Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
31. júl 2014

Ahojte, ja som dneska mohla robit svadobku, moc som sa na nu tesila,ale som sa aj totalne bala, neni uplne perfektna,ale sa mi celkom paci 😀

mysiatkoo
31. júl 2014

@lokalistin je kraaaaaaaaaaaaasna 😵 😵 😵

lokalistin
31. júl 2014

@mysiatkoo dakujem a vidis tie hrany, zase len ten stred mi robi problemy,ale spodok a vrch dobry, nie? ale na strednom mi trochu aj presvitala ganaz, asi moc tenky potah,nechcela som ho nahrubo aby bolo vidiet ako pekne som oganazovala,ale asi bol trosku moc tenky
https://www.modrykonik.sk/blog/lokalistin/album...
https://www.modrykonik.sk/blog/lokalistin/album...

nika266
31. júl 2014

Ešte jedna tento týždeň,ktorá pocestuje do česka

mysiatkoo
31. júl 2014

@lokalistin nebud na seba taka prisna 😉 fakt sa ti podarila!

lokalistin
31. júl 2014

@mysiatkoo joj zlato moje to je ina pochvala dakujem, akurat tu bola nevesta a sa mi tu rozplakala,ze aka je krasna a ja revala s nou, trubky,ale som taka vytesena z nej

mysiatkoo
31. júl 2014

@lokalistin 😵 no vidis,ze nekecam 😉 sa ti bude sladko spat dnes 🙂

lokalistin
31. júl 2014

@mysiatkoo no asi tak 😉

halienka
31. júl 2014

@lucula73 áno, priamo na čokoláde, ale bez podložky 🙂

jachin
31. júl 2014

Tak moje dve, prvá s tučniakmi je čoko plnka s banánmi, sú to moje prvé modelované postavičky vôbec...druhá jednoduchá na trojoslavu, vanilková plnka s čerstvými broskyňami, kvietky a mená vykrajovala moja neter 😉

gelinka75
31. júl 2014

@nika266 krasna, prosim ta aka je to farba?

nika266
31. júl 2014

@gelinka75 Amethyst,praškova od Kamky

mimusa94
31. júl 2014

Baby moja dnesnaaaa 🙂) nejako som to zvladla 🙂

jenn44
1. aug 2014

ahojte, ak môžem, pridávam sa k vám 🙂 chcem sa opýtať na nie pekné kamienkové ozdoby okolo torty, tie nejedlé. Ako ich na tortu pridávate a lepíte? Ďakujem, ked budem doma pridám svoju prácičku nejakú 🙂

gelinka75
1. aug 2014

@nika266 dakujem 🙂 riedila si v alkohole?

marianabila
1. aug 2014

@nika266 ako vydrzi torta prevoz v horucavach? 😕 ja mam tiez robit v tych horucavach a bojim sa prevozu 😖

mimcak
1. aug 2014

@muffinka8 Ďakujem 😵 😵 😵 No to ti vôbec nezávidím,ten tvoj drobec má teda energie ,mohol by ti požičiať nie? 😀 No mňa by asi už vystrelo.

mimcak
1. aug 2014

@lokalistin krásna torta a pekne naaranžované okolo. 😵

nika266
1. aug 2014

@gelinka75 nie do hmoty pridavam po troske a ono sa samo rozpusti

mimusa94
1. aug 2014

@adipas ahoj znizila som teplotu tak ako som hovorila zatial je torticka okeyyy 🙂 netopi sa mi fondaaam

vladiella
1. aug 2014

@mysiatkoo Myska, prosim Ta, ak urobim s ganache plnku sposobom ze dam mensi pomer coko a dam tam vanilkovy cukor a zahustim to do pudingoveho stavu Creme ole cokoladove, - krasne to stuhlo ako husty ganache ale vidno i pudingovu /zelatinovu vlastnost, pls otazka, rozpusta to potah?? sice to este zatrem normalnym ganache, ale i tak sa pytam. a druha vec vseobecne rozpusta puding potah a preco? ved je to len skrob a zahustovadlo nejaka celuloza... a ak ano, ako prosim Ta natierat okraje platov, koncit s plnkou niekde 2-3cm od hrany, ktora bude natreta ganache a potiahnuta? lebo ak ano, ostavaju fugy mezdi platmi korpusu bez plnky, ktore mam asi zaplnit ganache??? dik moc moc mooooc

79zuzana
1. aug 2014

Este som zabudla na moje cupcakes, ktore som dala ako darcek nevesticke 🙂

aduskatt
1. aug 2014

@vladiella ohladne pudingu . samotný prások nerozpúšťa, pudingový krém rozpúšťa vďaka tekutine, ktorá bola použitá pri príprave krému......

lokalistin
1. aug 2014

@mimcak dakujem a aj vsetkym velke diky za pacitka :-*

mysiatkoo
1. aug 2014

@vladiella na toto ti neviem odpovedat, kedze ganache robim vzdy 2coko:1smotana alebo bielu 3:1... ale ako citam - ak na to das normalnu ganache, tak ti nic potah nerozpusti. Ja krem davam az ku kraju, nerobim ziadne medzery...pockam kym trochu zatuhne a ak sa nieco vytlaci vlastnou vahou, tak to odoberiem a natieram ganache, pripadne ak mam pocit, ze je to este labilne a ma tendenciu vyliezat, tak s takou stierkou, ktorou nanasam ganache krem nezarovnam, ale "vyberiem" tak pol cm a potom ganache.... a na vseobecnu pudingovu ti odpisala uz @aduskatt

nika266
1. aug 2014

@marianabila No to sa bojim aj ja,dohodli sme sa že si pomrazi flase z vodou a da pod tortu aby to chladilo a zapnu klimu

muffinka8
1. aug 2014

@mimcak ako to dopadlo s tou neprevzatou tortou? Ozvali sa vôbec, ospravedlnili,a lebo niečo?

artepf
1. aug 2014

ahoj holky, krásné dortíky, ty svatební takové jemné, moc pěkné, přidávám taky svatební "sadu" a k tomu další dva 🙂

nika1985
1. aug 2014

Ahojte ja len tak skromne jednu ale nervy mi narobila hadam za 10. Mam prazdniny hlavne ze buduci tyzden mam 3torty ked ja neviem hovorit stale nie ale aspon nevyndem s cviku

evicaka
1. aug 2014

@jenn44 vitaj medzi nami... tie kamienky sa lepia bielkom, potravinárskym lepidlom a niekto aj vodou 🙂 môžeš si vybrať