchu vanilkovu 🙂 ... Ďakujem baby ste zlaté veľmi ste mi pomohli 🙂 tak skusim teda len maslo s cukrom hádam to pomôže ... lebo mám jednu teraz robiť a strašne sa bojím že sa mi to stane znova 😒 😒 takže maslo s cukrom . a ešte jedna otázočka čo je lepšie palmarín či hera? alebo čo používate vy? Ďakujem vopred

aduskatt
5. mar 2014

@02veronka01 urcite maslo🙂)))) palmarin ani heru ja osobne nepouzivam vobec