Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
27. jan 2012

@lamps prave som si dala zavazok, ze budem chodit spavat okolo tej 12, zatial som dodrzala, akurat vcera o pol 1. ale tak to sa da.

janulkamartinko
27. jan 2012

@lucula73 jej to je moja torticka 🙂 do nepotiahnutej torticky som si vyrezala priemer trosku vacsi ako mala flaska,po potiahnuti som len zrezala marcipan a flasku pred tym ako som ju tam dala som obalila v potr.folii,vysvetlovanie niej moja silna stranka no snad si pochopila 🙂

mamina1978
27. jan 2012

@ikula2 Ten kamion je taaaaak nadhernyyyyy 😵 😵 😵

lamps
27. jan 2012

@mizulienka tiež som si povedala, že neskôr ako o 11-tej nemôžem chodiť spať. Ráno vstávam o 6-tej, celý deň roznášam deti do školy, škôlky a po krúžkoch a potom som k. o. Neskôr spať môžem ísť len v piatok a v sobotu, keď netreba na druhý deň ráno vstávať.

iwulka23
27. jan 2012

@eliska22 ĎAKUJEM 🙂 ♥ alee dnes ráno som ostala v šoku..poťahovka sa mi po bokoch zašala topiť :( nieje to hrozné,ale topí sa.. ☹

janulkamartinko
27. jan 2012

@lamps waw,nadhera :D

mizulienka
27. jan 2012

@lamps ved to, ze ani cez den si nemozme pospat, ked chceme vsetko stihnut...ja som uz tiez niekedy k.o.

katy1979
27. jan 2012

@mizulienka pocuj tu kitty si daj patentovat toto uz ked vidim tak viem ze toto je tvoja robota 😉

iwulka23
27. jan 2012

@mrka2 Ďakujeeem velmi pekne 🙂 dúfam že bude aj tak dobre chutit 🙂

yamahafazer
27. jan 2012

no moje dnesn hotove len mam obavy z toho monitora ci prezije cestu autom lebo ten pocitatc je velky ako normalny maly notebook tak sa bojim aby nespadol aj ked je prepichany spajdlami

79zuzana
27. jan 2012

@ajka82 ja v tom nevidim problem, zeby chlap nemohol dostat ruze na tortu
@mizulienka prekrasne, ruzovucke. Inak vas vsetky obdivujem, ze sa date nahovorit na take male torticky. Teda ja velmi nepeciem na objednavky, ale taku malu by som upiekla, len keby mi ju zaplatili ako velku. Ved prace je na nej ako velkej, a ta cena potom nestaci ani na suroviny.
@handulak ahoj, mas dobry recept. Smotany daj aspon 33%, biela cokolada, to je jedno aka, taka co ti najviac chuti 😀 a malinky, viem ze sa pouzivaju aj mrazene, ja ich vsak nemam rada, tak ja radsej cerstve. Maliny vsak nemiesaj s kremom, len ich poukladaj pod krem alebo na krem.
@adka_praha wow... prekrasny sudok... a zase ta hmotnost 😅

79zuzana
27. jan 2012

@yamahafazer wow... nadhera

mizulienka
27. jan 2012

@katy1979 ja by som chcela aj nejaku inu kitty vyskusat,ale oni chceli presnu ako tam...aj tak som tam nejake veci zmenila, ale malo...ale pani prisla a povedala, ze hmmm moze byt, tak neviem, ako to myslela...niekedy mam mindraky z takychto reakcii.

lucula73
27. jan 2012

@janulkamartinko jej,som vedela že to bol niekto odtiaľto.........čiže vnutri ten korpus ,to už nemusím ničím teda natierať?
a ďakujem ti 🙂

mizulienka
27. jan 2012

@79zuzana tato mala isla spolu s tou kitty, budu mat navstevu a to dievcatko ma tiez narodeniny, len kvoli tomu som to urobila, inac tiez by som nie.

katy1979
27. jan 2012

@mizulienka vsak to mi je jasne lebo je to pekne tak ti povedia ze taku chcu. no reakcie ludi byvaju rozne ale ked sa vratia tak vies ze boli spokojny ci ti zavola niekto iny ze dostali kontakt.

ajka82
27. jan 2012

@yamahafazer evi prosim ta ako si upevnila ten monitor aby nepadol? moj otec bude mat 50tku v aprili a tiez som rozmyslala nad pocitacom

mizulienka
27. jan 2012

baby nemate nejake inspiracie na vyzdobu obdlznikovej torty? nic ma nenapada, pani bude mat 80,nieco decentne/

yamahafazer
27. jan 2012

@ajka82 su to oplatky lepene nutelou a medzi ne spajdle,ale druhy krat by som ho robila ovela mensi lebo sa bojim aby vydrzal ked je taky veliky ako normalny maly notebook

jakelina
27. jan 2012

@mizulienka něco takového a víc vyzdobit kytičkami a třeba barevnější.
http://www.kosternovi.eu/dorty/dorty.asp?klic=219

mizulienka
27. jan 2012

@jakelina to je pekne, dakujem 😉

lucula73
27. jan 2012

@iwulka23 a aký krém si dala pod poťah?lebo šľahačkový alebo neaký tvarohový mokrý sa nesmie dať,iba maslový krém,alebo len maslo s cukrom

janulkamartinko
27. jan 2012

@lucula73 nie,ja som to nechala tak,ked tu flasu obalis do folie nema preco obschnut 🙂 drzim paste nech sa vydari 🙂

iwulka23
27. jan 2012

@lucula73 no dávala som maslovo-pudingovi..ale som už o tom čítala na tortyodmami.sk a som prišla na to že som dala malo masla do pudingu..ja ťava ☹ ale nevadí..človek sa učí na vlastných chybách..o 2 týždne idem robiť ďalšiu,tak už budem mudrejšia..ja to potom dajak zamaskujem..polepím tam ešte kvietočky po bokoch..žeby to aspon na fotto vyzeralo..a ved sa spapá 🙂 budeme mať ešte jednu.. 😝

lucula73
27. jan 2012

@janulkamartinko no dúfam,že sa vydarí.dúfam že sa nebudeš hnevať za ten nápad s fľašou,ale moc sa mi to páčilo 😉

iwulka23
27. jan 2012

...ženušky ..ešte sa chcem spýtať..zvýšil sa mi včera zafarbený "poťahovák" som nevyužila všetko..nie vela ..len kusok..ako dlho to možem skladovať..?

jakelina
27. jan 2012

@iwulka23 já raději dávám jenom máslo s cukrem nebo s bílou rozpuštěnou čokoládou a drobečky.

jakelina
27. jan 2012

@iwulka23 ty máš PDT, já myslím, že do konce záruky jo.

iwulka23
27. jan 2012

@jakelina noo už budem vedieť..alee ved nevadí..prvá nemože byť dokonalá..ved kto by mi aj veril že to bola fakt prváá 🙂) takže možem zafarebenu pastu dama poskladovať do cca apríla..potom mi to výchádza žeby som ju aj mohla využiť ? 🙂)) bude v poriadku?

larah
27. jan 2012

@adka_praha ako si robila to hrozno?Peknucke je 🙂