Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
23. okt 2015

sladulienočky moje ahojte, pridávam tortušku a želám Vám krásny deň

aduskatt
23. okt 2015

@lamps nádherná 🙂

sticker
23. okt 2015

@lamps Veľmi krásna tortička, nádherná 😵
@aduskatt Adi prosím ťa, s akým ovocím kombinuješ tú karamelovú plnku? Ja som dala banány, ale že im to až tak s nimi nechutilo. Ale kamarátka, ktorej sa z torty ušlo mi vravela, že jej to chutilo, tak som trochu v pomykove. Viem, že nikdy nebude chutiť všetkým, len teraz neviem ako ju kombinovať, keďže na karamelovú plnku mám znovu zákazku.

dzejnus
23. okt 2015

Babenky, potrebujem poradit tortu pre cca 100 ludi ,, asi budem robit poschodovu, spodne stvorec a na vrch kruh (1-2 kruhy) neviem...Ake rozmery mi budu stacit??? prosim vas dakujem 😉

alex999
23. okt 2015

@dzejnus počíta sa 200g na jednu osobu, kedže bude pre 100 ľudí, torta by mala mať váhu 20 kg. Takže určite spodok štvorec a hore 2x kruh. Neviem aký bude spodok, rozmer. ale kruhy mne tak cca vychadza taka 26cm 3x plnena cca 4-5 kg, ten vrch ked bude nejaka 22cm to bude okolo 3-4 kg, takže spodok by mal mať min 10kg
zaleži aka plnka, kolko a či ovocie a tak.

aduskatt
23. okt 2015

@sticker Jani, ja karamel osobne s ničím, len korpusy kropím kávou, alebo kakaom.......ale ľuďom to chutilo s nektarinkami, broskyňami i jahodami

sticker
23. okt 2015

@aduskatt Tak tieto druhy ovocia ma absolútne nenapadli.... Keďže ja karamelovú plnku nemám rada, vôbec som nedokázala rozumne kombinovať 😀 No, skúsim navrhnúť a nech si vyberú 🙂 Ďakujem 😉

aduskatt
23. okt 2015

@sticker no pre mňa je tam banán sladký

bellss
23. okt 2015

@sticker ja keď robím karamelový zákusok tak na neho postrúham gaštanové pyré a je to perfektné🙂 len ja robím iný karamelový krém ako Aďa tak neviem ako by to chutilo s ním🙂

sticker
23. okt 2015

@bellss Aj to môže byť dobré.... Len asi sa tiež nezavďačím každému. Toto je to riziko pri tortách 😀

mayama
23. okt 2015

Ahojte poradíte mi resp odporucite daku dobrú a šikovnú a aj trochu lacnú cukrarku v okolí Žiliny.chcela by som tortu na 1 narodeniny pre dcéru

dzejnus
23. okt 2015

@alex999 no tak to bude asi potom cele zle 😀 lebo do 100-120 eur aj s cupcakes 20 ks to sa nevojdem

alex999
23. okt 2015

@dzejnus tak to ani nahodou 😅 ako oni chceli tortu pre 100 ludi, 20 cupcake za 120 eur?? preboha važne???
za 100 eur som robila tortu 9 kg tu modrú s brošňou 😅 aj to len pre známeho 😕

Známa davala robiť svadobnu tortu asi 15 kg v pekarni a stála 160 eur a to bývame prosím pekne na konci Slovenska, skoro už na Ukrajine 😀 takže ceny sú to oveľa menšie

dzejnus
23. okt 2015

@alex999 noo ja som im vravela ze ak chcu taku velku ze nech pocitaju aj 200 eur, no ja som tiez minuly tyzden robila svadobnu 3posch. 10,3 kg a 100 ecok som pytala,taak no nebudu teda mat pre vsetkych tej torty,tak to ani nech nekrajaju 😀 sak uvidia, aj ked mi to je znama,tak no neda sa svietit 🙂

meo
23. okt 2015

Tak jsem v poslední době zkoušela jedlý papír. No chuťově ten papír nestojí za nic 😒

denisak77
23. okt 2015

Zdravím vás dievčatá.Dva kúsky odovzdané ,ešte jednu na nedeľu a hotovo.

nika266
23. okt 2015

Moje tortičky 🙂

nika266
23. okt 2015
zuzkavit
23. okt 2015
lokalistin
24. okt 2015

Ahojte, boze normalne to tu nespoznavam, to tu uz nema s amaterskym pecenim nic spolocne-jedna lepsia ako druha, ale tak votriem sa aj ja. Pecena este pred dvomi tyzdnami-momentalne nemam nic a poviem vam, ze mi to vobec nevadi-skor si to fakt uzivam, len na finaciach to pozorujem, ze koniec mesiaca a ja uz ani € v penazenke, no s tortami mi vzdy nieco zostalo, ale zase menej jem a viacej spim- a to je fajn 😉

maya30
24. okt 2015

ahojte dievcata, po 2 tyzdoch zopar odo mna

alex999
24. okt 2015

@maya30 krááásne 😵 tá s koníkom je nádherna 🙂

jakelina
24. okt 2015

Můj jediný chudák přesně nadiktovaný po dlouhé době.

dush
24. okt 2015

Dnes svadobna...neplanovala som ist az tak do ruzovej,isla som farbit hmotu do krajky,ze dam len kvapku cervenej...a kvaaaaaap 😖

pristela
24. okt 2015

Baby , ja len tri na stastie 😀 ale teda zienka co objednavala tu poschodku celkom vtipna osobka, mala som nadiktovane presne co ma byt na kazdom poschodi uz ako to urobim bolo na mne 🙄 kdze bola malicka ine ma faaakt nenapadlo, bo modelovat 3d postavicky by boli miniatuuurky uz ten tank bol pod lupu 😀

jakelina
24. okt 2015

@pristela ta poslední to nemám slov, normálně to vypadá jako nějaký komiks v časopise. Jsi prostě nejlepší

@maya30 nádherné všechny, jenom obdivuji a smekám

makina78
24. okt 2015

tak tato sa dnes objavi na svadbe... chrbat boli, nemal mi ju kto z chladnicky na zdobenie vyberat... mala 10kg plus podnos

denisak77
24. okt 2015

@makina78 krásna

denisak77
24. okt 2015

@pristela žena,ty si NEZMAR,skoro som odpadla.Veľmi zaujímavé,také tvoje 😀

denisak77
24. okt 2015

Práve dokončená.Ešte som robila pre nás po dlhej dobe koláčik tzv.KRTKOVA TORTA NA PLECHU,a moji chalani boli prekvapení,že som nejak skoro napiekla,že oslavujeme až o 2 týždne 😀 .Neviem ako vy ,ale mne sa pre nás tak nechce piecť a ešte plnkáč,že až. Keď už veľmi otravujú tak palacinky ,alebo nejké mufiny a šľus,istia to horalky 😀 .Inak ,torta do bodky nadiktovaná.