Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
19. feb 2012

@ajka82 ked peces v rafiku len ho polozis na plech?lebo ja davam vzdy alobal a na to papier na pecenie a pekne dookola rafika to stacam,ze nema sancu nieco vytiect .Tu je na to dobry postup

http://www.tortyodmamy.sk/content/ako-piect-v-r...

yamahafazer
19. feb 2012

@dm1 ale krasne sa ti podarila som pozrela foto u kamky

vlada111
19. feb 2012

@ladydia ešte to dorieš, prečo by ti mala dať tak málo? A to, že si kamoške nepovedala dopredu je normálne. Ja robím len kamoškám a vedia, že za náklady. Nepotrebujú nič vedieť dopredu, lebo vedia koľko by ich to vyšlo normálne a tak to pekne vykalkulujem a zaplatia mi aj navyše a ešte sú spokojné ako dobre pochodili. Ja by som na tvojom mieste nesklopila uši, ale ju požiadaj o doplatenie. Ono sa to ťažko pýta, ale v živote netreba mať len sklopené uši.

yamahafazer
19. feb 2012

@vecernicci ozaj a co povedali na tu tortu dzentlmena pre tu 15?

vlada111
19. feb 2012

@dajna11 je perfišná, musí byť vynikajúca.

vlada111
19. feb 2012

@daducha nádhera. Tvoje tortičky sú neskutočne čisté a precízne 🙂

alionuska
19. feb 2012

@bzucinka2 No neboj,prepinat sa nebudem..ja som unavena este z minuleho roka.-D 😀 Dakujem a uvedomujem si,ze uz nemam 20..treba si davat na seba pozor.nech je vsetko ok🙂 🙂

dajna11
19. feb 2012

@abriela dakujeeem 😀

dajna11
19. feb 2012

@vlada111 no snád,idem zavolať hned ako chutila,nech kritizuju 😀 😀

vlada111
19. feb 2012

@dajna11 daj vedieť, potom mi dáš recept 😀

jakelina
19. feb 2012

@alionuska myslíme na tebe a ať jste i s miminkem v pořádku 😉

vlada111
19. feb 2012

@alionuska Alenka držím ti palce, nech bábatko rastie a nech je zdravé. Veru oddychuj, lebo si pamätám, že si robievala aj 20 tort týždenne.

ajka82
19. feb 2012

@yamahafazer dakujem 🙂 ...no ja som sa aj pytala tetusky v obchode, ze ci to musim aj obalovat a ta mi povedala, ze pecie len v rafikoch a polozi na papier na plech a hotovo a ze ked jej aj trosku vytieklo, tak sa nic nestalo... tak som neobalovala a takto to dopadlo 🙄 po tejto skusenosti uz budem davat aj alobal jak mi radite

eliska22
19. feb 2012

@janie80 ja objednávam cez tento, dodajú vždy do 3ch dní 😉 www.peceniehrou.sk

vecernicci
19. feb 2012

@yamahafazer paní byla strááášně nadšená, moc se jí líbil, jak dort tak on, mého srdce šampion 😀 moc jim chutnala, ale puberťačka se prý s ním nechtěla fotit 😀 😀
jinak na stránkách aldošky je soutěž o nejhezčí dort s růžema, tak jsem tam poslala tu moji podkovu s motýlkem, tak jsem zvědavá

abriela
19. feb 2012

@lussy23 pekne postavicky aj torticky.

Prvykrat som robila kvety, ale uz viem, ze torty s kvetmi veru robit nebudem 😉

vecernicci
19. feb 2012

@abriela a proč? vždyť jsou krásný, kdybys viděla moje první růže 😝 😝

dajna11
19. feb 2012

@vlada111 nooo tak vraj cuťovo skvelá,len som dala vela čokolády na vrch 😠 😠 😠 ....no ja nešetrím🙂

dajna11
19. feb 2012

@abriela a prečo?ved su kráááásne,

abriela
19. feb 2012

@vecernicci coze? krasne 😨 ? Mne sa nepacia a ani som nevedela ako ich dat na tortu. Modelovanie postaviciek a roznych veci je lahsie. Ale dakuejm za povzbudive slova od profesionalky.
A ako si sa rozhodla? Beries tu pracu?

vecernicci
19. feb 2012

@abriela ještě nevím ,jestli to vezmu, nejdřív tam zajedu jen tak na kafčo s kámoškou a uvidím 😉
a prý profesionálka 😀 vždyť dělám dortíky jen rok, předtím dělala děckám dorty moje mamka, protože já to neuměla 😀

dajna11
19. feb 2012

a takéto raňajky ma čakali od mužíka 😀 😀

abriela
19. feb 2012

@dajna11 dakujem.
@vecernica ked o rok budem robit aspon z casti take torty ako ty, budem sama na seba pysna 🙂. Uz mam sice na to necelych 11 mesiacov 🙂

lussy23
19. feb 2012

@abriela ďakujem a tie kvietočky sú veľmi krásne.
@dajna11 peknučké, šikovný manžel
ďakujem za všetky lajky. Chystám sa ešte robiť tortu s Jahôdkou, ale ešte neviem kedy ju budem robiť.

pristela
19. feb 2012

@yamahafazer ja som si doniesla krasnu magnetku, take srdiecko /asi kupovane/ , ale nevadi , pekne je a magnetiek nikdy nieje dost 😀 😀 😀 a ano tu zensku som robila vlastne do swapu tam 😅 len som to nechcela vtedy pisat verejne, aby dopredu nik nevedel čo dostane, no ked som videla kto ju dostal ☹ bola to taka mlada zienka, ktora tam stale len sedela v kute , ani nepozerala ked ucili zienky, prosto nic, len tam sama v rohu sedela 😕 😕 na co tam sla netusim , Danka vravela, ze istu dobu aj driemala 😅

lucula73
19. feb 2012

@abriela ahoj,ešte ťa trošku možem otravovať? kedy a ako mám pridať ten cukor k roztopenej čokoláde a cukríkom?vmiešala si to ručne?idem to ešte teraz skúsiť,som zvedavá na výsledok 😕

adka_praha
19. feb 2012

ahojte... moja vesmirna ala flickr...

jakelina
19. feb 2012

@pristela že jsi ji raději neposlala mně 😀 😀 😀

pristela
19. feb 2012

@jakelina 🙂))) som ja vedela? 😀 😀
ale stretko bolo super danka a Nikuš su suprové babenky 😀 😀 😀 holky ukazovali postavicky, dve zienky kvietky, jedna zdobenie medovnikov, pak tam bolo potahovanie torty, na zaciatku robila jedna 3D auto tortu a ozaj ukazovali aj pracu s tym extruderom ci jak sa to vola, ale vsak som sa tam nedopracovala 😕 aaa este jedna ženska tam robila čoko tortu 😝 😝 😝 😀 no prosto dobre bolo 😀

abriela
19. feb 2012

@lucula73 neotravujes a smejem sa. Ja radim a spravila som len 5 potahoviek.
Cukor davam, az ked hmotu vyberiem z mikrovlnky. Dam trochu, pomiesam vareskou, pomaly prisypavam a miesam. Ked uz hmota nieje taka riedka, dam to na dosku a miesim rukou.
Drzim palce nech sa vydari.
Ta ruzova hmota kvetom je tiez z cokolady. A robila som ju len tak. 2 pasiky cokolady, hrst umytych cukrikov, smotana. Prisypavala som cukor, a spomenula si, ze som zabudla dat farbu.Tak som ju rozrobila s vodu, pridala par cukrikou - roztopila a pridala k prvej hmote.
Ked sa hmota bude lepit, nechaj ju vychladnut, alebo pridaj cukor. Ked sa trha, daj ju do rury zohriat.