Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
8. feb 2012

@lamps krásna je 😵 😵 aká bola veľká ? 😅 dobrá rada: stred kvetu urob do šišky a od spodu strihaj nožničkami z manikúry 😉 😉

lifinka
8. feb 2012

@anibas děkuji, děkuji

anibas
8. feb 2012

@lamps alebo keď ju máš ešte doma - natri stred jedlým lepidlo a posyp detskou krupicou 😉 😉

marci2305
8. feb 2012

@lamps Že nepodarok.... 😲 Však je úžasná.. 😲 😉

lukika
8. feb 2012

@mariann2 ja netvrdím že smartflex je drahý ja som so smartflexom max. spokojná a ani to nechcem na poťahovanie len som to myslela kúpiť si troška ak niekomu chýba nejaká farba na modelovanie niečoho a nechce kupovať gelovku lebo málo pečie ako ja. Tak som sa len preto pýtala či to niekto už mal

simasa
8. feb 2012

@lifinka tie prachove perlete nezafarbia hmotu na perletovo, ak ich do hmoty zamiesas. Treba ich stetcom nanasat na uz vyschnute lupene kvetov.

katulkaaaaaa
8. feb 2012

@adka_praha torty boli normalne naplnene ,vrch potrety kremom,nechala som zachladit a poliala coko s cerou spolu roztopene trosku ochladnute....
@lusill2005 moja nemas co obdivovat...ja to ani zdaleka neviem

zuzkat1
8. feb 2012

@lamps ja keby som taku upiekla tak oslavujem uspech este tyzden...a ty ze nepodarok...

mariann2
8. feb 2012

@lukika aha, v pohode, ja len že nie je chuťovo nič moc a keď nechceš investovať do gelovky, čo je pochopiteľné keď veľa nepečieš, neskúšala si práškové farby čo majú v drogérii, ja ich občas používam dodnes 😉

lamps
8. feb 2012

@79zuzana
@heni79
@mrka2 jááááj dievčence moje ďakujem za pochvalu, ja ani sama neviem, čo mi na nej vadí. Možno je problém v mojej hlave 😀. Mala som inú predstavu a keďže nie je úplne podľa nej, tak som s tortou nespokojná 😀 😀 😀

lamps
8. feb 2012

@lussy23 ďakujem ty si veľmi milá osôbka, všetky nás tu vždy tak chváliš 😅 😅 😅

mates22
8. feb 2012

@mariann2 já ty práškové radši nedávám, zdají se mi jakože slané, tak jen když je krize - máš nějaký fígl, aby pak ta potahovka nebyla taková sladkoslaná? čeká mě dort pro syna, traktor a gelovky mám prošlý, ale asi radši zainvestuju ☹

jakelina
8. feb 2012

@lamps je moc hezká, fakt 😉

lamps
8. feb 2012

@anibas nooo keď ty povieš, že je krásna, tak ja som aj spokojnejšia 😀, vážila presne 2 kg. Je to len taká mini tortička pre kamošku, dúfam, že ju aspoň trošičku poteší. A ďakujem za radu 😅 😅 😅 😅

A veľmi, veľmi vám všetkým ďakujem za pochvaly. Ja som už vážne uvažovala, že strhnem celý poťah a ozdobím ju nanovo

anibas
8. feb 2012

@lamps to by bola veľká škoda robiť nanovo - ešte raz KRÁSNA !!!

lamps
8. feb 2012

@anibas ďakujem, pochvalu od teba si veľmi cením 😅, veď tie tvoje tortičky sú dokonalé 😅 😅 😅 😅

ikula2
8. feb 2012

@janula.h jani tie perniky su uuuuuuzasne 😉

janula.h
8. feb 2012

@ikula2 Ďakujeeeeeeeeeem 🙂

janula.h
8. feb 2012

@lamps akože WAW nepodarok?? je nádhernáááááááá
@lussy23 ďakovala 🙂

iwulka23
8. feb 2012

Myslíte že sú použitelné na zelenú tortu?? a celkovo..sú použitelné? 😀

ajka82
8. feb 2012

baby prosim mate nejaku fintu ked robite figurky cele z hmoty/marcipanu, ked su vacsie, ako mi nesplasknu vlastnou vahou? akoze priklad(nechcem pisat presne aby sa nahodou dotycna osoba nedozvedela), urobila som medveda a do pol dna mal rozplestene brucho, nemal ho pekne gulatucke 😕

dm1
8. feb 2012

@ajka82 najskor si urob iba telicko nechaj vytvrdnut trosku. potom na to hlavu tiez nechaj chvilku zvlast tvrdnut. Ono vela zalezi od hmoty z ktorej robis. ja vacsinou uz robim rovno na seba a postavicky vela nesadaju. jedine svadobne figurky a take veci nechavam najskor nohy potom pridam trup a nakoniec trosku zatvrdnutu hlavu

ajka82
8. feb 2012

@dm1 dakujem--- no robila som rovno telo s hlavou, aby tam nebol vidiet ten spoj, nakoniec som to vyspekulovala tek, ze figurka ma sal na krku 😅 presne jak si pisala... a o mesiac budem robit pat a mat, tak to asi nohy tiez nechat strosku vytvrdnut ze? a robim so smartflexom 😉

desmodka
8. feb 2012

gentleman 😀

ajka82
8. feb 2012

@desmodka 😀

dm1
8. feb 2012

@ajka82 jj radsej vzdy niecim spoj zamaskovat lebo take vysoke v celku nie je bohvieco. Pat a mat som zaital vzdy robila naraz a v pohode smartflex by ti mal drzat. alebo si nechaj nohy aspon hodku vytvrdnut

dm1
8. feb 2012

@desmodka ten je super akurat som to kukala na FB 😀 . Takuto variantu mozem

desmodka
8. feb 2012

@dm1 ja som inu odmietla, ked tak jedine takehoto vtipneho, ziadne realne kusky 😀 😀 😀

dm1
8. feb 2012

@desmodka ved ja som tiez odmietala ale toto ma pobavilo 😀