Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

abriela
15. mar 2012

@reruna aj ja ju mam rada, len nasim je asi luto to zjest 😀. Este tak pred pol rokom som tvrdila, ze najlepsie na torte su ozdoby. Ale jedla som len od znamej cukrarky, kt. robi len maslove kremy, kt. mne velmi nechutia 😝

pristela
15. mar 2012

@abriela tak ako pise @mia1111 to robim aj ja , by som sa zbesnela jest niekolko dni jednu a tu istu tortu 😝 radsej si urobim dve na sebe nemusia byt velke, ktore sa daju samostatne rozobrat, kazdu s inou prichutou, a poschodacky nemusis ani extra zdobit staci dat ine farby saten stuhu a je po probleme s postavickami 😝

lencita
15. mar 2012

prosim poradte mi, ked chem pisat tak mi to pojde aj praskovou farbou alebo len gelovou? a ako urobim ciernu? dakujem

heni79
15. mar 2012

@pristela
No hádam mu chutiť bude, lebo aj "vnútro" si zadal. Mramorový korpus, 2x rezaný, plnka karamelový krém so salkom (uvarené salko by mi zjedol aj celé, keby mohol 😀 ), samozrejme a ananás. Jeho milované ovocie. 😀 😀 😀 😀
@abriela
Ja si zas myslím, že poschodová sa dá krájať po poschodiach, napr. ako píše postup aj @mia1111. Ja v tomto s mm nesúhlasím. Svokor bude mať v lete 70 a iste mu spravím poschodovú. 😉
A menšie ozdoby sa dajú zjesť, ony na torte zmäkknú. Ty si ale robila väčšie veci, ako ten stroj, to asi mäkké nebolo. 😉

A ešte na margo poťahovka, či ľuďom chutí. Ja robím iba MMF a čoko MMF, tú druhú dnes prvý raz úplne úspešne. A zatiaľ zovšade počúvam iba to, že poťah bol veľmi chutný. Napr. kamoške som robila a tá vravela, že čo mali na svadobnej torte, že to im nechutilo, ale môj poťah zjedli. 😅 Asi to je vec vkusu a chutí. 😀 Nikdy sa netrafíme všetkým.

abriela
15. mar 2012

@heni79 Heni o salku ani nepis. Asi pred 20 minutami som spraskala polovicu plechovky 🤐 . Aj ja robim len s MMF a jedla som uz aj zo suseneho mlieka, kt. je hadam najlepsia

pipka
15. mar 2012

@pristela taaa je kraaasna 😉 ako naozajstna 😎

a ako si to zdobila tou striekackou? presny popis prosiiim, lebo tiez ma caka jedna kitty ..sice az v juni, ale tak nikdy nie je neskoro 😀 dakujeem 😉

ajka82
15. mar 2012

baby, no ja som sa zas chvalila s niecim na MK 😠 dnes mramorovy total kopec mi narastol 😖 ale mala som teraz inu muku tak sa utesujem, ze kvoli tomu...asi pekne poctivo budem kupovat balenu CBA 😅
@abriela u nas mi starsia vsetky postavicky a ozdoby vyjeda...takze nam nezostane ani makke f co sa potahovky tyka a ked robim niekomu, tak chodi a prosika nech jej kusok dam, ze ona si ju bude valkat a vykrajovat a vzdy skonci v jej brusku 😝

pristela
15. mar 2012

holky sa ospravedlnujem ze ma je tu dnes tak vela ☹ zajtra sem ani nepáchnem, čestné pionierske !!! som dnes strcena cely den v pracovni ☹ robím vec, ktoru sa mi absolut nechce, nepáči sa mi, tak to chcem mať čím skor hotové ☹ a notas mam otvoreny stále -za odmenu 😀

@pipka normal natlacis hmotu do striekacky , vytlacis si na podlozku šúlček z nej a pak rukami prenesies kam chces a vytvarujes 😉 je to lahke neboj a netrha sa , teda aspon mne sa netrhala, ked som sulala rukami tak sa mi trhala a nebola rovnomerna 😖 robím stale len s MMF dokonca vcul nemam bielu coko takze robim s cistou mmf 😉

jakelina
15. mar 2012

Holky moje milé, já peču už třetí plát těsta a jeden kulatý korpus. Blééééé, už jsem z toho hotová. Zítra budu krémovat a makat celý den.

Moc moc prosím, jeden z těch dortů má být s čoko krémem, já je nemám ráda, tak je doma vůbec nedělám a když, tak jenom šlehačku s čokoládou, ale oni chtějí máslový.
Máte nějaký recept, co se vždycky povede??? Děkuju moc, já vím, že se to tu už mockrát psalo, ale nikdy jsem si neopsala. Kujíííííííííí.

pipka
15. mar 2012

@pristela a do akejstriekacky...takej na zdobenie, co aj akoze natierku do nej davam? k tomu mam rozne nadstavce...ci klasickej nejakej z lekarne ...takej vacsej? 😕

jakelina
15. mar 2012

@pipka do takové té, co se dětem dávkuje sirup. Třeba Nurofen nebo nějaké kapičky, antibiotika a tak.

zdenallicka
15. mar 2012

@jakelina Nedám dopustit na pařížský krém..🙂

1 šlehačka 33%
200g cukru
2 lžíce kakaa
150g tmavé čokolády

Všechno svaříš dohromady, párkrát promícháš, aby se ti při chládnutí neuděla škraloupek a na druhý den do toho zašleháš 500g másla. Já do toho pak dávám ještě čokoládu na malé kousíčky..😵
Je výborný a může i pod potah..

alenv
15. mar 2012

ahoj děvčata tak jsem právě dodělala dortík.. je to na sestry oslavu a chtěla jsem něco absolutně neturálního a spíš jsem si na něm zkoušela různé věci 😀 😀 😀

pipka
15. mar 2012

@jakelina ahaaaaaaa, dakujeeem, taku mam, no super tip, urcite vyuzijem 😉 😉 😉

a este teda jedna otazka, ked chcem taku tu travicku z hmozy urobit, taku strapatu...to cim mam spravit? cez lis na cesnak..alebo cim??? 😕 😅

jakelina
15. mar 2012

@pipka jo jo, přes lis

jakelina
15. mar 2012

@zdenallicka díky, to jsem chtěla, něco takového jednoduchého. Zrovna projíždím net a to jsou samé dost složité recepty, toto vypadá dobře. Díky moc. Posílám topinku 😀

pipka
15. mar 2012

@jakelina aaaa, myslela som si, dakujem 😉

len si asi musim zohnat nejaky s vacsimi dierkami 😒 😅 ja mam len taky, s malinkymi a tam mi to ta hmota upchavala 😖 😝

vlada111
15. mar 2012

@pristela v nejakej textilnej galantérke. Vy máte dobrú tuším v nejakom nákupnom centre, je to v meste, taká nová budova, teda má niekoľko rokov, je to na poschodí. Ale možno sa mýlim.

zdenallicka
15. mar 2012

@jakelina S čím? 😕

lawli
15. mar 2012

@pipka A ak smiem poradiť , keď budeš kupovať ten lis na cesnak ,tak mrkni aj na kvalitu ,ja som už dva zlomila 😅 a to nemám vôbec svaly 😀 😀 😀

pristela
15. mar 2012

@pipka ja to robila so striekackou z lekarne na injekcii, nie nurofenovou tam je ta díírka asi vacsia, mne sa paci to lemovanie take nie moc hrube.
@jakelina ono @zdenallicka už pritvrdila a berie topinky na masle a uz aj s volskym okom !!!

@vlada111 píses ted o tych štrasovych vecickach? 😉 asi, ano, ty brdo , v galanterke by to mohlo byt, dakujeeeeeem!!!!

jania023
15. mar 2012

@pristela ahoj ako to robis s tou striekackou?

vlada111
15. mar 2012

@pristela a to ty expertka na textilnú tvorbu nevieš? 😀 Moja mamina má galantérku, takú dosť vymakanú, tak to poznám 😀

pipka
15. mar 2012

@lawli no sak ja mam taky hlinikovy akoze zlomit ho asi nezlomim..ale ani nic nevytlacim 😅 😝

jakelina
15. mar 2012

@zdenallicka poklade a musí to vřít?? Nechala jsem to rozpustit a nevím, mám to převařit???

pipka
15. mar 2012

@pristela no ved poriadim si aj injekciu aj nurofenovu mam 😉

jakelina
15. mar 2012

@zdenallicka vajca jsou drahé, žádné volské oko nebude. To ti už raději pošlu moje.

jakelina
15. mar 2012

@pristela nevíš ty?? Topinka už tu asi není 😒

lawli
15. mar 2012

@pipka ja ho zlomím 😝 tiež som mala hlinikové...tak preto som písala ,že teraz by som asi niečo z iného materiálu ,len neviem či sa vyrába....ešte som nestihla nabehnúť do obchodu ,jeden som zlomila ešte len toť 24.2. 😀 😀 😀

zdenallicka
15. mar 2012

@jakelina Poklade, mělo by..🙂