Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
22. jan 2012

@ikula2 mia a daducha sa mi ponukli ze kuknu u nich v galanterke lebo u nas nic nemaju.

mamina1978
22. jan 2012

Tak konecne som dokoncila moje dve torticky 😝
Ta prva kacickova je pre moje deturence .....skusala som ten orechovy korpus od vecernicci je supeeeer . Dakujem ti este raz krasne ten za recept 😉 A ta druha je moja prva 3 D ta je pre kamosov mojho muza.Obaja maju par dni po sebe narodeniny. 😕 Este musim dopisat ich mena! 😅 Plnka salko- maslo- puding.....Mnam , ten recept bombasticky .......Dakujem vam zan.

79zuzana
22. jan 2012

@mamina1978 aka roztomila kacicka🙂 inak ten krem aj ja milujem... salko+ maslo... mnamky

lucula73
22. jan 2012

dievčatá,veľmi vám ďakujem za všetky komentáre aj lajky,vždy ma moc potešia 🙂

@vecernicci a čo je to za zákusok,ten harlekýn?čo je vnútri,vyzerá lákavo,dala by som si,lebo aj u nás poťahovky končia v koši 😀 ,chcelo by to zmenu 😉

daducha
22. jan 2012

Baby,kto objednavate z pecenia s Kamkou, ako rychlo Vam to pride ? Potrebujem do stvrtka hmotu a na pravej cokolade ju maju vypredanu, ona ju ma, len som citala ze nieked trva dlhsie kym to posle.Dakujeeeem

katy1979
22. jan 2012

@daducha ja som od kamky brala viackrat a nikdy nebol problem.

daducha
22. jan 2012

@katy1979 dakujem, za ako dlho ti to prislo.Potrebujem to mat doma na 100% vo stvrtok.

katy1979
22. jan 2012

@daducha do dvoch dni to bolo doma.

akme
22. jan 2012

@lamps aj ja som robila teraz podľa teba karamelový a je asi aj lepšíakosalkový a hlavne je lacnejší 😀 a dávala som 200g cukru a mohol byť aj menej sladký 😀
@lucula73 ja si uvarím šlahačku s čokoládou trocha kakaa a cukor koľko chceš aby bolo sladké prevarím tak aby bolo všetko rozpustené potom to dám do studeného kúpeľa vychladiť, medzitým vyšlahám maslo s 1 PL práš. cukru tak aby bolo také našlahané napenené ono tak zbledne keď je vyšlahané necítiš tam ten cukor je rozpustený a potom pomaly lejem do toho tú vychladenú šlahačku a je to 😉 😉 nikdy sa mi nezrazil robíš to takto alebo inak keď sa ti zráža?
@pristela aj ja som po stretku v TN dokončievala tortu, to zvládneš v pohode ved celý den budeš sedieť na ri..... 😀 😀 😀
moja víkendová 😀 😉

katy1979
22. jan 2012

tak moje vikendove. tie prve dve sa mi vobec nedarilo aj tak vyzeraju. jedina s ktorou som bola spokojna bola ta krstinova a mam ju odfotenu akurat mobilom. az ked ujo odisiel ma to napadlo ze vsak ja nemam normal fotku. hold nevyspaty clovek hotova opica

pristela
23. jan 2012

@akme 😀 😀 😀 😀 no v to dufam 🙂 len ja mam domov odtial hodinu autom , len dufam ze nebude sneh a lad bo ma porazi 🙄

@katy1979 baby torticky mate kraaaasne! az slinku som dostala a bezala po cokoladu, fuj 😀

vecernicci
23. jan 2012

@zuzkat1 normálně to naleju do sklenic, zavíčkuju, nechám vychladnout a vydrží stejně dlouho jako má trvanlivost cukr a je to krásný sirup jako koupený 😉

vecernicci
23. jan 2012

@lucula73 to je jen kakaový korpus, neprokrajuje se a navrch se ozdobí krémem, hodila jsem foto na fb a viděla to kámoška a přišli na kafe, že nemají doma nic ke kefíčku 😀 😀 😀
a recept jsem dávala asi 3 nebo 4 stránky dozadu 😉

jinak děvčata zase jste vytvořily krásný díla, to se jinak nedá nazvat, škoda sníst 😵 😵 😵

viera6
23. jan 2012

Prajem krásny den....zas tu pribudli nádherne tortičky 🙂 😉

Dievčatá obťahujete torty niektorá so salkovým marcipánom?

ivigirl
23. jan 2012

@katy1979 krásné, jakpak si udělala to písmo Benjamín? Jsi mocšikovná. 🙂

lusil2005
23. jan 2012

@daducha ked tak napis kamke na FB ze to potrebujes surne...

katy1979
23. jan 2012

@ivigirl je to abeceda funny. a dakujem

lucula73
23. jan 2012

@vecernicci ďakujem,idem kuknúť ten receptík 😉

@akme ahoj,presne tak isto,ako si opísala to robím..akurát že tá šľahačková hmota bola aj v chladničke 24hodín a maslo som mala dosť zmäknuté,ale najpr vyšľahané a potom do toho som pridávala šľahačku.....tak neviem,či tam nebol zas problém,že to nemalo rovnakú teplotu 😕
ale v torte nebol zrazený,to bola pre nás tortička,tak som aspoň otestovala,či sa to opäť nezrazilo,lebo som to nahriala v mikrovlnke a prešľahala a bolo to ok 🙂
a krásna barbi,možem si uložiť?v máji ma jedna čaká 🙂

ajka82
23. jan 2012

ahojte baby, zas mam nejake otazocky 😅
davnejsie tu niektora z vas davala recept na tvarohovy krem-presnejsie, svieza tvarohova plnka od judith(?) ta sa mi zdala fajn, ale ...mozem do nej aj pridat nejake ovocie? nezgrcne sa mi to, alebo neroztece? alebo radsej ovocie na korpus pod plnku... popr. nemate nejaky podobny recept na ovocny tvarohovy krem?
a este co sa tyka modelovania figuriek...robite ich cisto iba z hmoty, alebo nieco do vacsich obalujete radsej, nejaky keksik, tycinku? napr. mcqueen a pod.... a stacilo by mi to zas len mojim vodovym sposobom lepit tie figurky, alebo radsej pipping gel pouzit na to?
dakujem vopred za odpoved 😉

katy1979
23. jan 2012

@ajka82 ak to ovocie zamiesas na konci ani sa ti nerozpadne a zgrcnut by sa ti to nemalo. ja ju robievam tu plnku a ovocie davam medzi plnku ci pod.
da sa tvarohovy iba so slahackou vymiesat a stuzovat popr. pridat jogurt ci smotanu.
a co sa tyka figurok u mna zavisi ake velke ich robim ked mensie nedavam tam nic.

katy1979
23. jan 2012

@pristela ja som mala tiez zravu naladu vcera vecer a zozrala asi polovicku vianocnej kolekcie. dnes rano som aj zistila dovod svojej zravosti

lucula73
23. jan 2012

@ajka82 aj ja som ho už robila,ten tvarohový a dávala som mrazenú lesnú zmes 😉
a figurky podľa veľkosti,niečo celé z poťahovky a niečo sa davajú keksíky,napr. vagoniky som obalila tatranky... 🙂

eda28
23. jan 2012

Zienky, cukrarky, obcas vas tu citam, rada peciem, ale len pre rodinku, mam teraz robit taku silno cokoladovu tortu, teda aj cesto aj krem, mozno nieco s kuskami cokolady. Mohli by ste mi poradit nejaky receptik. Velka vdaka

katulkaaaaaa
23. jan 2012

tak baby som doma z nakupu....postahovala som foto z netu co ten cinan vsetko ma ceny presne vamnepoviem,nemala som cas odpisovat viem len niektore....valceky vsetky stoja 4,20e...ruze,karafiaty,kvetinky,vianocni list...vsetko za 1,80e....motyle 3,20e....maju aj male velke lalie,mackov.....ak niektora este nieco chcete piste mi ip,lebo tuto to potom vyhladavam strasne dlho a na to nemam cas 😝 ...odtlacacia podlozka okolo 12eur

akme
23. jan 2012

@lucula73 ja nedávam šlahačku do chladničky na tak dlho ale hned po vychladnutí zašlahám do masla,asi to bolo tou teplotou

daducha
23. jan 2012

@dm1 mam pre teba tu stuzku,pisni mi do IP adresu a zajtra ti to poslem. V stredu to mas doma 😉 .

Baby, kto by este potreboval ciernu stuzku s malymi bielymi bodkami tak este mam 4 m. Pre istotu som vzala viac 😀 .myslim ze ikula chcela 😉

artepf
23. jan 2012

@lamps ahoj, prosím tě od tebe jsem si tady nedávno myslím opisovala recept na karamelový krém s kávou. Chtěla bych ho vyzkoušet, vypadá moc lákavě, ale ještě pro upřesnění - kávu uvaříš klasickou zrnkovou nebo rozpustnou? A jestli zrnkovou, tak do vychladlé i s logrem a rozpuštěnou čoko zamícháš salko? Nesrazí se to? A není to opravdu moc řídké na naplnění dortu, když je tam 1 dcl tekutiny? Předem moc díky za rady, už se těším, až ho zkusím 😵 .

lusil2005
23. jan 2012

@daducha jeeej ak ti ostane ja zoberiem!!! sa mi hodi aj na siticko 😵

abriela
23. jan 2012

TES.O ma vykrajovacky a peciatky - medvedik, macky, mys, korytnacka za 2,99€. Velkosť cca 6cm.

vladka1
23. jan 2012

prosím prosím...nemáte uložené pro inspiraci jednodušší dorty s vlčími máky? díky