Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
28. feb 2012

no kočky, pôvodne som si tieto narcisky robila pre seba na potešenie a pred chvíľkou mi prišla objednávka na kvetinovú tortu na túto sobotu 😕 ... takže narcisky budú na nej

bianca
28. feb 2012

@zlatat ejha tak hned odfrcia.

zlatat
28. feb 2012

@bianca no vyzerá to tak ... a to som si ich chcela dať na svoju tortičku a potom pekne kytičku do vázičky

zlatat
28. feb 2012

@bianca ááá, neodfrčia - chcú frézie 😀 😀 😀 ... no to do soboty stihnem, tie nie sú až tak náročné

dm1
28. feb 2012

@ajka82 mne vzdy ked objednavam od kovaca tak necaka na platbu a tiez monike z vsetko pre torty som platila az po

bianca
28. feb 2012

@zlatat mi chces povedat ze frezia je jednoduchsia???Mas dakde navod?

zlatat
28. feb 2012

@bianca nemám návod, ale už som ich spravila hodne - veď to nie je ťažké - no trošku piplačka, ale zvládam to aj bez vykrajovačiek, len s použitím kostice a nožničiek 😉

vlada111
28. feb 2012

@zlatat Zlatka ako sa ti robí s tým bielym silikónom? Majú tam dobré ceny, len sa bojím.

bianca
28. feb 2012

@zlatat a nechce sa ti nafotit navod sikovnica?

ajka82
28. feb 2012

@dm1 🙂 tak ja som zvyknuta objednat a prist si pre to sama... aj v dubnici som chodila osobne zatial, vzdy mi to vyslo tak, ze sme boli u nasich a v BA sa tiez prebehnem osobne.. kedze ja mam este vzdy par otazok ku zdobeniu 😅 inak v dubnici bola super pani, ta mi so vsetkym radila na zaciatku aj mi odporucala ked som nevedela vybrat s cim sa lepsie pracuje 😵

larah
28. feb 2012

@bianca návod je na torty od mamy aj ja by som to chcela skusiť 😉

dm1
28. feb 2012

@ajka82 no do dubnice chodim aj ja sama kedze som odtial 🙂 . Ja tam ale nemam dobru skusenost s jednou predavackou taka starsia kratky strih. Casto ma blokuje naviackrat, stornuje, zabuda na zlavu... a podla mna ani poradit moc dobre nevie 🤐

zlatat
28. feb 2012

@vlada111 vieš čo, celkom dobre, akurát to žilkovanie moc nevidno - iba tak jemnúčko

simasa
28. feb 2012

@zlatat Teda tie su fakt ako zo zahradky! 😵 Len u nas by na ne momentalne nasnezilo... 😝

zlatat
28. feb 2012

@simasa dík, neboj, aj u nás sneží 😠 a nechce prestať

bianca
28. feb 2012

@zlatat diky.Dnes idem zasa zhanat flor pasku.Nemozem zohnat.Nechela som cakat na online dodanie a uz by som ju doma mala strasne davno keby ze objednam

simasa
28. feb 2012

@zlatat Inac vsetko najlepsie k meninam 🙂

lifinka
28. feb 2012

@reruna díky, no já než se někde dostanu do obchodu 😅 , ale už budu moci s dětmi ven, takže už to bude jen lepší.Dívala jsem se eshopech, ale tam je to drahé, takže jsem obj., jen papírové košíčky a vyzkoluším to, vím, jak se třeba kupuje ta krabice s muffinami (těsto) tak tam se to právě leje do těch pap. košíčků, tak mě to napadlo, no chci to na 10.3. kamoška chce ten dost s Minnie, juj to budou nervy...Tak ona žila 10let v Americe tak to mívají u dortů, tak jsem jí tím chtěla připomenout: Ameriku🙂)))

holky asi vás nedočtuuuuu, jdu mrknout aspoň na výtvory 😉

lusil2005
28. feb 2012

@miciatko no co sa tyka kvality sluzieb, tak je t-fornax uplne nenormalny! u mna tiez vedie.

lusil2005
28. feb 2012

@dm1 mne aj t-fornax necaka na platbu, objednam a na druhy den uz zvoni kurier, a nist nechce 😅

vlada111
28. feb 2012

@zlatat aha, a máš aj iné ako narcis?

simasa
28. feb 2012

@lusil2005 presne tak aj u mna. Prvykrat som z toho bola pekne vycumena.

dm1
28. feb 2012

@lusil2005 no uz si asi VIP zakaznik 😀 . Ozaj este ti nedali zlavovu kartu? uz si u nich dost pokupila nie?

vlada111
28. feb 2012

@dm1 juj Dani myslíš tú silnejšiu blondínu? Tak ja som tam bola 2x, blokovanie nula bodov, nechcela mi zobrať kartu, utekala som do Kauflandu vybrať peniaze, zle mi naúčtovala perličky, tak som tam hneď volala. Som ich vrátila pri najbližšej návšteve, lebo ma naštvali. Že stoja 3,20 a nakoniec to bolo 5,50 za cukrové guličky. A pre mňa je to dosť problém, bývam v TT a chodím tam po ceste na služobky.

zlatat
28. feb 2012

@vlada111 myslíš žilkovače? Mám, už som to tu písala, ktoré, ale ešte som ich nevyskúšala - mám aj na listy a tie sú fajn, pekne nažilkujú marcipán .. no všeobecne na kvietky je to žilkovanie jemnejšie

dm1
28. feb 2012

@vlada111 jj presne tu 😠 robi tam odkedy ja peciem a je stale rovnaka!!! Minule tam bola ina konca a nebol vobec problem platit kartou aj ked som jej to povedala az ked nablokovala. Pri hentej som mohla 2x opakovat ze kartou vytiahnut zlavovu kartu a a aj tak ze jezis ja som dala inu platbu.... naposledy ma blokovala 4 polozky na 6 krat!!!!! skoro ma porazilo stornovala storno a tak stale dokola a nakoniec aj tak nie dobre bez zlavy tak som si navyse podlozku zobrala.

ajka82
28. feb 2012

@dm1 na starsiu s kratkym strihom som ja nenadabila zatial...aj ked raz sa tam tusim pohybovala nejaka taka...
a dokonca vzdy ked som uz bola na odchode, tak mi este nieco pribalili so sebou, teda nie priamo mne ale mojim babam vzdy nieco dali do ruky (a vzdy cokoladove, co vzdy zjedli 😅 jedine co som im zabavila boli cokolady v cukre co vyzeraju ako kamene a uz putovali na tortu okolo jazierka)

mrka2
28. feb 2012

@zlatat odpadnem.. to uz rastu narcisy??? 😲 este zima,nie? 😀 nadhera! klobuk dole!!!!

lifinka
28. feb 2012

holky zukoušely jste to některá? je to dobré na modelaci?Asi to vyzkouším....
http://cukrarske-pomucky.cz/renshaw-cerna-potah...