Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mirinecka
22. apr 2014

@mimcak ďakujem, celé je z hmoty, samotný trup mal 300g bez krídiel, potom som ho už nevážila, nechala som ho dobre preschnúť až potom som ho dávala dokopy ale aj tak tie zadné malé krídla mi zle držali,lebo zadok lietadla bol tenší tak aj špáratka som tam dala kratšie, ale potom už zaschli a do veľkým som dávala špajdle, tie boli v pohode 🙂 Ty ho zvládneš, ja som len začiatočníčka, možno 20- torta v mojom živote, ale všetci boli spokojný vrátane mňa 😀

jachin
22. apr 2014

@hradnapani a prečo si nekúpiš klasickú formu s podnosom? 😕 ved tie predávajú v rôznych priemeroch a z tej ti nič nevytečie...napr:
https://www.google.sk/search?q=tortová+forma+kr...

nika1985
22. apr 2014

Ahojte prosim potrebujem poradit ak by ste si niektora nasli cas mam robit na maj svadobnu ze nic moc zdobeneho tak ze dobre poslala som im co zvladnem a oni sa asi mesiac neozvali a tearz mi poslali ze chcu takuto 😒 Prosim neviete mi poradit cim by ste to robili je to len pasiky hmoty ukladane do tvarov kvetov alebo ako? Dakujem moc krat a je to ta torta dole vlavom ruhu

lamps
22. apr 2014

@nika1985 Veronika kuk sem. A zdá sa mi, že aj Lorna robila takéto torty, skús pozrieť ku nej na FB

hradnapani
22. apr 2014

@jachin ved presne taku mam ☹ a vyteka a vyteka (pouzivam redsie cesto, lebo taky je recept a tecu mi z toho aj nervy 😠

anamor
22. apr 2014

kocky, ku kremu z gastanoveho pyre by ste volili ako ovocie do torticky?

nika1985
22. apr 2014

@lamps dakujem ti moc krat Andrejka to sa ale namakam to budem robit od vecera do rana asi kym to na tu trojposchodovu porobim moje nervy ☹

nika1985
22. apr 2014

@lamps len ako tak rozmyslam ved to bude potahovky a potahovky este ich skusim nejako od toho odhovorit ze ta torta bude mat potom o 2kg viac ako bezne uvidime vobec sa mi do toho nechce to mi zas mamicka moja milovana dohodila robotu keby aspon k babam prisla 😠

pajula
22. apr 2014

Ahoj.
Chtěla jsem se zeptat zkušenějších,čím to je,že je marcipán po obarvení hořký? Děkuji

nika1985
22. apr 2014

@anamor visne

hanah25
22. apr 2014

Ahojte poradite dobry cokoladovy krem?dakujem

lenuliatko
22. apr 2014

Žienky, ako pečiete v trúbe, keď máte veľa korpusov? Máme elektrickú rúru a vždy som doteraz piekla len v strede, aby bolo rovnomerne zhora aj zdola. Ale zas mi to vychádza tak, že budem piecť na 5x a už ma to ozaj nebaví. Vedľa seba sa mi formy nepomestia, tak rozmýšľam piecť naraz nad sebou. Dá sa to, či len všetko pokazím? Doteraz som si netrúfla skúšať to, lebo sa bojím, že na jednej mi prihorí vrch a na druhej spodok.

ivahrdinova
22. apr 2014

@hanah25 čokoládový krém - mascarpone 1ks+smetana ke šlehání 1ks+100g čokolády (nebo i víc čoko, podle chuti), postup: roztavit čoko ve smetaně, vymíchat do hladka, nechat zchladnout a poté opatrně smíchat s mascarpone
nebo ještě tento: smetana ke šlehání 1ks+200g čokolády+70g másla, postup: roztavit čoko ve smetaně, včetně másla. Po zchladnutí krátce vyšlehat 🙂
oboje jsou jen poměry surovin, počet dávek podle velikosti dortu 🙂

ivahrdinova
22. apr 2014

můj poslední výtvor... 🙂

lucianak
22. apr 2014

@mamcas Aj ja idem robiť krtka na 1.5. pre synovca na 4.narodeniny, tak som zvedavá, či to vôbec bude krtko 😅 😀

daja55
22. apr 2014

@pppeeetttaaa o aký nugát sa jedná? nerobila som ešte nugátovú plnku a keď som začala čítať recept , myslela som si , že ide o nutelu, až ďalej čítam, že " ho polámeme na kúsky".....Ďakujem 🙂

aduskatt
22. apr 2014

@lenuliatko ja peciem rost naspodu a po dva, skusala som na strede dva a dolu dva a toe spodne boli odspodu prihorete, zvrchu surove a tie vrchne zhora pripecene, zospodu surove, myslim, ze toto ide v rure s ventilatorom, ale v klasickej som to uz viackrat potom neskusala, kedze prvykrat to dopadlo uplne zle

ella48
22. apr 2014

viete mi poradiť poťahovku na svadobnú tortu, aby sa mi počas svadby torta nezačala topiť. Doteraz som používala PDT, ale chcela by som niečo iné. Ďakujem

aduskatt
22. apr 2014

@ella48 Smartflex by mohol byt fajn, pripadne PDT special, ale ta strasne stvrdne na torte

ella48
22. apr 2014

ďakujem pekne, a čo hovoríte na WI, to som ešte neskúšala, iba som čítala o tom doteraz, no neviem posúdiť aká je.

aduskatt
22. apr 2014

@ella48 nerobila som s nou, nepoznam ju. Len viem, ze cenovo je drahsia ako Smart

pppeeetttaaa
22. apr 2014

@daja55 tu ho ma lokalistin odfoteny..je tam obal aj vanicka s nugatom.. mne muz doniesol tiez v takej vanicke, ale inu znacku..od dr. oetker.. je to podstatne tuhsie nez nejaka natierka ako nutella.. je to 200g balenie..

ella48
22. apr 2014

@aduskatt ďakujem pekne za radu, tak skúsim asi ten smartflex

pppeeetttaaa
22. apr 2014

@ejkula vyzera to celkom dobre.. ani cena by nebola zla, lebo ked porovnam kolko stal 200g nugat a toto, tak je tam rozdiel mozno euro..len ked priratam aj postovne.. potom ci to miniem lebo tak neviem ako casto budu pytat nugatovu tortu.. moc velke balenie.. ale keby niekto chcel veeelku napr. svadobnu tak myslim ze by to bolo super :D dakujem

janka22201
22. apr 2014

@ivahrdinova zlatučká 🙂

petka28
22. apr 2014

můžu se zeptat lze někde koupit frutafill menší množství než 6 kg??? děkuji

lenuliatko
22. apr 2014

@aduskatt ďakujem pekne, toho som sa bála a radšej to skúšať ani nebudem, škoda vajíčok 🙂 Takže predo mnou dlouhá noc 😒

aduskatt
22. apr 2014

@petka28 si urob vlastny🙂))))))) kompotovu stavu dolej vodou do 600 ml, pridaj vanilkovy cukor, ak to mas malo sladke a uvar s jednym pudingom, napriklad vanilkovym🙂

sticker
22. apr 2014

@aduskatt Adi prosím ťa, je nejaká forma na holubicu? Mám robiť tortu na birmovku a čo som "vygooglila" tak to vyzerá byť z formy na tých tortách. Len som zatiaľ nenašla.... Ďakujem.

aduskatt
22. apr 2014

@sticker myslis toto? http://www.mnamuela.sk/p/1495 alebo klasicke vypichovačky?