Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

romea
4. jún 2012

@aduskatt nechcem to na potiahnutie torty, iba na vrch dávam plnku a na to chcem dať len nápis DAVID to by nedržalo? a ako tie písmenká urobiť, viem že nevyjde, bo minule som chcela urobiť a nevyšlo mi, tak som to dala len navrh obrezala a po bokoch som prilepila piškoty s vyšlahaným maslom a tak to zamaskovala 🙂

aduskatt
4. jún 2012

@romea tvaroh ti to roztopi, bude to take mokre, mlandrave☹

aduskatt
4. jún 2012

@romea urobit mas moznost bud vyvalkat a vyrezat, alebo vytvarovat z marcipanu a dat na tortu, moznosti je viac.........

romea
4. jún 2012

@aduskatt aha, tá plnka je takáto: tvaroch, 2 zlaté klasy, 500 ml mlieka, cukor, 250g maslo a bolo to dosť tuhé keď som to robila, tak tam ten nápis nedám ☹ marcipán odložím na niečo iné dám tam viac hračiek 🙂 a po bokoch by som asi dala také trubičky čokoládové, videla som tu takú tortu so stužkou, to by sa dalo prilepiť pomocou tejto plnky, piškoty mi tak minule išli prilepiť, moja predstavivosť nula bodov, preto sa vždy musím niekde inšpirovať, alebo čokoládové tyčinky niečo ako kinder som tu videla, ako sa to tam lepí, to by nebolo zlé

eliska22
4. jún 2012

@katulkaaaaaa díky si poklad, ja ho budem robiť menšieho, lebo bude na torte na vrchu, moc si mi pomohla 😵 😵 😵 😵 😵

eliska22
4. jún 2012

@katulkaaaaaa a ešte mám otázočku 😀 ako si tam pripevnila ten silon z udice? a z čoho si to mala? teda 2 otázky 😝

aduskatt
4. jún 2012

@romea pripadne skus vrch miesto toho kremu potriet nutelou a ten marcipan ti tam pojde🙂

janula.h
4. jún 2012

a tu je moja zabudnutá 😀

mamina1978
4. jún 2012

@romea mozes tam dat aj ten marcipanovy napis....musis ten vrch ale niecim posypat ,aby sa ten napis nezacal topit. Ja som posypala nastruhanou cokoladou a na to ozdobka z marcipanu. Kuk na stranke 3011 😉

dada2007
4. jún 2012

@janula.h prosím ťa.....to každý lupienok za ohýbaš? či? ....že to máš také peknučké 😵 😵 😵

maca77
4. jún 2012

@vinka ešte ma napadlo že môže byť tá svadobná ako manželská posteľ 🙂

@daducha wau ... pozrela som tú tvoju víťaznú ... suprováááááá 😉 🙂 😵

romea
4. jún 2012

@mamina1978 krásne, tie čokoládky čo si dala po bokoch to si tam ako lepila? na tortu si dala nejaký krém a nato tie čokoládové lupienky, je nádherná 🙂

vinka
4. jún 2012

@maca77 NO TO MA NENAPADLO.TO BY BOLO SUPER 😉 asi to urobím tak 😉

janula.h
4. jún 2012

@dada2007 ja?? človek lenivý od prírody??? 😀 čosi vykrajovačka gerbery mimochodom u nás v čínskom za 2,50 za 3ks a s kosticou iba prejdem stred a hotovo 😉

luciahromadkova
4. jún 2012

@dadka212 Dakujem, velmi pekne skusim, korpus peciem podobne, aky tvaroh použivate do kremu, aký sa osvedčil? Asi nie ten klasicky hrudkovity? A puding creme ole najskor pripravite ako na obale alebo sa to dam priamo do slahackovo-tvraohovej zmesi? Dakujem, LH

maca77
4. jún 2012

@vinka 😀 tak to som rada... išla som totiž pozrieť či mám niečo uložené a tá posteľ bola jediná štvorcová svadobná 😅

dada2007
4. jún 2012

@janula.h ja ju mám....tú vykrajovačku.......ale že ja s tým neviem robí také margaréééétkyyyyy 😒 😒 😖

janula.h
4. jún 2012

@dada2007 len si ju vykrojím a s tou takou nie guľatou pretiahnem 😀 po dĺžke lupeňa ak je malinká tak s tou najtenšou skús nič zlložité ;)

luciahromadkova
4. jún 2012

@dadka212 dakujem, jasne som myslela 😉

dada2007
4. jún 2012

@janula.h s takou nie gulatou? 😀 😀 😀 😀 😀
....ktorú máš na mysli? http://www.google.sk/imgres?q=kostice&hl=sk&cli...

aduskatt
4. jún 2012

@luciahromadkova tvaroh pouzivam plnotucny jemny, nie hrudkovy a creme ole nasypem priamo do zmesi

luciahromadkova
4. jún 2012

@aduskatt dakujem.

dada2007
4. jún 2012

@janula.h ahaaaaa.......dakovalaaaaa.......budem skúšať 😵 😵 😵

florentina
4. jún 2012

Ahoj holky, tak jsem tu týden nebyla, jen jsem sem jukla, že vás dočtu, přidala jsem jeden příspěvek a musela jsem zase od PC pryč a dnes na to koukám a za tu "chvilku" zase minimálně deset nových stran....no tak to prostě nemám šanci, no mrzí mě to, ale zkusím aspoň dortíky pokoukat.....

Jinak skládám opravdu hlubokou poklonu všem, co dělají víc dortů najednou, já dělala tento víkend jeden a jak mě to nešlo...ách...pořád doufám, že se časem nějak zdokonalím, půjde mi to lépe a jednodušeji, zatím to ale nevypadá...tak je to sice teprve pátý dort, ale jak kdybych dělala zase ten první.....jak já u toho nadávala 😀 ....ale už za pár hodin po předání jsem se začala těšit na další, protože udělal tatínkovi radost /byl k jeho narozkám/ a to vrátí všechnu vynaloženou energii hned zpět....jdu stáhnout fotky a přidám foto...

florentina
4. jún 2012
ajka82
4. jún 2012

idem konecne dopozerat co ste popridavali ak nezaspim, kedze som od stvrtka bola mimo internet 🙂 a uz sa tesim na piatok, vraj Kitty ladena do ruzovofialova na 2 narodeniny 😎

florentina
4. jún 2012

jinak holky ten dort byl zase velký a hrozně těžký ...měl deset kilo....jak píšete, že lidé chtějí samé malé dorty kolem 3kg, no to nevím, jak bych to udělala. Jako chtěla jsem větší plochu, aby se na něj vše vešlo, ale byl to jeden korpus z jednoho plechu....patro vysoké 9cm....tak jsem se chtěla zeptat, jak máte normálně vysoká patra? Fakt nevím, že to mám tak těžké.

Jinak moje zkušenost s mraženými malinami nebyla dobrá, jsem se toho mraženého ovoce bála a u mne tedy oprávněně, celé ta část dortu byla taková rozbředlá, dort tedy naštěstí držel i chutnal, ale nebylo to ono, mě to tam tedy vadilo, protože jsem měla srovnání s tím, když jsem dělal dort s čerstým ovocem....

pristela
4. jún 2012

@florentina a skusala si torticku odvazit naplnenu "hotovu" pred "omaslovaním" a potiahnutím ? niekto dava na hrubo potah a to potom na takuto velku tortu moze byt s ozdobami aj 2kg váhy len cisto hmota
ja davam ovocie skoro do kazdej torty 🙄 dávam zvacsa mrazené, pozatlacam do plnky cele plody este zamrazene a ked sa to pak kraja su normalne krasne cele trebars malinky vidieť 😉

florentina
4. jún 2012

@pristela no příště zkusím zvážit i takto v "polotovaru"....
a s tím ovocem fakt nevím, dám tomu ještě jednu šanci, zkusím jinou značku mraženého ovoce, dávala jsem do pribiňáčkového krému a fakt z toho bylo takové báto...